Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5333
22.08.2007р. |
Висока ефективність неону

Освітлення-це розповсюдження випромінюваної енергії у просторі. Людина сприймає спектр частот світла у межах від 400 до 700 нм. Якщо випромінювання концентрує центральні частини цього спектру, тобто ті частоти, які людина сприймає найкраще, то досягається найбільша ефективність освітлення. Якщ ж разом, з видимими частотами джерело світла випромінює і багато інших частот, які людина сприймає слабо або не сприймає зовсім, ефективність освітлення зменшується.
"Електротема" № 3 (59) 2005 року

Раніше, коли єдиним джерелом штучного освітлення був вогонь, однією з форм його використаня було багаття. Нині існує багато джерел світла – точкові, лінійні, обертові, тривимірні тощо. Точкове джерело світла, розміщене у відбивальній параболі, є ідеальним для отримання спрямованих променів, які розповсюджуються на великі відстані і створюють чіткі тіні. Саме ця властивість є привілеєм ламп розжарювання та галогенних і газосвітних ламп. Неонові лампи, які дедалі частіше використовуються для оформлення інтер’єрів приміщень, ресторанів, офісів тощо, можуть наблизитись до цієї типології, якщо використати у них невеликого діаметру огинаючі трубки - щоб уникнути лінійного розширення.

Неонові лампи ідеальні для створення лінійного світла. Таке лінійне джерело може розміщуватись у відбивальних профілях з параболічними секціями, щоб проекціювати на відстані тонкі промені для освітленя поверхні. Якщо лінія світла оточує поверхню, наприклад стіну, то останя може частково відбивати світло і розповсюджувати його в усіх напрямках, створюючи розсіяне освітлення. Таке рішення, переважно, використовується для того, щоб уникнути сліпучого світла. Однак ефективність системи у будь-якому випадку зменшується через поглиннаня поверхнею певної кількості світа.

Неонові лампи, як холодного, так і теплого світла, мають велике різноманіття кольорів, відтінків і композицій. Джерелом світла у них є люмінофор. Цей пристрій перетворює невидиме – ультрафіолетове випромінювання - у видиме світло. Гама кольорів, яка отримуються за допомогою люмінофора, покриває практично усю поверхню трихроматичного трикутника.

Спектр неонових ламп може складатись довільно, і мати найрізноманітніші характеристики, що визначають функцію відтворення кольорів. Здатність відтворювати кольори, не деформуючи їх, виражається індексом світловіддачі (CRI – Color Rendering Index), за шкалою від 1 до 100. CRI, наприклад, сонячного дорівнює 97-100.

Серед існуючих неонових ламп можна виділити три групи:

- білі “Standart”; матеріал лампи містить галофосфати; лампи енергозаощадні і використовуються у випадках, коли головною метою є висока ефективність освітлення, а не висока світловіддача. У спектрі цієї лампи практично не має червоних відтінків (630-670 нм), натомість має жовті та зелені, до яких найбільш чутливе око людини.

- білі “Triphosphor”; матеріал лампи містить рідкоземельні елементи; мають яскравіть у 1,2 -1,4 рази вищу від інших. Ці лампи здатні перетворювати у видиме світло значну частину ультрафіолетового випромінювання. Отже ці лампи можна використовувати з меншим діаметром, оскільки водночас з інтенсивністю струму, є сильне ультрафіолетове випромінювання на люмінофорне покриття лампи. Також у цих лампах можливо збільшити інтенсивність струму.

- білі “Spectra” мають найвищий CRI при різних температурах кольору (у “холодних” кольорах показник CRI досягає 97-99, тим часом як у більш “теплих” кольорах CRI поступово понижується). Такі види освітлення передають кольори максимально точно, тож особливо рекомендуються для створення рекламних стендів, а також для використаня у графіці, меблевих салонах і магазинах одягу для внутрішнього освітленя.

Характеристики технологічної потужності ламп холодного і теплого світла однакові, натомість вони відрізняються за іншими характеристиками, а саме:

- ефективність. Електроди ламп теплого світла споживають на третину менше енергії, порівняно з лампами холодного світла. Зате перші мають меншу довжину. При однаковому струмі лампа холодного світла з більшою довжиною має таку ж ефективнысть, щойлампа теплого світла, з потрійною довжиною. Інтенсивність струму лампи холодного світла, зазвичай нижча, тому й потрібна велика довжина трубок;

- гнучкість. Лампа холодного світла може бути зігнута довільно і мати оптимальну довжину відповідно до технічних даних і особливостей приміщення, яке освітлюється. Це дозволяє побудувати систему освітлення як невід’ємну частину інтер’єру.

Складові неонової освітлювальної системи

Скло. Для неонового освітлення скло повинно мати особливі технічні характеристики:не акумулювати внутрішньої напруги, володіти високою механічною стійкістю і стійкістю до перепадів температури. На етапі виготовлення неонова трубка припаюється до електроду, тому її фізико-хімічні властивості повинні суміщатися з властивостями металу, оскільки через лампу проходить електричний розряд. Кріплення електродів переважно виготовляються із свинцевого скла. Скло спаюється лише тоді, коли різниця між коефіцієнтами розширення не перевищує 10%. Коефіцієнт розширення м’якого скла становить 90-95%, твердого – 30-32. У неоновому освітленні широко використовується і безбарвне скло.

Необхідно пам’ятати, що скляні трубки мають свій внутрішній діаметр і певну товщину стінки. У процесі надання трубці необхідної форми ці розміри повині залишатись незміними. Тому неможна вигинати трубки під прямим кутом.

Трансформатори. Трансформатори для систем неонового освітленя виконуються у металевих корпусах, що забезпечує їх безшумну роботу. Захисний модуль розташований у торцевій частині в окремому корпусі, це дозволяє використовувати механізми додаткового захисту – з’ємну кришку та індивідуальний індикатор живлення. При підніманні кришки трансформатор автоматично вимикається. Трансформатор для освітлювальної ситеми вибирається залежно від кліматичних умов. Якщо температура навколишнього середовища дуже висока, то всередині корпусу вона вища, а це може призвести до перегріву і виходу з ладу трансформатора. За європейськими нормами, температурна межа роботи трансформатора не повинна перевищувати 40ºС.

Основною проблемою, яка впливає на роботу трансформатора є перепад температур при вмиканні/вимиканні трансформатора. Щоб уникнути цього, виробники проводять тестування трансформаторів: піддають їх температурним перепадам від +50ºС до -30ºС. Відомо, що у холодних кліматичних умовах при використанні трубок з аргоном і ртуттю, виникає проблема конденсації ртуті, внаслідок чого втрачається потужність освітлення. Рівноцінною заміною трубок з аргоном і ртуттю для використання у холодних кліматичних умовах можуть бути трубки з ксеноном. Слід відзначити, що ксенон має показник освітлення на 20% нижчий ніж аргон і ртуть. Таку, на перший погляд, суттєву різницю людина практично не помічає, бо сприймання світла дуже обмежане. На світло ксенона не впливає температура, і лампа споживає менше енергії, бо має менший опір.

Електронні конвертори. При використанні електронних коверторів іноді трапляється таке негативнее явище, як міграція ртуті всередині трубки. Міграція виникає через відсутність у конверторах системи регулювання частот. Внаслідок цього ртуть переміщується до кінців трубки, що призводить до втрат свічення по усій її довжині. Ефект міграції ртуті стає помітним через шість місяців після початку експлуатації лампи. Щоб уникнути цього, доцільно використовувати мікропроцесори, які дозволяють керувати дизбалансом частот усередині конвертора. Кожних 10 хвилин конвертор проштовхує ртуть в один кінець трубки і ще через 10 - в інший.Деякі види конверторів мають вбудовані димери і флешери, а інші – з регулюванням і перемиканням на відстані.

Конвертори призначені як для внутрішнього, так і для зовнішнього встановлення. Допустимі перепади температур у них такі самі, як у трансформаторах. Усі конвертори, крім тих, що мають невелику потужність, захищені спеціальним корпусом. Для використання конверторів на відкритому повітрі використовують спеціальний кабель.

Підготував

Юрій ІВАНОВ.

(У матеріалі використано інформацію компанії Tecnolux).

Теги та ключові фрази
види конверторів, що таке ефективнысть, 3g порнофiльм, У які місяці найбільше модока в грудях, висока ефективність, куплю неонове освітлення, штучне освітлення підвищення ефективності, характеристика неонової лампи, неонове освітлення в приміщені, неонова реклама


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.