Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2158
14.02.2008р. |
Сучасні рішення для кабельних систем. Сітчасті лотки фірми CABLOFIL

Правильне проведення «каблібрування» є одним з найбільш серйозних факторів? що дозволяють контролювати траси силових і інформаційних ліній. Гарну альтернативу для загальновідомих металевих перфорованих коробів складають сітчасті кабельні лотки. Нині попит на цю продукцію в Україні постійно зростає. Першопричиною цього є те, що багато монтажних організацій, після пробних інсталяцій сітчастих лотків на невеликих об'єктах, переконалися в ряді переваг, характерних для цієї продукції.

Передусім, до переваг необхідно віднести легкість і універсальність монтажу. Ідея створення простої у застосуванні системи прийшла не випадково. Усім відомо, що на об'єкті роботи з будівництва кабельних трас, зазвичай, проводяться  на завершальних етапах, і до цього часу з різних причин (а вони, на жаль, практично неминучі), встигає накопичитися певне відставання від графіка виконання робіт. Щоби мінімізувати час на монтаж несучої системи для кабельних ліній і водночас не втратити в якості, був розроблений сітчастий тип лотка. Розробка такої продукції належить французькій компанії CABLOFIL.

Компанія CABLOFIL розпочала виробництво «сітки» у 1972 році. За цей час було впроваджено ряд цікавих патентів. Одним з них є характерне виконання бортика лотка - «Т-подібно» (рис. 1).

Така структура дозволяє закладати кабель у встановлений лоток методом «ковзання по бортику», без загрози ушкодження чи зачіпання кабелю. Крім того, такий бортик припав до душі і монтажникам - за їхніми словами, набагато приємніше працювати з лотком і не боятися поранити руки об гостру крайку.

Застосування. Сітчастий лоток придатний до встановлення в будь-яких умовах, де немає вимоги щодо розміщення кабельної траси в умовах закритого короба.

«Усепридатність» лотка зумовлена матеріалом, з якого він виготовляється, і способом, яким він захищається від впливу навколишнього середовища. Існує рішення як для нормальних умов, так і для фтористохлористого середовища. Як підтвердження високої якості виробів, слід відзначити той факт, що широке застосування ці лотки знайшли при будівництві морських бурових платформ, а морський клімат вважається дуже агресивним середовищем.

В Україні даний тип лотка використовується на об'єктах Укртелекому, приватних операторів зв'язку, інтернет-провайдерів, Укртранснафти, у цехах тютюнових фабрик і  молокозаводів, будівництві супермаркетів і адміністративних будинків.

Встановлення. Що ж такого придумала компанія CABLOFIL, що може значно заощаджувати час?

Відповіддю на це питання слугує сам сітчастий лоток. Саме він є «пластиліном», з якого створюється траса. Варто нагадати, що при використанні металевих коробів одним з слабких місць є допоміжні елементи – кути, трійники, перехідники, хрестовини. Усі ці елементи необхідно порахувати і замовити в постачальника. Із сітчастим лотком справи йдуть зовсім інакше. Усі вищезгадані елементи формуються безпосередньо з монтажних шматків «сітки» - шляхом викушування спеціальними ножицями відповідних елементу ланок сітки і наступного формування потрібного елемента. Такий підхід до формування елементів дозволяє безпосередньо на місці встановлення створювати найбільш зручні рішення для кожного окремого випадку.

Слід зазначити, що фахівці компанії CABLOFIL настійно рекомендують для різання сітки використовувати спеціальні ножиці, леза яких заминають оцинковану поверхню дроту лотка з максимальним збереженням захисного шару.

Зберегти дорогоцінний час також можна і на процесі з'єднання лотків між собою. Крім загальноприйнятого способу з'єднання за допомогою гвинтів і гайок (рис. 2) - витратного за часом, є, так званий, спосіб швидкого з'єднання, де застосовуються спеціальні з'єднувачі (рис. 3).

Час, який необхідно затратити на з'єднання лотка шириною 100 мм, складає 20 - 30 секунд, а це погодьтеся, дуже мало.

Кілька слів необхідно сказати і про організацію точок підтримки металоконструкції кабельної траси. Асортимент елементів кріплення дозволяє організовувати кріплення траси як до стіни, так і до стелі. Конструкція цих елементів також спрямована на мінімізацію часу монтажу. Опорні кронштейни обладнані спеціальними пазами, у які вставляється сітчастий лоток (рис. 4). Потім, за допомогою викрутки, загинаються фіксуючі пелюстки кронштейна.

Виробник не забув і про аксесуари, як-от: майданчики фіксації кабелю, роликові напрямні – для легкості укладання підготовлених пучків кабелю, кришка для всіх розмірів лотка (від 30 до 600 мм шириною), розділові перегородки, елементи фіксованого радіуса (актуальні для інформаційних мереж, де необхідно витримати радіус вигину кабелю).

Повне уявлення про застосування лотків CABLOFIL Ви можете одержати з демонстраційного ролика. Знайти його можна в Інтернеті за адресою: www.netline.com.ua. На цьому ж ресурсі є багато довідкової інформації з побудови кабельних трас.

Висновки. Придбавши продукцію CABLOFIL, Ви одержуєте гнучку, якісну і надійну систему для кабельних трас. Ви заощаджуєте свої гроші на допоміжних елементах. Заощаджуєте час на монтажі траси. Ваш замовник одержує металоконструкцію з доброю несучою здатністю і відповідну європейському пожежному сертифікату Е-90. Значно спрощується процес проектування траси, що також допоможе зберегти і час, і гроші.

А. Панасюк

Теги та ключові фрази
cablofil траси, сітчастий лоток, oszs 2, мрії збуваються новий канал, пщ, Лоток сітчастий Cablofil в Україні, Конденсатори електричні, методи зєднання, статичний перетворювач, конденсатори, сучасні не механічні способи зєднання матеріалів.
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.