Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1748
18.02.2008р. |
IDC – новина у сполученні дротів

Протягом останніх років однією з тенденцій у розвитку клемної техніки було спрощення операцій, необхідних для закріплення провідника в клемі. Так, ще в ґвинтових клемах Weidmuller з'явився захисний язичок, що запобігає потраплянню дрота у вже затягнуту клему, і спеціальне поглиблення на дні затиску, яке автоматично центрує дріт під час затягування. Були розроблені нові види інструментів і пристроїв, що дозволяли скорочувати час монтажних робіт. Наступним кроком став винахід пружинного затиску. Ця розробка дала відчутну економію часу і значно спростила процедуру монтажу. Але при усіх своїх плюсах цей спосіб підключення вимагає досить трудомістких операцій з підготовки дроту: зняття ізоляції та, у деяких випадках, обтиск кабельного наконечника. Тому логічно було запропонувати споживачу таку технологію, що дозволила б уникнути цих процедур. І таке рішення знайшли.

Фірма Weidmuller пропонує нову клему IDC, у якій реалізовано принцип підключення проводу з автоматичним прорізанням ізоляції. Зауважимо, що цей спосіб підключення дротів протягом багатьох років успішно застосовувався в електроніці. Але тільки з появою технології IDC фірми Weidmuller стало можливим застосування цього досвіду в промисловій електротехніці.

Суть даної технології дуже проста. Провід вставляється без будь-якої попередньої підготовки в монтажний отвір клеми, після чого викруткою підсовується важіль. Щойно важіль стане на місце, провідник надійно зафіксований. При всій простоті такого підключення досягається якість контакту. Домогтися його виняткової надійності вдалося, розділивши механічну й електричну функції в клемному блоці. Цей блок складається з пружини, виготовленої з кислотостійкої нержавіючої сталі, що забезпечує надійне сполучення провідника зі струмовідною шиною з лугованої міді. Така конструкція забезпечує низький, порівняно з іншими подібними системами, перехідний опір і надійну фіксацію дроту в контакті.

На першому етапі підключення відбувається попереднє прорізання ізоляції спеціальними виступами ножового контакту. В міру просування провідника в клемі, місце контакту остаточно звільняється від залишків ізоляції, і під дією пружини встановлюється надійне сполучення зі струмовою шиною. При використанні клем серії IDC2 не потрібні спеціалізовані інструменти - монтажнику досить простої викрутки. За рахунок того, що дріт не треба попередньо підготовляти, швидкість монтажу зростає на 60%, порівняно з іншими способами підключення.

Ще однією перевагою клем цієї серії є можливість підключення дротів різного перерізу - від 0,25 мм2 до 1,5 мм2. При цьому є свобода вибору типу провідника: багатожильний чи одножильний. Клеми IDC2 є одними з найтонших клем - їхня товщина лише 5 мм. Ширина будь-якої клеми серії не перевищує 10 мм, що дозволяє значно посилити щільність монтажу в електротехнічних шафах і дає економію при виборі габаритів використовуваних корпусів. Система клем IDC містить широкий спектр клем: на 2, 3, 4 полюси; двоповерхові; заземлювальні; вимірювальні; клеми з розмикачами і запобіжниками. Будь-яка система оптимальна, якщо вона містить у собі всі необхідні компоненти. У програмі IDC є розподільні кришки, тестові штекери, адаптери, модульні тримачі запобіжників тощо. Як маркування можна використовувати стандартні позначки DEK5 і WS10. Спеціально для клем IDC2 був розроблений новий стандарт маркування WS10/5.

Ще однією перевагою нових клем є їхня повна сумісність із клемами Z-ряду. Зв'язок між сімейством клем IDC-ряду і ZDU виконується за допомогою стандартних містків ZQV. Наприклад: можна підключити дроти великого перерізу до клеми ZEI16, після чого розділити сигнал за допомогою клем IDC.

Сучасний ринок електроустаткування постійно розвивається і рухається у бік якості. І система комутації IDC2 є черговим кроком фірми Weidmuller на шляху постійного удосконалювання своєї продукції і рівня послуг.

Вадим КУЗЬМІН

Теги та ключові фрази
одножильний чи багатожильний, статичний перетворювач енергозберігаючий пристрій, електрична дуга, статичний перетворювач, що краще одножильний чи багатожильний провід, що таке дрот, найтонші пружинні блоки, рідкі кристали та їх застосування
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.