Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3898
23.10.2007р. |
НИТА 2721 – установка великих можливостей
Силові трансформатори - головний елемент у системі передачі і розподілу електричної енергії. Однак значна частина силових трансформаторів напругою 110-750 кВ в Україні відробила нормативний термін служби, тож подальша їхня експлуатація в багатьох випадках можлива тільки після виконання комплексу організаційно-технічних заходів. Серед цих заходів особливе місце щодо важливості і складності займає обробка паперово-масляної ізоляції трансформаторів, що передбачає видалення з масла і твердої ізоляції небажаних домішок (води, повітря, механічних домішок) і продуктів старіння.
"Електротема" № 6 (62) 2005 року

Якісна й ефективна обробка паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів, особливо потужних і з тривалим терміном служби, внаслідок органічного походження масла і твердих електроізоляційних матеріалів (паперу і картону) є досить складним технічним завданням, для успішного рішення якого потрібні відповідні технології, технічні засоби і підготовлений персонал.

Нині при обробці паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів використовується широка номенклатура як загальпромислового, так і спеціалізованого устаткування, зокрема: масляні і вакуумні насоси, нагрівачі і фільтри, установки обробки масла і сушіння повітря. Сформована ситуація є наслідком, з одного боку, обмежених функціональних можливостей, а з іншого боку - технологічною неповнотою і відсутністю гармонізації окремих видів устаткування як між собою, так і з оброблюваними трансформаторами.

Використання широкої номенклатури устаткування для обробки паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів має ряд негативних наслідків:

- необхідність індивідуальних рішень щодо облаштованості ремонтного майданчика біля оброблюваного трансформатора;

- значні обсяги робіт з розміщення устаткування і складання тимчасових технологічних схем;

- тривалі терміни і висока вартість обробки ізоляції;

- потреба в персоналі високої кваліфікації;

- істотні витрати на технічне обслуговування, збереження і транспортування.

Слід зазначити, що залежно від рівня організації робіт і технічного оснащення, вартість допоміжних робіт складає 20-50 % від загальної вартості обробки ізоляції.

Кардинальним рішенням розглянутої проблеми стало створення науково-виробничою фірмою «ЛАВР» (м. Харків) багатофункційної установки НИТА 2721, що призначена для виконання всього комплексу обробки масла і твердої ізоляції силових трансформаторів напругою 110-1150 кВ як нових, так і тих, що довгостроково перебувають у роботі, у тім числі оснащених плівковим чи азотним захистом масла.

Установка НИТА 2721 завдяки широким функціональним можливостям цілком заміняє комплект застосовуваного нині технологічного устаткування, однак значно перевершує його за продуктивністю, гнучкістю і автономністю у виборі режимів обробки ізоляції.

Характеристики масла і твердої ізоляції, що досягаються при використанні установки НИТА 2721, не тільки відповідають вимогам стандартів і норм, прийнятих в Україні, країнах СНД і провідними виробниками трансформаторів, але і перевершують їх.

Високі якості обробки масла і твердої ізоляції досягнуто в результаті застосування новітніх технологій, сучасних схемних і конструктивних рішень, простих і надійних методів контролю.

Установка НИТА 2721 підтримує усі відомі прогресивні технології обробки масла і твердої ізоляції, однак максимальний ефект, особливо для трансформаторів із тривалим терміном служби, буде досягнутий при використанні технології ТРИТОК, розробленої НВФ «ЛАВР». Сутність технології ТРИТОК полягає в максимальній інтенсифікації і інтеграції процесів обробки масла і твердої ізоляції, що в установці виконуються одночасно. Основу технології ТРИТОК складає термовакуумний метод сушіння і дегазації масла і твердої ізоляції. Цей метод нині є найбільш ефективним.

Усі складові частини установки розміщені в одному контейнері, що, на відміну від застосовуваного комплекту технологічного устаткування, дає істотні переваги:

- зниження вартості технологічного устаткування;

- спрощення процесів обробки паперово-масляної ізоляції;

- зменшення обсягу і тривалості допоміжних робіт;

- скорочення в кілька разів витрат на транспортування, збереження й обслуговування.

Установка НИТА 2721 з такою самою високою ефективністю може використовуватися при монтажі, технічному обслуговуванні і ремонті силових трансформаторів як на місці їхнього встановлення, так і в стаціонарних умовах. Установка постачається в повній експлуатаційній готовності. Відносно невеликі габарити і маса (відповідно 3,66 х 2,22 х 2,3 мі 3440 кг) дозволяють транспортувати установку усіма видами транспорту.

Після доставки установки до місця провадження робіт достатньо декількох годин для складання технологічної схеми і подачі напруги на установку. Одна з головних переваг НИТА 2721 полягає в тім, що обробка масла і твердої ізоляції завжди проводиться за єдиною постійною схемою, незалежно від конструкції трансформатора і стану його ізоляції. Остання обставина впливає тільки на тривалість обробки. Схема установки і система електроживлення, керування і контролю забезпечують регулювання всіх параметрів обробки в широких межах.

Установка НИТА 2721 оснащена сучасними апаратами керування, контрольно-вимірювальними приладами і засобами візуального відображення стану машин і апаратів, а також мнемосхемою, на якій за допомогою світлодіодів відображається стан параметрів обробки масла і твердої ізоляції. За вимогою замовника, установка НИТА 2721 комплектується комп`ютерною системою контролю й архівації процесів обробки. Результати архівації можуть бути представлені в табличній чи графічній формі.

Установка НИТА 2721 може використовуватися для відновлення твердої ізоляції шляхом відмивання і сушіння з застосуванням спеціальних присадок до масла і миючих рідин.

Установка НИТА 2721 і технологія ТРИТОК докорінно змінюють організацію робіт і обробку масла і твердої ізоляції. Попри широкі функціональні можливості і велику продуктивність, установка вирізняється високою автономністю, мобільністю і гнучкістю у виборі режимів обробки ізоляції. Перехід з одного режиму на інший, наприклад, з обробки масла на сушіння твердої ізоляції, виконується протягом декількох хвилин шляхом зміни режиму роботи установки і перемикання вакуумних клапанів усередині установки.

Установка НИТА 2721 успішно застосовується при обробці паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів і шунтуючих реакторів напругою 110-1150 кВ потужністю 27-300 МВА, термін служби яких складав 12-33 роки.

Установка НИТА 2721 була успішно застосована при обробці паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів і шунтуючих реакторів напругою 110-1150 кВ потужністю 27-300 МВА, термін служби яких складав 12-33 роки

НИТА 2721 не має альтернативи при обробці паперово-масляної ізоляції силових трансформаторів у екстремальних умовах.

Технічні характеристики установки НИТА 2721

Параметр

Величина

Подача масла, м3/год:
- при обробці;
- при нагріві трансформаторів


1 - 6
6 - 50

Температура масла, 0С:
- при обробці;
- при нагріві трансформаторів


30 - 60
не більше 90

Показники масла після обробки:
- вміст вологи, %, (г/т);
- вміст газів, %;
- максимальний розмір механічних домішок, мкм


не більше 10-3 (10)
не більше 0,1
3; 5

Маслонагрівачі:
- потужність, кВт;
- потужність ступіні регулювання, кВт;
- кількість


100
33
2

Насоси масляні:
- подача номінальна, м3/год;
- напір, м вод. ст.;
- кількість


63
20
2

Насоси вакуумні:
- продуктивність, м3/год;
- граничний залишковий тиск, Па;
- кількість


250
0,66
2

Максимальна споживана потужність, кВт

242

Напруга живлення трифазної мережі частотою 50 Гц, В

380

Габаритні розміри, мм:
- довжина;
- ширина;
- висота


3660
2200
2300

Маса, кг

3440


Володимир ЛАВРИНЕНКО,
генеральний директор НВФ «ЛАВР».


Теги та ключові фрази
сушка твердой изоляции трансформатора установка нита метод триток, wap.in kd player drop grass by biswajit, nokia 110 kD player drop grass by biswajit, установка нита, нита2721, пщ, НИТА2721


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.