Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3988
12.04.2007р. |
Varispeed: надійний захист

Частотні перетворювачі Varispeed, виробництва японської фірми OMRON-Yaskava, використовуються для плавного, безступеневого регулювання швидкістю обертання трифазного асинхронного двигуна. Регулювання відбувається за рахунок створення на виході трифазного змінного струму змінної частоти.
"Електротема" № 24 (56) 2004 року

Фірма OMRON-Yaskava випускає чотири лінії перетворювачів частоти Varispeed – 3G3JV, MV, PV та RV. Лінії відрізняються діапазоном потужності та можливостями системи керування.

Частотні перетворювачі складаються із випрямляча, шини постійного струму, вихідного генератора та системи керування. Вихідна напруга створюється методом високочастотної широтно-імпульсної модуляції. У вихідному каскаді використовуються IGBT-транзистори. Порівняно з тиристорами, вони мають більш високу частоту перемикання. Для забезпечення достатнього моменту при зміні частоти перетворювач змінює вихідну напругу відповідно до вибраної вольт-частотної характеристики. У деяких перетворювачах використовується векторне керування. Воно полягає у тому, що система керування відслідковує напругу на обмотках, струм двигуна та зсув фаз між ними, створює моделі двигуна, розраховує ковзання та положення ротора. На основі цих даних у будь-який момент часу розраховується оптимальне положення поля та генеруються відповідні вихідні сигнали. Векторне керування дозволяє працювати з повним моментом у ділянці нульових частот, точно підтримувати швидкість при змінному навантаженні без давача зворотного зв’язку, точно контролювати момент на валу двигуна. Плавне регулювання швидкості обертання двигуна дозволяє у більшості випадків не використовувати редуктори, варіатори, дроселі та іншу регулюючу апаратуру. Це значно спрощує механічну систему, підвищує її надійність та зменщує експлуатаційні витрати.

При підключенні через частотний перетворювач пуск двигуна проходить плавно, без пускових струмів та ударів, що знижує навантаження на двигун та збільшує його термін експлуатації. Застосування частотних перетворювачів із зворотним зв’язком забезпечує точне підтримання швидкості обертання при змінному навантаженні, що у багатьох випадках дозволяє значно покращити якість технологічного процесу. Для мережі живлення перетворювач є чисто активним навантаженням і споживає стільки енергії, скільки потрібно для виконання механічної роботи (з урахуванням ККД перетворювача і двигуна). Частотний перетворювач у комплекті з асинхронним двигуном може застосовуватись для заміни приводів постійного струму. У цьому випадку значно зменшуються експлуатаційні витрати, підвищується перевантажувальна здатність, а відповідно, і надійність системи. Застосування регульованого частотного електроприводу дозволяє зберігати енергію шляхом усунення невиробничих витрат енергії у дросельних заслонках, механічних муфтах та інших регулюючих пристроях. При цьому економія прямо пропорційна невиробничим витратам і може досягати 80%.

Основні можливості. Перетворювач частоти дозволяє регулювати вихідну частоту у межах від 0 до 400 Гц. Час розгону і гальмування налаштовується у межах від 0,1 с до 30 хв. При розгоні відбувається автоматичне підсилення моменту для компенсації інерційного навантаження. Момент при пуску досягає 150% від номінального. Перетворювачі забезпечують повний електронний захист двигуна від перевантажень за струмом, перегріву та обриву лінії передачі. Залежно від характеру навантаження, є можливість вибору необхідної вольт-частотної характеристики.

Спеціальні функції:

- Енергозбереження.Перетворювач дозволяє економити на невиробничих витратах електроенергії, ще він має функцію енергозбереження, яка дозволяє економити від 5 до 30 % електроенергії шляхом підтримання електродвигуна у режимі оптимального ККД.

У режимі енергозбереження перетворювач автоматично відслідковує споживання струму, розраховує навантаження та зменшує втрати в обмотках двигуна і збільшує його ККД. Режим енергозбереження доцільно застосовувати для керування:

- швидкістю обертання вентиляторів і насосів (де момент нелінійно залежить від швидкості);

- обладнанням із змінним навантаженням, наприклад у металообробці, деревообробці, харчовій промисловості тощо;

- машинами, які працюють з низьким навантаженням.

- ПІД-регулятор. Перетворювач Varispeedмає вбудований регулятор процесу (ПІД-регулятор). Для роботи у цьому режимі потрібен датчик зворотного зв’язку. Перетворювач змінює швидкість обертання двигуна таким чином, щоб підтримувати на даному рівні певний параметр системи (наприклад, тиск чи температуру). ПІД-регулятор дозволяє використовувати перетворювач у системах, де потрібне точне підтримання швидкості без залежності від змін навантаження, підтримання тиску рідини або газу при змінних витратах, підтримання рівня рідини тощо.

- Усунення резонансу. Іноді при роботі на певних частотах у механічній системі виникає резонанс. У цьому випадку перетворювач може обходити резонансну частоту.

- Запобігання зміни напряму обертання. Ця функція працює у трьох режимах: розгоні, якщо задано надто велике прискорення і не вистачає потужності, то перетворювач автоматично продовжує час розгону; під час гальмування с працьовує аналогічно, під час роботи вона дозволяє у випадку перевантаження замість аварійної зупинки продовжити роботу на меншій швидкості.

- Визначення швидкості. Іноді трапляються випадки, коли пуск перетворювача проходить при обертовому навантаженні. Для запобігання змін напряму обертання у цьому випадку застосовується функція пошуку швидкості. При її використанні перетворювач визначає швидкість обертання навантаження і розпочинає регулювання не з нуля, а з цієї швидкості.

Технічні характеристики.

серія

3G3JV

3G3MV

3G3PV

3G3RV

вхідна напруга

3 фази, 380 В-460 В, 1 або 3 фази 220 В

3 фази, 380 В-460 В, 1 або 3 фази 220В

3 фази, 380 В-460 В, 1 або 3 фази 220В

3 фази, 380 В-460 В

діапазон потужності

0,1...4 кВт

0,1...7,5 кВт

0,1...300 кВт

0,1...300 кВт

керування двигуном

вольт-частотне

векторне

вольт-частотне

векторне

За матеріалами фірми OMRON-Yaskava

підготував Богдан МЕЛЬНИК.

Теги та ключові фрази
Перетворювач напруги з 220 на 360 вольт, частотний преобразователь з 380в 3 фази на 220в 1 фази, фото 360 640 бутсы меркуриал, скачати програму пошук иншого абонента для телефона nokia х2-02 ., Папины.дочки.едуд.на.море..5830.Самсунг.скачать.телефон, частотний перетворювач omron 3g3jv, varispeed, частотне регулювання швидкості, ККД трифазного асинхронного двигуна, перетворювачі частоти в обладнанні харчової промисловості


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.