Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Турбіни для Дністровської ГАЕС має постачати «Турбоатом», а не «CNEEC»…
19.11.2018р.

Намір державного ПрАТ «Укргідроенерго» замовити...

Можна взяти участь у світовому конкурсі Start Up Energy Transition
19.11.2018р.

Українські компанії та стартапи, що розробляють...

Консолідація зусиль для забезпечення сталого розвитку…
19.11.2018р.

9-й Міжнародний форум з енергетики для сталого...

Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4494
17.05.2007р. |
Провід з підвищеною стійкістю

При проходженні повітряних ліній (ПЛ.) у гірській місцевості, особливо вздовж ущелин, існує небезпека ушкодження проводів й ізоляторів лінії каменепадами.Камені падаючи на проводи, ушкоджують струмопровідні жили, що призводить до зменшення струмопровідного перетину, зниження провідності й механічної міцності, і як результат - зниження пропускної здатності й надійності лінії загалом.Заміна мідних або традиційних сталеалюмінієвих проводів типу АС на сталеві дозволяє вирішити проблему стійкості проводів, але при цьому істотно знижується пропускна здатність лінії.
"Електротема" № 24 (56) 2004 року

Для рішення цієї проблеми пропонувався захист проводів спіральними протекторами, змонтованими по всій довжині небезпечних прольотів.Однак складності монтажу спіральних протекторів, і більша погонна маса проводів із протектором, що перевищує (у режимі ожеледі) припустиме навантаження на опори, не дозволили реалізувати цю ідею. Очевидне рішення напрошувалося само собою: виготовити провід, захищений сталевою бронею,але такі проводи не випускаються й раніше ніколи не розроблялися.

ЗАТ «Електромережбудпроект», на замовлення департаменту електричних мереж ЄЕС Росії, розробив й виготовив сталеалюмінієвий провід марки СА-59/95 з алюмінієвим сердечником і сталевою зовнішньою оболонкою, яка захищає струмопровідні алюмінієві жили від зовнішніх механічних впливів, спеціально для небезпечних ділянок ПЛ.

Характеристики проводу марки СА-59/95:

Параметр

Значення

діаметр

15,5 мм

вага

769 кг/км

розривне зусилля (не менше)

80 кН

перетин алюмінію

92,4 мм2

діаметр ущільненого алюмінієвого сердечника

11,8 мм;

опір алюмінієвої частини проводу

0,3114 Ом/км

зовнішній сталевий оцинкований дріт

22x1,85 мм

перетин по сталі

59,1 мм2

напрямок скрутки

правий

припустимий тривалий струм

280 А

температурний коефіцієнт лінійного подовження

α = 15,6x10-6 1/град

модуль пружності

Е = 10,6x103 даН/мм2

Міждротовий простір усього проводу, за винятком зовнішньої поверхні, заповнено нейтральною змазкою підвищеної теплостійкості. Для запобігання розкручування сталевих дротів у випадку можливогоїхнього обриву зовнішнє обплетення виконане з попередньою преформацією й мінімально можливим кроком скручування. У той же час, на зовнішній сталевий шарприпадає основне розтяжне зусилля. З цією метою кратністькроку скрутки алюмінієвого сердечника менша, ніж у зовнішнього сталевого шару. Для уникнення ефекту витягування проводу в процесі експлуатації й спрощеннярозрахунку стріл прогину провід при виготовленні піддавався попередньомурозтяганню із зусиллям не менш 2000 даН.

Припустимий тривалий струм проводу СА-5 9/95 з розрахунку припустимої температури нагрівання +70 °С при температурі повітря +25 °С становить 280 А (для АС-95/16 – 330 А и для ПС-95 – 135 А). Зменшення струмового навантаження для проводу СА-59/95, порівняно з АС-95/16 пояснюється наявністю додаткових електромагнітних втрат у сталевому зовнішньому шарі проводу (втрат на перемагнічування й втрат від вихрових струмів), що викликають додаткове нагрівання проводу.

Провід марки СА-59/95

1 - дріт сталевий оцинкований 22 x 1,85мм;

2 - дріт алюмінієвий 7 x 4,1мм;

3 - нейтральна нагрівостійка змазка

Е. Дегтєрьов, Сочинські ЕМ ВАТ «Кубаньенерго».

Теги та ключові фрази
сталеалюмінієві жили, марки проводів АС-, пропускна здатність проводу, Сталеалюмінієвий провід, марки проводів, пщ, характеристика провід електричний, провід електричний, Характеристики проводів, марки проводів проводів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.