Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3441
16.08.2007р. |
Якісні компоненти - складова надійності АСК ТП

Стрімкий розвиток і впровадження автоматизованих систем у різних галузях промисловості вимагає від розробників постійних пошуків способів підвищення надійності, функціональності і безпеки систем. Надійність системи загалом залежить від двох основних факторів: можливостей програмного забезпечення і якості компонентів апаратної частини АСК ТП. Також велике значення має кваліфікація персоналу, що складає і встановлює систему.
"Електротема" № 3 (59) 2005 року

Основні вимоги до електротехнічних й електронних частин системи – це висока надійність і безпека, крім того, бажано, щоб виробник цих складових був одним, а не кілька. У цьому випадку знімається багато обмежень щодо взаємної відповідності окремих компонентів, зменшується імовірність помилок при монтажі, і, як результат, збільшується швидкість складання системи.

Усі вищезгадані вимоги задовольняє широка гама електротехнічних компонентів німецької фірми Weidmuller – виробника комутаційної техніки для АСК ТП. У виробничу програму Weidmuller входять: клеми на DIN-рейку, клеми і роз`єми для печатних плат, інтерфейсні модулі введення/виведення, проміжні міні-реле, модулі гальванічної розв`язки сигналів, модулі обробки сигналів, що надходять з датчиків, джерела живлення, маркувальні матеріали тощо. Таким чином, асортимент продукції компанії Weidmuller цілком задовольняє потреби апаратної частини АСК ТП, за винятком промислових контролерів.

Загальна надійність системи визначається найслабшою ланкою, тому розглядати питання якості компонентів апаратної частини системи потрібно «до останнього гвинта». Складовою надійності є, передусім, якість з’єднання компонентів АСК ТП в єдину систему.

Одним з найважливіших параметрів клемних з`єднань є:

- пожежостійкість;

- діапазон робочих температур;

- стійкість до поверхневих струмів;

- вібростійкість;

- корозійна стійкість;

- електричні втрати у контакті.

Пожежостійкість. Основою надійності й безпеки електроустаткування насамперед є ізоляційний матеріал, з якого виготовлений корпус виробу. Цей матеріал повинен захистити устаткування не тільки від загоряння при внутрішньому перегріві струмоведучих елементів, але й від зовнішніх температурних впливів. Найбільш популярним ізоляційним матеріалом, який використовують провідні виробники комутаційного устаткування (зокрема для виготовлення шинних клем), є пластик поліамід PA 66. Цей матеріал має добрі електричні й механічні властивості і є самозагасаючим. Компанія Weidmuller для застосування у своїх клемах розробила спеціальний ізоляційний матеріал – модифікований термопласт Wemid, який, порівняно з поліамідом, має поліпшену пожежостійкість і підвищену максимальну температуру експлуатації.

За результатами тестів на стійкість до полум`я по UL 94, є очевидним, що застосування Wemid більш безпечне, тому що у випадку загоряння виробу в результаті неприпустимого перегріву контакту, краплі розплавленого Wemid, які є негорючими, не призведуть до загоряння інших виробів і навіть пилу, що збирається на дні шаф і в щитових.

Діапазон робочих температур. Важливою властивістю Wemid стосовно поліаміду також є те, що Wemid має підвищену максимальну температуру експлуатації (при однаковій температурі навколишнього середовища і кострукції виробів, вироби з Wemid допускається використовувати для великих струмів). І, відповідно, при однаковому струмі (протікання якого призводить до нагрівання струмоведучих частин, а, отже, і виробу загалом) продукція з Wemid може використовуватися в більш жорстких температурних режимах, що значно розширює ділянку її застосування. Wemid можна застосовувати при температурах до +120 0С.

Стійкість до поверхневих струмів. Стійкість Wemid до поверхневих струмів відповідає найвищим вимогам стандартів, які ставляться нині до цього параметра.

Вібростійкість. Механічна частина контактних з`єднань Weidmuller відповідає найбільш жорстким вимогам вібростійкості, міцності і відсутності потреби в періодичному обслуговуванні. Спеціальна конструкція затискного механізму в клемах Weidmuller дозволяє досягти високого зусилля притиску провідника до струмоведучої шини клеми і довгочасно зберігати механічну міцність контакту.

Усі три типи затиску провідника в клемах (гвинтовий, пружинний, різально-затискний) проходять тест на вібростійкість відповідно до стандартів IEC 60068-2-6 і IEC 61373.

Клемні з`єднання Weidmuller з такими властивостями незамінні при використанні в умовах підвищених вібрацій і постійних перепадів температури (транспорт, харчова промисловість, гірничі комбінати тощо).

Корозійна стійкість. При використанні електротехніки в умовах підвищеної агресивності середовища, виникає небезпека корозії металевих частин з`єднань, і, як результат, спотворення чи повна втрата сигналу. Weidmuller у своїх клемних з`єднаннях використовує спеціальні матеріали, стійкі до корозії. Як струмоведучих шин використовується мідь, покрита сплавом олова і свинцю, що забезпечує «м`який» контакт із проводом, а це сприяє низькому перехідному опору і гарантує високу стійкість до корозії. Сталеві деталі клем цинкуються і хромуються. З`єднання Weidmuller успішно проходять жорсткий тест на корозійну стійкість відповідно до вимог стандартів IEC 60068-2-11 (випробування в солоному тумані) і IEC 600512-6 (випробування на газонепроникність контакту).

Конструктивні рішення. Завдяки чудовим властивостям матеріалів і особливостям конструкції, що використовує компанія Weidmuller у виробництві своїх компонентів, застосування такої комутаційної техніки в апаратній частині АСК ТП гарантує максимальну надійність системи аж до останнього контакту. Однак, варто зазначити, що, крім надійності електротехнічних компонентів, велике значення для виробників АСК ТП також мають: готові конструктивні рішення, габарити, зручність (а отже, і швидкість складання), асортимент виробів.

Звичайно, час приєднання проводів до клем залежить від конструкції власне затискних механізмів клеми, необхідності в попередній підготовці проводу і кваліфікації монтажника. З метою скорочення часу монтажу Weidmuller постійно працює над конструкцією механізму затиску своїх клемних з`єднань, підвищуючи його надійність, безвідмовність і зручність. Нині Weidmuller пропонує чотири технології з`єднання: гвинтова, швидкозатискна (пружинна), різально-затискна (Isolation Displacement Connection), втична (Push In). Різально-затискний спосіб приєднання IDC узагалі не вимагає попередньої підготовки проводу – при затиску проводу в клему, ізоляція прорізається спеціальним ножем-пружиною й автоматично забезпечується електричний контакт. У результаті, швидкість монтажу в клемах IDC більш ніж у три рази перевищує швидкість приєднання в гвинтових клемах.

Для економії місця в шафі керування при з`єднанні проводів малого перерізу (0,5 - 1,5 мм2) Weidmuller пропонує найтонкішу на сьогоднішній день клему для встановлення на DIN-рейку шириною 3,5 мм. Застосування цієї клеми для контрольних кіл дає близько 30% економії простору порівняно з традиційною 5 міліметровою клемою.

Серед виробів, що дозволяють зменшити габарити шафи керування та ефективно «вписатися» у простір, на особливу увагу заслуговують малогабаритні проміжні реле для комутації сигналів і електронні модулі перетворення Weidmuller серії Micro. Проміжні реле мають один контакт типу CO зі струмовим навантаженням до 6 А. Реле постачається разом з колодкою для монтажу на DIN-рейку і має ширину 6,1 мм. Розведення по контактах і монтаж додаткових елементів (діодів, світлодіодів, резисторів) усередині колодки виконані на печатній платі. Завдяки спеціальним механізмам затисків на клемних виходах і печатному монтажу, релейні модулі Weidmuller стійкі до вібрації і мають малі габарити.

Високі експлуатаційні властивості продукції Weidmuller підтверджені сертифікатами незалежних міжнародних організацій (TUV, Lloyd, KEMA).

Застосування надійних програмних засобів в АСК ТП укупі з високоякісними комплектуючими, які, на перший погляд, є останньою складовою надійності системи, дозволяє створювати надійні і технічно досконалі системи АСК ТП. У випадку ж застосування комплектуючих сумнівної якості (з метою зменшення витратної частини проекту чи з якоїсь іншої причини), відмовлення найпростішого клемного з`єднання і втрата сигналу може порушити працездатність дорогої техніки і завдати шкоди, непорівнянної із заощадженими коштами.

Олег КОНЕЛЬСЬКИЙ

Теги та ключові фрази
надійність в АСК ТП, надийнисть аск, складові надійності, складова АСК, Частини аск тп, складові надійності, фото голих дичат малих, etech pm 300, Основні компоненти АСК ТП, розетка чернівці


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.