Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Стартував новий проект на підтримку сонячної енергетики Abilities
21.06.2018р.

Незважаючи на обіцяний дощ, того дня у Києві світило...

Біля Бердичева буде СЕС потужністю 19 МВт
19.06.2018р.

Данська компанія побудує поблизу Бердичева...

Рішення для забезпечення енергією екологічно системного транспорту
18.06.2018р.

Компанія АББ отримала замовлення на комплексне...

Продемонстровано найбільший приріст потужності вітрової енергетики
18.06.2018р.

У Львівській обласній державній адміністрації...

На Херсонщині запрацювала СЕС потужністю 16,5 МВт
14.06.2018р.

Біля села Рубанівка ввели в експлуатацію сонячну...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2112
25.10.2007р. |
Лічильники ЦЭ6850М – багато в одному

Величина втрат електроенергії в електричних мережах – один з найважливіших показників ефективності їхньої роботи, індикатор стану системи обліку електроенергії. Про те, що цей стан незадовільний, свідчить накопичення проблем в галузі розвитку і технічного переоснащення електричних мереж, удосконалення методів і засобів їх експлуатації та керування ними.
"Електротема" № 6 (62) 2005 року

Як показують розрахунки, втрати електроенергії істотно залежать від величини реактивної потужності, що передається споживачам елементами мережі. Крім того, високий рівень реактивної потужності в мережі може призвести до зниження рівня електромагнітної сумісності технічних засобів. Отже, кількістю реактивної енергії, потрібно керувати в мережі. Першим кроком до цього є організація її точного обліку за допомогою сучасних приладів.

Нині найбільш ефективним засобом обліку електроенергії є електронні лічильники, побудовані на мікропроцесорній базі що здатні проводити облік активної і реактивної енергії як в одному, так і в двох напрямках. Прилади з цифровим інтерфейсом можуть використовуватися як автономно, так і у складі АСКОЕ. Ці лічильники вимірюють електроенергію з малим кроком квантування. Таким чином досягається точний облік вимірюваної величини з урахуванням гармонік мережі та її постійної складової. Крім накопичення показів спожитої енергії, ці лічильники можуть вимірювати і виводити на дисплей додаткову інформацію про стан електричної мережі: струм, напругу, частоту мережі, профілі потужності з заданим інтервалом усереднення, максимуми споживання електроенергії за розрахунковий період тощо. Усі ці параметри дають певне уявлення про характер навантаження споживача і про величину втрат електроенергії в мережі.

Енергопостачальна організація може проводити контроль над споживанням і виробленням реактивної потужності споживачем, відслідковуючи режими або недокомпенсації і перекомпенсації реактивної потужності, за допомогою одного двонапрямленого лічильника електроенергії. Такі лічильники розробляє і випускає концерн «Энергомера» (Росія).

Електролічильник ЦЭ6850М — нова розробка фахівців концерну. Він створений на базі універсального мікропроцесорного електролічильника ЦЭ6850, який з 2000 року експлуатується як в енергопостачальних організаціях, так і на промислових підприємствах. У конструкції нового приладу були враховані зміни вимог до приладів комерційного обліку для енергосистем. Результатом стала наявність таких характеристик, як цифровий інтерфейс, пам`ять, що здатна зберігати розширений обсяг інформації, клас точності до 0.2, а також нормальна робота в діапазоні температур від –40 до +55°C. Як і попередня модель, ЦЭ6850М враховує активну і реактивну енергію в трифазних мережах за 4-ма тарифами і фіксує значення активної і реактивної енергії у заданому часовому інтервалі.

Прилад обліку має ряд переваг порівняно з попереднім. Однією з основних є принцип варіативності, реалізований у конструкції. Завдяки цьому принципу, вартість ЦЭ6850М, залежно від модифікації, може бути знижена вдвічі порівняно з вартістю прототипу.

Так, наприклад, покупець може вибрати один з інтерфейсів (ЕІА485, ЕІА232, ИРПС, CAN, MBUS, USB) чи обмежитися оптопортом, що є в базовій моделі. Проблема віддаленої передачі даних вирішується за допомогою модемів PLC, GSM, радіо - модему. Споживач може замовити також додатковий модуль резервного живлення, завдяки якому лічильник продовжуватиме обмін даними із системою навіть за відсутності напруги в мережі.

Варійованим параметром є точність. Залежно від потреб споживача, вибирається один з чотирьох класів точності: 0,2; 0,5; 1,0; 2,0.

Лічильник може мати дві модифікації корпусу: стандартний і на рейку.

Серед додаткових можливостей приладу є така важлива для енергосистем функція, як облік втрат у лініях електропередач. Крім цього, лічильник проводить контроль параметрів мережі, максимальних навантажень у зоні пікових тарифів, керування навантаженнями, фіксує перевищення встановлених потужностей. ЦЭ6850М забезпечує високу достовірність обліку електроенергії і потужності за наявності порушень якості мережі живлення (до 45-ої гармоніки). Таким чином, можна говорити про те, що ЦЭ6850М, крім усього іншого, є приладом контролю якості.

Крім повного обліку активної складової електроенергії в двох напрямках, дана модель проводить точний облік споживання і вироблення реактивної енергії споживачем. Тобто даний прилад дозволяє враховувати споживання електроенергії у всіх чотирьох квадрантах потужності. Таким чином, за допомогою нового багатофункційного лічильника можна повністю вирішити питання контролю над споживанням і виробленням реактивної потужності споживачем електроенергії. Це дозволить здійснювати ретельне регулювання рівня реактивної потужності у мережі і, при правильному використанні компенсаційних пристроїв, звести цей рівень до мінімуму. Отже, ЦЭ6850М дозволить мінімізувати втрати і покращити якість електроенергії у мережі, що вигідно як виробнику, так і споживачу електричної енергії.

За матеріалами концерну “Энергомера”,

підготувавБогдан МЕЛЬНИК.

Теги та ключові фрази
куплю статичний перетворювач енергозберігаючий пристрій ціна, китайські бензопилы тополь ціни, KIWI Bluetooth-OBD adapter by PLX купить в одессе, електро лічільник ціни, лічильники електроенергії з передачею даних по PLC, потужність лічильників, статичний перетворювач енергозберігаючий пристрій, статичний перетворювач, Лічильники Енергомера, багатофункційні лічільники
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.