Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4323
08.12.2006р. |
Безпечне вуличне освітлення по-європейськи

Вуличне освітлення - одне із найбільш проблемних завдань міської адміністрації. З одного боку, городянам надзвичайно важливо мати безпечні, добре освітлені вулиці (у багатьох країнах безпека вулиць гарантується законом), з іншого боку, на вуличне освітлення не виділяється потрібних коштів.
"Електротема" № 21 2004 року

Недостатня освітленість міських вулиць пояснюється комплексом причин: браком в бюджеті коштів, обривом проводів „мисливцями” за кольоровими металами, низькою якістю ламп вуличного освітлення. Розглядаючи витрати на освітлення (приймаючи вартість електроенергії незмінною), „Міськсвітло” іноді намагаються заощадити на матеріалах і експлуатаційних витратах, що згодом впливає на надійність. Крім того, вони нехтують такими факторами, як старіння обладнання й матеріалів. А місто потребує чимраз більшого освітлення вулиць, і вирішувати проблему треба найефективнішим способом з мінімальними витратами електроенергії.

Навіть у нормальному режимі умови експлуатації обладнання й матеріалів вуличного освітлення є дуже важкими: денні коливання температури; вологість; вітрові навантаження; вібрації, спричинені рухом транспорту, тощо. Кожен окремо і в комбінації, ці фактори викликають старіння всіх елементів мережі: опор, світильників, ламп, кабелів, з`єднувачів. Вихід з ладу одного з компонентів спричиняє вихід з ладу всієї ділянки освітлювальної мережі, однак негативні результати повинні бути максимально обмежені. Тому застосування дешевих виробів не завжди гарантує здешевлення всієї мережі вуличного освітлення. Всі вироби повинні відповідати вимогам чинних стандартів.

Вибір правильного виробу - це перший крок до побудови безпечної й надійної мережі.

При виборі опори освітлення в Західній Європі керуються стандартом EN 40 ff. Цей стандарт містить вимоги до розмірів і механічних навантажень для опор з різних матеріалів. А для світильників діє європейський стандарт EN 60598. Відповідно до нього, світильники повинні мати маркування ENEC, визнане 25 незалежними випробувальними центрами Європи.

Щоб забезпечити безперебійну роботу мережі, всі її елементи повинні витримувати вплив навколишнього середовища, тому металеві частини мають бути захищені від корозії, електроконтакти мають витримувати цикли нагрівання, ізоляційні матеріали мають бути трекінгостійкими й вогнестійкими. Запобіжники й клемники, за європейськими мірками, повинні бути убудовані в корпус зі ступенем захисту не нижче IP43 для запобігання потрапляння вологи й бруду в зону підключення. Крім того, для безпеки мережі дуже важливі надійні кабелі, кабельна арматура й з’єднувальні коробки.

У випадку короткого замикання (КЗ) в мережі (лампа, кабель тощо) аварійна ділянка має бути визначений якнайближче до місця КЗ. Цього можна досягти, розташувавши запобіжник безпосередньо перед аварійним елементом. На кожній опорі потрібно встановити як мінімум 1 запобіжник, що розірве коло живлення світильника, а магістраль при цьому зможе працювати безперебійно. У цьому випадку варто користуватися правилом селективності. Беручи до уваги старіння запобіжників, необхідно встановлювати уставки з різницею принаймні в 2 кроки. Наприклад, на початку лінії кабель захищається запобіжником на 25 А, запобіжник в опорі - на 16 А (з розрахунку відімкнення на опорі й невідімкнення на початку лінії). Щоб забезпечити відповідність запобіжників по струму, у тримач запобіжника вставляється відповідного розміру адаптер запобіжника. У такий спосіб усуваються помилки під час експлуатації.

Замикання на землю можливі в таких випадках:

- несправний світильник або обладнання;

- несправний провід (фаза - опора);

- струми витоку через вологу.

У випадку неякісного заземлення опори, замикання на землю можуть навести в ній небезпечний рівень напруги й тим самим наразити на небезпеку пішоходів та обслуговуючий персонал. Проблема полягає в тім, що струм замикання на землю недостатній для спрацьовування запобіжника. Небезпеку замикання на землю можна зменшити, застосовуючи обладнання з рівнем ізоляції класу II (подвійна або посилена):

- світильники класу II;

- живлення світильника кабелем, а не проводом;

- коробки із запобіжниками класу II.

Якісне заземлення опор прямо або заземлюючим провідником мережі зменшує ризик наведення напруги у випадку замикання на землю.

Якщо опора має проріз для введення кабелю відповідно до EN 40 ff, то в нього можна встановити захисну рамку, яка слугуватиме додатковою ізоляцією для кабелів і запобігати ушкодженню їх зовнішнього шару при протяганні.

Іноді дверцята опор губляться або ушкоджуються. У цих випадках відкривається доступ до електричних з`єднань, що перебуває під напругою. Персонал мереж освітлення може не турбуватися в тих випадках, коли в опорах встановлені спеціально сконструйовані коробки із запобіжниками за європейськими стандартами. Такі вироби відрізняються тим, що:

- корпус коробок виконаний з міцної вогнестійкої пластмаси зі ступенем захисту не нижче IP 43;

- під час обслуговування (заміна запобіжника) всі струмоведучі частини додатково закриті не нижче рівня захисту IP 2X;

- кришки можуть бути зняті тільки за допомогою інструменту;

- подвійна ізоляція дає виробу рівень захисту класу II (згідно з МЕК 536);

- ізоляційні частини мають властивості трекінгостійкості (згідно з МЕК 60439-1, визначаються трекінгові відстані, розміри повітряних проміжків і якість матеріалів залежно від очікуваного рівня забруднення);

- металеві частини мають антикорозійний захист: тримачі запобіжників забезпечені можливістю вставки адаптерів (МЕК 60269-3);

- клеми підходять під розміри жил підземних кабелів і випробувані відповідно до вимог для контактних з`єднань.

За матеріалами відділення енергетики «Тайко Електронікс»

Теги та ключові фрази
заземлення опор вуличного освітлення, альтернативне вуличне освітлення, клеймная коробка для опори освещения, які лами краще на вуличне освітлення, міське вуличне освітлення на сонячних батареях, як користуватися монiтором аудi а6 2006р, проблема вуличного освітлення, вуличне освітлення, реферати з освітлення, провід для вуличного освітлення


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.