Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6834
27.11.2006р. |
Ксенонові лампи

Хоч у ксеноновій лампі відсутня спіральрозжарювання, проте світло її подібне до сонячного. Ксенонова лампа - це звичайна колба, наповнена сумішшю хлоридів металів та інертних газів, один з яких - ксенон. Світловий потік цих ламп формується внаслідок горіння електричної дуги між двома електродами, які містяться у ксеноновому середовищі.
"Електротема" № 21 (53) 2004 року

Для активації горіння дуги необхідна початкова іонізація міжкатодного газового простору, яка досягається шляхом створення між електродами початкового імпульсу високої напруги 25 кВ, що здатний надати електронам та іонамгазу необхідного прискорення. Характерною особливістю цих ламп є неперервний спектр випромінювання, близький до сонячного, тобто випромінюване ксеноновою лампою біле світло подібне до денного.

Однак, застосування ламп з дугою наштовхується на ряд технічних труднощів. Якщо для підтримання електричної дуги достатньо напруги 100 В, то для її утворення необхідна значно більша напруга – до 25 кВ. Саме за такої напруги між електродами виникає дуга, піднімається температура, хлориди випаровується, і лампа виходить на оптимальний режим роботи. Тому для таких ламп необхідний додатковий пуско - регулюючий блок.

Перша серійна ксенонова газорозрядна лампа типу D2Sрозроблена фірмою Philipsяк джерело світла підвищеної яскравості для автомобільних фар.

Нині ксенонові лампи мають температуру кольору до 4300 К, порівняно з 2800 К спіралі розжарення галогенної лампи. Подальше удосконалення ксенонових ламп, крім збільшення терміну експлуатації, скорочення часу запалення, спрямоване знову ж таки на збільшення температури кольору, від якої залежить яскравість випромінюючого світла і колір цього світла. Сучасні лампи вже перевищили температуру і спектр випромінювання сонячного світла. Світло більшості ксенонових газорозрядних ламп має голубий відтінок.

Переваги ксенонових ламп

Велика світловіддача. Інтенсивність світлового потоку ксенонової лампи D2Sвдвічі більша за інтенсивність лампи розжарювання потужністю 55 Вт. Якщо звичайна автомобільна лампа потужністю 45 Вт випромінює світловий потік 600 лм, то галогенова лампа потужністю 55 Вт – 1550 лм, а ксенонова лампа потужністю 35 Вт - понад 3000 лм.І якщо світловий потік ксенонової лампи перевищує потік галогенової у два рази, то її світимість перевищує у три. І це при меншій споживаній потужності і збереженні світлового пучка – площа світлового контуру збільшується, а форма при цьому залишається сталою.

Економічність. Менша на 30% споживана потужність бортової електроенергії призводить до пониження навантаження на генератор, зменшення витрати пального та зниження витрат потужності двигуна.

Параметри

Галогенна лампа

Ксенонова лампа

Споживана потужність при 12 В, Вт

55

35

Сила світла, кд

67500

202500

Світловий потік *, лм

1550

3200

Температура кольору, К

2800-3200

4500-7500

Світлова віддача **, лм/Вт

28

91

*Світловий потік – потужність видимого випромінювання, оцінюваного за світловим відчуттям, яке впливає на нормальне око людини.

**Світлова віддача – величина, що показує з яким ККД споживана електрична потужність перетворюється у світло.

Підвищений термін експлуатації. Термін служби звичайних галогенових ламп становить 180-600 годин залежно від типу та виробника лампи. У ксенонових ламп він наближається до терміну служби самого автомобіля, тому їх заміна необхідна тільки у випадку механічного пошкодження.

Незалежність світлового потоку від напруги живлення. Сила світлового потоку, що випромінюється ксеноновою лампою, не залежить від навантаження електричної мережі автомобіля. Тобто при увімкненні усіх електричних автомобільних пристроїв одночасно світло фар залишиться незмінним.

До недоліків ксенонових ламп слід віднести складність у створенні спрямованості ксенонового променю, що має забезпечувати різний світлорозподіл для ближнього та дальнього освітлення. Тому існують конструкції фар, у яких розміщують рухомий непрозорий екран, що керується соленоїдом. При вмиканні ближнього світла екран опускається і відсікає частину світла, яке може осліпити водіїв зустрічних авто. Небезпека осліплення залишається навіть при використанні фар ближнього світла. Щоб запобігти цьому, розроблені системи корекції фар.

Підготував

Юрій ІВАНОВ.

Теги та ключові фрази
бактерицидні ксенонові імпульсні лампи, ксенови лампи, ксинони, ксенонові лампи, .ксенонові ампи, ксенонові лампи зі шторкою, лампочкі ксенонові заказати, ксенонові лампи н1 львів, ксенонові лампи н1, ЛАМПОЧКИ КСИНОНОВІ
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
26.03.2010р.

Обмежники перенапруги нелінійні у районних і розподільних мережах

Вентильні розрядники, що застосовувалися раніше для захисту від перенапруг у районних і розподільних мережах, заміняють обмежники перенапруги (ОПН). Не маючи іскрових проміжків, ОПН ефективніше захищають електроустаткування від усіх видів перенапруг, які можуть виникнути в електричних мережах.

26.03.2010р.

Енергія, принесена вітром

Річний приріст енергії, одержуваної останнім часом у Європі за допомогою вітроенергетичних установок (ВЕУ), перевищує 30%. Настільки потужне зростання причинене збільшенням кількості подібних установок і підвищення їх потужності. Стрімкий розвиток технологій виробництва напівпровідників, зниження рівня втрат силових ключів і підвищення їх ефективності, поява нових засобів моделювання й проектування дає змогу створювати перетворювачі з унікальними техніко-економічними показниками.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.