Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3095
12.02.2008р. |
Безтраншейні технології - ефективне прокладання мереж

Нині гостро постає питання будівництва, реконструкції та ремонту комунікацій, які проходять під неперервно функціонуючими транспортними магістралями (автомобільні, залізничні шляхи). Традиційний (траншейний) метод вирішення цього питання потребує значних капіталовкладень та розв’язку проблеми підтримання працездатності шляхів протягом проведення робіт, тому найдоцільніше прокладання та ремонт інженерних комунікацій здійснювати шляхом застосування безтраншейних технологій. До їх переваг належать: економія коштів, значне зменшення часу проведення робіт та кількості робочого персоналу, підвищення рівня безпеки робіт тощо.

 

Віктор Прокопчук, голова правління асоціації “Одеське товариство безтраншейних технологій”.

- Як виникла ідея створення такої організації?

- Українська асоціація безтраншейних технологій створена ще у 1999 році. Наші спроби співпрацювати з нею, щоб скоординувати нашу роботу на території м. Одеси та Одеської області, не мали успіху, тому ми встановили контакт зі світовою асоціацією безтраншейних технологій, керівник якої професор Луїзіанського університету (США) Раймонд Стерлінг. Саме тоді нам стали відомі переваги безтраншейних технологій, а саме передусім значна економія коштів: використання цих технологій дозволяє понад 90% усіх робіт проводити під землею, тому немає необхідності відновлювати асфальтове покриття доріг і порушувати ритм життя міста, перекривати транспортні магістралі, порушувати існуючі комунікації тощо. Безтраншейні технології у 2,5 – 3 рази економічно вигідніші за традиційні (траншейні).

- Як одеські організації сприйняли появу асоціації?

- Більшість організацій - з розумінням. Деякі - насторожено, але не через застереження до нових ідей, а через відсутність знань у цій галузі. Місто має цілу інфраструктуру організацій, які займаються так званим “розкопуванням” на території міста, вивезенням і завезенням ґрунту, асфальтуванням ділянок доріг і тротуарів, де було порушено покриття тощо. Але, у тих місцях, де проводилось розкопування, покриття тротуарів вулиць не відновлюється належним чином. Якщо б ті ж організації відновлювали порушене дорожнє покриття, то вартість їхніх послуг була б набагато вищою.

- Що є основним завданням асоціації?

- Основним завданням асоціації є переконати виробників і замовників цих робіт, органами місцевої влади, що альтернативи безтраншейним технологіям, особливо у таких містах, як Одеса, практично немає. Ці технології надають можливість не підіймаючись на поверхню, прокладати інженерні комунікації на великі відстані. Ми маємо обладнання, яке дозволяє прокладати кабельні і телефонні мережі, трубопроводи на відстань до 800 метрів, при цьому не порушуючи систем комунікацій.

- Чи знають про це органи місцевої влади?

- Ми тісно співпрацюємо з місцевою владою. Так, одеський міський голова видав розпорядження “Про заходи щодо впровадження методів безтраншейної прокладки підземних інженерних мереж на території міста Одеси”. Це дозволило експлуатаційним організаціям застосовувати безтраншейні технології для ремонту та заміни інженерних мереж.

В Одесі є проблема з картами комунікацій: - на карти міста не належним чином нанесені підземні мережі. Тому, працюючи з нашим обладнанням, ми наштовхуємось на ті мережі, яких там не має бути або повинні бути на іншій глибині. У 80-90 роках робота у цьому напрямі була занедбана, і багато фірм, скориставшись ситуацією, проклали комунікації самовільно, без відома відповідних органів, або виконавши роботи не нанесли мережі на робочий план міста.

Також слід відзначити, що організації, які виконують роботи, постійно зіштовхуються з проблемою недосконалості нормативної бази ДНБ В.2.5-20-2001 стосовно прокладання газопроводів безтраншейним методом. Розуміючи важливість і необхідність вирішення цього питання, асоціація розпочала роботу у напрямку удосконалення нормативної бази. Отримано дозвіл на експериментальне прокладання газопроводу з поліетиленових труб методом горизонтально спрямованого буріння. Експеримент буде проведено в Одесі з використанням виробничих потужностей ВКФ “Енергоспецмонтаж”.

- Яку ще роботу проводить асоціація у сфері безтраншейних технологій?

- Асоціація надає консультації з питань застосування сучасної нормативно-правової бази щодо впровадження безтраншейних методів прокладання, ремонту та санації інженерних мереж. Розглядає та надає висновки, у випадках, пов’язаних з складними умовами виконання робіт, що потребують детального вивчення, розгляду ситуації на місці проведення робіт.

Окрім цього, асоціація сприяє підготовці фахівців даного напрямку. Враховуючи те, що ця професія нова та перспективна, а машини, що експлуатуються у цій галузі складні і насичені електронікою, потрібні фахівці з вищою освітою. Тому асоціація провела роботу спільно з керівництвом Одеського національного політехнічного університету та Одеської державної академії будівництва та архітектури щодо організації спеціальних курсів і проходження виробничої практики. У вересні минулого року курси були сформовані і розпочали роботу у складі 12 студентів НОПУ та 14 студентів у складі Академії будівництва. Згідно з договорами, студенти спеціальних курсів пройшли виробничу практику на підприємствах асоціації, де ознайомились з методикою та етапами виконання робіт, характеристиками машин, які застосовуються при їхньому проведенні. Сподіваюсь, що в подальшому вони поповнять лави фахівців з безтраншейних технологій в Україні.

- Чи поповнюється асоціація новими учасниками?

- Кількість підприємств у асоціації зростає. Наші технології викликають дедалі більший інтерес у власників інженерних мереж, отже вони оцінили переваги безтраншейних технологій, у тому числі й доступну цінову політику. За останній період склад асоціації поповнився такими підприємствами, як ТзОВ “Спецмонтаж”, ТзОВ “Югспецбуд”, ВКФ “Енергоспецмонтаж”.

- В якому обсязі виконані роботи у місті?

- Станом на нині в Одесі безтраншейним шляхом вже прокладено 5 км підземних комунікацій, проте загалом у місті обсяг наших робіт становить лише 15%. Тому асоціація працює переважно за межами міста. Багато одеських підприємств, які цінують своє місто і не бажають перетворювати вулиці у прифронтову смугу, зацікавлені у наших технологіях. Так, наприклад, ВАТ “Укртелеком” використовує безтраншейні технології для прокладання телефонних мереж. Також слід відзначити, що заміна водогінних труб на основі наших технологій - це не лише зручний для мешканців, а й економічно обґрунтований підхід до таких операцій.

В Європі вже у багатьох містах заборонено проводити роботи траншейним методом. Але, на жаль, багато керівників підприємств ще не готові до сприйняття нового і прогресивного, та й відсутність нормативної бази не сприяє їхньому розумінню.

Раймонд Стерлінг, голова правління Міжнародної асоціації безтраншейних технологій (ISTT), професор Луїзіанського технічного університету (США).

- Наскільки глибоко розвинена дана технологія у США

- У Сполучених Штатах безтраншейні технології надзвичайно поширені і мають широке застосування. У деяких містах вони досягають 50% загального обсягу робіт. У великих містах зацікавленість вища, це зумовлено передусім економічною доцільністю.

Політика щодо безтраншейних технологій змінюється всюди, і Сполучені Штати не є винятком. Є дві вимоги: перша має назву SNOM (керування, фінанси та обслуговування), це система вимог, які висуваються муніципальними органами з метою контролю мереж. Друга вимога коментує ведення фінансової звітності при виконанні робіт. Якщо говорити про розвиток безтраншейного будівництва загалом, то й у цій сфері є велика кількість проблем, до яких належать: недостатня чіткість у виставленні лінії трубопроводу, руху ґрунту, який може бути непомітним під час виконання робіт, надвеликі напруженості, які виникають під час інсталяції труб, тощо.

- Як ви ставитесь до пропозиції українських представників?

- На мою думку, представники Одеської асоціації, з роботою яких я ознайомився, володіють значним потенціалом для впровадження, удосконалення та апробації технологій. Я бажаю українським колегам успіху у такій перспективній роботі.

Катерина ПОКОРА, Юрій ІВАНОВ
м. Одеса.

Теги та ключові фрази
безтраншейни технологии ремонту та будивництва, безтраншейні кабельні лінії, Безтраншейні методи санації мереж., безтраншейне прокладання проводив, методи прокладання підземних мереж, безтраншейні методи, проекти мереж закладів на базі технології сенсорних мереж, безтраншейне прокладання комунікацій в хмельницькому, технологія прокладання газопроводів, технологія прокладання підземних газопроводів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

29.10.2010р.

Сенсорні вимикачі

Що таке сенсорні вимикачі? Спочатку, під поняттям сенсорні вимикачі, малися на увазі вимикачі з контактною пластиною, при дотику до якої відбувалося включення-відключення навантаження. У сенсорних вимикачах відсутні механічні рухомі частини

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.