Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ТОП-5 найпопулярніших електрокарів в Україні
17.01.2019р.

У 2018 році українці придбали 5,3 тис. електромобілів, що...

«Vesta» стала першою компанією, що встановила 100 ГВт вітрових турбін
17.01.2019р.

Датський виробник вітряних турбін «Vestas» наприкінці...

Як щомісяця заощаджувати на опаленні та електриці по три тисячі
17.01.2019р.

Віталій Майборода з Полтави побудував на дачній...

Затверджено перелік об'єктів великої приватизації
17.01.2019р.

Кабінет Міністрів на засіданні в середу затвердив...

Оголошено початок громадських слухань…
16.01.2019р.

ДП «НАЕК «Енергоатом» оголосило про початок...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

7126
25.10.2006р. |
Високовольтне обладнання потребує заміни
Електроенергетика України сформована за принципом поділу функцій на виробництво, передачу і постачання електроенергії споживачам. Галузь складається з генеруючих електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній. Якщо в секторах виробництва і розподілу електроенергії приватизаційні процеси вже почалися, то в секторі передачі електроенергії наша держава в найближчому майбутньому не планує приватизувати свої магістральні електромережі
"Електротема" № 20 (52) 2004 року

Структура електроенергетики

Електроенергетика України сформована за принципом поділу функцій на виробництво, передачу і постачання електроенергії споживачам. Галузь складається з генеруючих електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній. Якщо в секторах виробництва і розподілу електроенергії приватизаційні процеси вже почалися, то в секторі передачі електроенергії наша держава в найближчому майбутньому не планує приватизувати свої магістральні електромережі, а також розділяти їх. Постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2004 року створено Національну акціонерну компанію `Енергетична компанія України`, основним завданням якої є створення умов для ефективного функціонування і розвитку електроенергетичного комплексу. В Україні створено компанію, на яку зважатимуть не лише 14 неприватизованих обленерго, що увійдуть до її складу, а й приватизовані обленерго, які будуть змушені працювати з новою компанією, оскільки, крім магістральних ліній електропередач, НЕК “Укренерго” адмініструє ще й гуртовий ринок електроенергетики.

Модель енергоринку

В Україні діє модель єдиного гуртового покупця електроенергії. Ця модель вважається найменш ефективною з посеред чотирьох базових типів моделей енергоринків, розповсюджених у світі. На теє свої причини. При цій моделі єдиним покупцем, зазвичай, виступає державне підприємство, економічно залежне від уряду. Отже, влада може адміністративно втручатися в систему розподілу коштів в гуртовому ринку електрики. Тимчасом як конкуренція між виробниками електроенергії на ринку практично відсутня, як і економічні стимули для зниження ціни кіловат-години.

Системі тарифів на електроенергію в Україні характерна недостатня гнучкість і надмірна формалізованість. Тарифи для промислових споживачів установлюються в кожній області окремо за двома класами напруги: до 35 кВ та 35 кВ і вище. Подібна спрощена система не враховує фактичних витрат на виробництво і постачання електроенергії кожному конкретному підприємству і призводить до перехресного субсидування між ними: великі підприємства дотують середні і дрібні. Усі разом вони дотують населення, що оплачує електрику за фіксованим тарифом.

У самій структурі роздрібного тарифу на електрику в Україні є такі складові – гуртова ціна, а також оплата за передачу і постачання електроенергії.

Стан високовольтного обладнання в мережах України

У 2000 році електомережі України напругою 220, 330, 400, 500, 750 кВ нараховували близько 22,4 тис. км ЛЕП, в експлуатації перебувало 132 підстанції напругою 220-750 кВ. За останні роки побудовані додаткові ЛЕП. Торік побудовано і введено у дію 2528 км ЛЕП 0,4-750 кВ та 297,9 МВА підстанцій напругою 35-750 кВ. Успішно завершено комплекс робіт з будівництва ПЛ 330 кВ „Рівненська АЕС – Луцьк-Північна” загальною довжиною 88,4 км з реконструкцією ПС 330 кВ “Луцьк - Північна” та встановленням автотрансформатора потужністю 200 МВА.

Протягом минулого року на капітальний ремонт електромереж 0,4-150 кВ енергетичні компанії Міністерства палива та енергетики України використали понад 268,3 млн. грн. При цьому відремонтовано 69,1 тис. км ліній електропередач напругою 0,4-150 кВ та 29867 трансформаторних підстанцій напругою 6-150 кВ. На ремонт магістральних електромереж 220-750 кВ використано 55,8 млн. грн., при цьому відремонтовано 53 автотрансформатори, 134 вимикачі та замінено 39771 од. ізоляторів.

У 2004 році планується витратити на ремонт електричних мереж напругою 0,4-150 кВ понад 300 млн. грн., магістральних мереж напругою 220-750 кВ – 56 млн. гривень.

Проблемним залишається питання переведення на напругу 750 кВ ПЛ „Рівненська АЕС - Західноукраїнська” з розширенням ВРП 750 кВ підстанції “Західноукраїнська”, а також питання часткового фінансування за рахунок коштів державного бюджету робіт з відновлення розподільних електричних мереж напругою 0,4-150 кВ, що перебувають у непридатному технічному стані, їх технічного переозброєння з урахуванням рекомендацій Міжнародної електроенергетичної комісії.

Рівень втрат в електомережах України є вкрай високим: в мережах губиться кожна п`ята кіловат-година; у 2003 році загальні технологічні втрати електрики (ТВЕ) в українських електромережах склали 19,57% від кількості, що транспортується.

У 1990 році в Україні було `загублено` 8,09% електроенергії. Вподовж наступного десятиліття обсяги втраченої електрики, зросли більш ніж удвічі. З 1990 по 2001 рік проблемою втрат електроенергії практично ніхто не займався. У 2001 році рівень ТВЕ у вітчизняній енергосистемі складав уже 21,43%. Втрати зросли. Ситуація кардинально змінилась на краще тільки з 2002 року, чому сприяли поступове підвищення ефективності збутової роботи енергопостачальних компаній, а також фінансові санкції з боку Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) до постачальників за наявність наднормативних втрат. Рівень втрат електроенергії в Україні, починаючи з 2002 року, повільно, але неухильно знижується.

Проблему технологічних втрат електроенергії практично можна вирішити заходами поліпшення стану електромереж і енергопостачальної інфраструктури. Зокрема, цілком замінити трансформатори радянського виробництва 70-х років, установити вакуумні і елегазові вимикачі, електронну автоматику, сучасні лічильники, оптоволоконну систему зв`язку з цифровими станціями. Встановити ізольовані проводи низьковольтних ліній електропередач 0,4 кВ, на усіх вводах до побутових споживачів з виносом лічильника.

У найближчі два-три роки уряд вкладатиме кошти в електроенергетику з метою наближення її до стандартів ЄС та об’єднання енергосистеми України з паралельно працюючими енергосистемами країн Європи. Для цього необхідно замінити високовольтне обладнання, що відпрацювало свій ресурс.

Дійові особиринку

В Україні велика робота із модернізації та заміни високовольтного обладнання. Коло замовників практично не обмежене: від електростанцій та теплоелектроцентралей, магістральних електромереж і енергопостачальних компаній до промислових підприємств та організацій. Тай виконувати замовлення є кому, адже Україна - великий виробник електротехнічного устаткування. Ця галузь представлена багатьма компаніями. До числа провідних виробників електроустаткування входять:

- Запорізький завод високовольтної апаратури;

- Рівненський завод високовольтної апаратури;

- Запорізький трансформаторний завод;

- «Електроград», Кривий Ріг;

- «Таврида електрик», Севастополь;

- «Укрелектроапарат», Хмельницький

- «Ампер», Кременчук.

У міру лібералізації української енергетики закордонна конкуренція на ринку зростає. Серед закордонних фірм на ринку домінують ABB-Dolmel, Dolmel-Drive, ABB-Elta (належать шведсько-швейцарській групі ABB) і AEG (німецька компанія). ABB-Elta є одним з провідних продуцентів силових і розподільних трансформаторів, високовольтного комутаційного устаткування і статичних конвертерів. На вітчизняному ринку вже давно працює німецька електротехнічна компанія Siemens, — яка однією з перших відкрила своє представництво в Україні. Крім ABB, Siemens і AEG, енергетичне устаткування на ринок постачають Ahlstrom, Westinghouse, GE (“Дженерал Електрик”), Schneider Electric.

Закордонні компанії постачають енергетичне устаткування безпосередньо, а також через спільні підприємства або представництва. Поширено використання ексклюзивних агентів під той чи інший енергетичний проект.

Загалом на частку інофірм припадає близько 30% ринку. Вітчизняним і російським підприємствам належить 70%. При цьому, аналітики впевнені, що вітчизняний ринок має високий потенціал зростання.

Зношення діючого устаткування сприяє збільшенню замовлень — загроза надзвичайних ситуацій змушує знаходити гроші.

Ярослав РОМАНИШИН.

Теги та ключові фрази
високовольтне обладнання недоліки, робота в україні леп високовольтних ліній 220-330 квт, високовольтне обладнання абб, високовольтне обладнання вру 150 кВ, ttpod vermillion for N70, Позначки в електросхемах високовольтного обладнання, Надо смартфон в каком такий самый радиомодуль как у nokia E5, goodluck gl4500-регулюваня, потрибно для віносу електроличильнікапроект, Висосковольтне обладнання Україна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.