Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2580
15.05.2007р. |
Захист ізоляції при роботі в умовах забруднення

Ефективним способом підвищення надійності ізоляції електроустановок (6-330 кВ) в умовах забруднення й зволоження є надання поверхні ізоляторів водовідштовхувальних властивостей за рахунок покриття її твердою полімерною оболонкою холодного затвердіння на основі кремнійорганічних компонентів.
"Електротема" № 24 (56) 2004 року

У НДІВН (м. Слов`янськ) розробленотехнологію посилення зовнішньої ізоляції з використанням гідрофобного покриття на основі полімерного компаунда холодного отвердіння. Порівняно з традиційними, нове покриття має такі переваги:

- нанесення механізованим способом;

- зниження трудозатрат при гідрофобізації великогабаритних ізоляційних конструкцій;

- підвищений термін експлуатації - понад 5 років.

Нанесення покриття проводиться при температурі навколишнього середовища від -5 до +30 °С. Висока напруга на гідрофобізовані конструкції може бути подана через 0,5-1 годин.

Ще на етапі розробки був оптимізований склад гідрофобного покриття; досліджені його діелектричні характеристики; визначена дугостійкість; досліджена динаміка зміни діелектричних характеристик під дією високої напруги й кліматичних факторів.

За результатами лабораторних досліджень установлено, що гідрофобне покриття має діелектричні характеристики (ρν≥1012 Ом•см, tg δ≤0,01), що відповідають вимогам ТУ до кремнійорганічних полімерів. Стабільність діелектричних характеристик і гідрофобні властивості покриття зберігаються в умовах тривалого впливу температур від -45 до +40°С при напруженостях електричного поля 15-20 кВ/см. Гідрофобне покриття стійке до тривалого впливу поверхневих розрядів зі струмами 50 мА, що дозволяє застосовувати його в районах з V-VI СЗА.

З огляду на те, що працездатність лінійної й підстанційної ізоляції залежить не тільки від ступеня забруднення атмосфери, але й від виду й характеру зволоження, були проведені випробування з метою визначення ефективності застосування розробленого гідрофобного покриття в умовах інтенсивного зледеніння з подальшим відтаванням. Випробування на зледеніння проводилися відповідно до ГОСТ 689-90 (МЕК 129-84) на ізоляторах типу ИОС-110. Зледеніння моделювалося в умовах зволоження водою з ρν у діапазоні 154 Ом•см - 10 кОм•см. Було встановлено, що в умовах відтавання поверхневий опір гідрофобізованого ізолятора на порядок перевершує опір контрольного ізолятора. Відповідно, напруга появи видимих поверхневих розрядів у гідрофобізованого ізолятора вище в 1,3-3 рази. У діапазоні розглянутих значень ρν зволожуючого розчину значення розрядних напруг (Up) для контрольного ізолятора становили 40-45% від робочого ізолятора, для гідрофобізованого ізолятора Up перебували на рівні робочої напруги.

Нині нове гідрофобне покриття успішно експлуатується більш ніж на 20 енергооб’єктах України, на ізоляційних конструкціях класів напруги 10 - 330 кВ.

Гідрофобне покриття на основі полімерного компаунда холодного отвердіння в процесі експлуатації:

- має стабільні діелектричні характеристики в широкому температурному діапазоні, в умовах тривалого впливу високої напруги;

- може застосовуватися в умовах інтенсивних промислових і природних забруднень у районах з VI СЗА;

- є ефективним засобом підвищення електричних характеристик підстанційної ізоляції в умовах інтенсивного льодоутворення.

П. ПОНОМАРЬОВ, інженер НДІВН.

м. Слов`янськ Донецької обл.

Теги та ключові фрази
ндівн, выдео, НДІВН м. Слов’янськ, НДІВН
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.