Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
У Нікополі побудували найбільшу СЕС в Європі
15.02.2019р.

ТОВ «Солар-Фарм-1» у середині січня 2019 року ввело в...

Заборонили будівництво вітропарку за €1,7 млрд, підозрюючи фінансування з РФ
15.02.2019р.

Поліція безпеки Естонії наклала заборону на...

Створено оперативний штаб з будівництва Дністровської ГАЕС на чолі з міністром
14.02.2019р.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості...

Встановлено «зелений» тариф до 2030 року для СЕС загальною потужністю 100МВт
14.02.2019р.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у...

Побудували сонячну станцію на 3000 гектарах
13.02.2019р.

У Марокко звели найбільшу у світі електростанцію з...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4572
17.05.2007р. |
Провід з підвищеною стійкістю

При проходженні повітряних ліній (ПЛ.) у гірській місцевості, особливо вздовж ущелин, існує небезпека ушкодження проводів й ізоляторів лінії каменепадами.Камені падаючи на проводи, ушкоджують струмопровідні жили, що призводить до зменшення струмопровідного перетину, зниження провідності й механічної міцності, і як результат - зниження пропускної здатності й надійності лінії загалом.Заміна мідних або традиційних сталеалюмінієвих проводів типу АС на сталеві дозволяє вирішити проблему стійкості проводів, але при цьому істотно знижується пропускна здатність лінії.
"Електротема" № 24 (56) 2004 року

Для рішення цієї проблеми пропонувався захист проводів спіральними протекторами, змонтованими по всій довжині небезпечних прольотів.Однак складності монтажу спіральних протекторів, і більша погонна маса проводів із протектором, що перевищує (у режимі ожеледі) припустиме навантаження на опори, не дозволили реалізувати цю ідею. Очевидне рішення напрошувалося само собою: виготовити провід, захищений сталевою бронею,але такі проводи не випускаються й раніше ніколи не розроблялися.

ЗАТ «Електромережбудпроект», на замовлення департаменту електричних мереж ЄЕС Росії, розробив й виготовив сталеалюмінієвий провід марки СА-59/95 з алюмінієвим сердечником і сталевою зовнішньою оболонкою, яка захищає струмопровідні алюмінієві жили від зовнішніх механічних впливів, спеціально для небезпечних ділянок ПЛ.

Характеристики проводу марки СА-59/95:

Параметр

Значення

діаметр

15,5 мм

вага

769 кг/км

розривне зусилля (не менше)

80 кН

перетин алюмінію

92,4 мм2

діаметр ущільненого алюмінієвого сердечника

11,8 мм;

опір алюмінієвої частини проводу

0,3114 Ом/км

зовнішній сталевий оцинкований дріт

22x1,85 мм

перетин по сталі

59,1 мм2

напрямок скрутки

правий

припустимий тривалий струм

280 А

температурний коефіцієнт лінійного подовження

α = 15,6x10-6 1/град

модуль пружності

Е = 10,6x103 даН/мм2

Міждротовий простір усього проводу, за винятком зовнішньої поверхні, заповнено нейтральною змазкою підвищеної теплостійкості. Для запобігання розкручування сталевих дротів у випадку можливогоїхнього обриву зовнішнє обплетення виконане з попередньою преформацією й мінімально можливим кроком скручування. У той же час, на зовнішній сталевий шарприпадає основне розтяжне зусилля. З цією метою кратністькроку скрутки алюмінієвого сердечника менша, ніж у зовнішнього сталевого шару. Для уникнення ефекту витягування проводу в процесі експлуатації й спрощеннярозрахунку стріл прогину провід при виготовленні піддавався попередньомурозтяганню із зусиллям не менш 2000 даН.

Припустимий тривалий струм проводу СА-5 9/95 з розрахунку припустимої температури нагрівання +70 °С при температурі повітря +25 °С становить 280 А (для АС-95/16 – 330 А и для ПС-95 – 135 А). Зменшення струмового навантаження для проводу СА-59/95, порівняно з АС-95/16 пояснюється наявністю додаткових електромагнітних втрат у сталевому зовнішньому шарі проводу (втрат на перемагнічування й втрат від вихрових струмів), що викликають додаткове нагрівання проводу.

Провід марки СА-59/95

1 - дріт сталевий оцинкований 22 x 1,85мм;

2 - дріт алюмінієвий 7 x 4,1мм;

3 - нейтральна нагрівостійка змазка

Е. Дегтєрьов, Сочинські ЕМ ВАТ «Кубаньенерго».

Теги та ключові фрази
сталеалюмінієві жили, марки проводів АС-, пропускна здатність проводу, Сталеалюмінієвий провід, марки проводів, пщ, характеристика провід електричний, провід електричний, Характеристики проводів, марки проводів проводів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.