Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоринок розпочав тестування…
15.01.2019р.

Філія «Оператор ринку» держпідприємства...

«Schneider Electric» перетвориться на безвуглецеву компанію
15.01.2019р.

Компанія «Schneider Electric», світовий експерт з управління...

Нарада щодо активізації співпраці у межах Енергетичного Співтовариства
15.01.2019р.

У Міністерстві енергетики та вугільної...

Вибух трансформатора забарвив небо у незвичний колір
28.12.2018р.

Внаслідок вибуху трансформаторного комплексу на...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2617
19.09.2007р. |
Термоусадна технологія на сторожі якості з'єднання

Термоусадні муфти почали широко використовуватися в Україні з 1995 року - з появою на українському ринку муфт фірми «Raychem». Однак поняття «термоусадка» було відомо в колишньому СРСР вже в 70-х роках минулого століття.
"Електротема" № 5 (61) 2005 року

В основі термоусадних технологій лежить поперечно зшитий полімер.

Якщо пластичні матеріали помістити в потік високоенергетичних електронів, то відбувається з`єднання, або «зшивання» сусідніх молекул. Після процесу поперечного «зшивання» матеріал при будь-якій температурі уже не буде плавитися чи текти. Хоч при нагріванні кристалічність пропадає, як і до «зшивання», але матеріал не змінить форми, тому що поперечні зв`язки діють як стяжки між молекулами.

Процес виробництва термоусадних трубок складається з кількох етапів. На першому етапі трубки опромінюють потоком електронів, що призводить до утворення поперечних зв`язків сусідніх молекул. Наступним кроком є нагрівання трубки до температури вище точки плавлення кристалів. У цьому стані молекули утримуються тільки поперечними зв`язками. Потім нагріта трубка розтягується. І нарешті, трубка охолоджується в розширеному деформованому стані, тобто знову утворюється кристалічна структура. У цьому стані трубка пропонується споживачам. Споживачу залишається тільки нагріти трубку, при цьому кристалічність знакає, і поперечні зв`язки змушують матеріал повернутися в первісну форму. Трубка всідається, і при охолодженні кристалічна структура фіксує нову форму трубки.

З`єднання технології термоусадки і технології непаяних з`єднань жил кабелю шляхом опресування призвело до створення нового, високотехнологічного виробу – термоусадної муфти.

Можна виділити три основних переваги термоусадних муфт перед свинцевими муфтами:

- висока швидкість монтажу;

- надійність і довговічність;

- універсальність (використання одного типорозміру муфти для декількох типів кабелів і переріз жил).

Зупинимося докладніше на кожній з переваг.

Швидкість при встановленні термоусадних муфт досягається за рахунок простоти процесу термоусадки й опресування. Кабельний пальник, універсальний кабельний прес і кабельний різак – от усе, що потрібно кабельщику для роботи (крім іще традиційного кабельного ножа).

Надійність і довговічність забезпечують такі якості і властивості комплектуючих муфти:

- спеціальна форма і матеріал з`єднувачів, а також оптимальні зусилля при опресуванні забезпечують електричну надійність і механічну міцність контакту;

- низька температура термоусадки і швидкість процесу не дозволяють руйнуватися ізоляції кабелю;

- високі діелектричні властивості термоусадних трубок забезпечують надійну ізоляцію жил;

- клей, нанесений на внутрішню поверхню трубок і «рукавичок», при термоусадці розплавляється і забезпечує повну герметизацію з`єднання і відсутність порожнин, - отже, немає процесу окислення, який не може відбуватися без доступу кисню;

- термоусані трубки мають високі антикорозійні властивості, що є актуальним при впливі на муфту хімічно активного середовища;

- після монтування муфта зберігає гнучкість, що забезпечує можливість деформації з`єднання, - це актуально при встановленні муфт на шлангові кабелі, що перебувають в режимі постійної деформації;

- усі термоусадні муфти на напругу вище 1 кВ мають систему вирівнювання напруженості електричного поля, що може бути виконана у вигляді набору з окремих елементів чи спеціального шару, нанесеного на внутрішню поверхню трубки;

- кінцеві термоусадні муфти зовнішнього встановлення комплектуються трекінгостійкими трубками, що добре протистоять поверхневим електричним розрядам, запобігаючи пробою ізоляції кінцевої муфти в найскладніших кліматичних умовах.

І нарешті, чотириразове усадження трубок і застосування для з`єднання жил кабелю універсальних гвинтових з`єднувачів уможливили використання одного типорозміру муфти для декількох типів кабелів і перерізів жил, що дає можливість значно знизити складські запаси муфт.

Нині на ринку кабельної арматури затвердилися й активно працюють такі потужні іноземні виробники, як Elcon, Raychem, Gerhard Petri, 3М, Сеllраск. Однак, починаючи з 2000 року, на ринок з аналогічною продукцією вийшли два російських заводи електромонтажних виробів - Подільський і Міхнєвський.

У розробці муфт Подільського заводу брали участь Державний науковий центр Російської федерації, Всеросійський електротехнічний інститут ім. Леніна, Випробувальний центр високовольтного устаткування й інші організації. Термоусадні кабельні муфти російських заводів сертифіковані й відповідають усім вимогам чинних стандартів.

При розробці муфт Подільського заводу були враховані недоробки використовуваних з 1991 року аналогічних муфт західного виробництва, що виходили з ладу через слабкі вузли в проводі заземлення (непаяне заземлення). Була також посилено розроблену частину кабелю (шийка кабелю) і покращено технологію відновлення оболонки кабелю.

Дослідна експлуатація муфт Подільського заводу в московських міських мережах протягом трьох років засвідчила високу надійність цих муфт. За цей час було встановлено понад тридцять тисяч муфт, і не було зафіксовано жодного виходу їх з ладу. За підсумками експерименту Мосенерго рекомендувало застосовувати електромонтажні вироби Подільського заводу.

Одним з підприємств, що просуває на ринку півдня України термоусадні муфти, кабельну арматуру й інструмент, є ТОВ «Электросервис-Юг».

Фахівці підприємства якісно виконують кабельні роботи на базі технології термоусадки і здійснюють постачання електротехнічних виробів і матеріалів зі складу в Одесі.

Технологія термоусадки була адаптована фахівцями ТОВ «Электросервис-Юг» для ремонту гнучких кранових кабелів і впроваджена в Південному, Одеському, Миколаївському і Білгород-Дністровському морських торгових портах.

ЧУГАЄВ А.В., технічний директор

БЄЛЯЄВ В.Л., науковий консультант

Теги та ключові фрази
трубка термоусадна enext 8мм, шпонкови зэднання экзамен, ищу актива для секса кавкаса, як виділити і копіровать текст на нокіа аша 306, Технологія зєднання жил проводів і кабелів шляхом опресування, застосування муфт с термоусадкой, зеднання жил опресування, з'єднання для трубочек, электросервис-пивдень, механічні з’єднання муфт


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
04.11.2010р.

Індикатори і покажчики напруги 1

Приладів, що показують наявність напруги досить багато - від самого простого індикатора напруги на газорозрядній лампочці (неонці) і закінчуючи приладами які показують не тільки наявність напруги але і безліч інших параметрів

20.07.2010р.

Альтернативная энергетика для малых предприятий

Любому нормальному человеку хочется пользоваться бесплатной экологически чистой энергией, (энергией Солнца, ветра, реки, морской волны и т.д.). Альтернативная энергетика (АЭ), как раз и занимается решением проблем по использованию данных видов энергии

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.