Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2264
18.02.2008р. |
Незалежний лінійний привід

Обертові передачі досягли межі своїх можливостей у деяких технологічних процесах понад 15 років тому…

Безпосереднє отримання поступального руху в нових лінійних двигунах означає, що усувається потреба у трансмісії, а отже відсутнє тертя, еластичність і зазори - фактори, що не дозволяли створювати приводи з високою точністю позиціювання і доброю динамікою. Зусилля без будь-яких втрат прикладається напряму до точки, у якій воно найбільш ефективно може виконати своє завдання. Принцип роботи лінійних двигунів такий самий, як і серводвигунів змінного струму, у яких статор і ротор обертаються в одній площині.

Важлива якість компонентів системи

Ефективний привід - це не просто двигун і магнітний контур. При створенні ідеального привода для конкретних застосувань необхідні й інші компоненти. Аналіз показує, що для повної реалізації точності позиціювання, яку надає лінійний привід, найважливіше значення має інтелектуальний сервоконтролер, а також правильний вибір лінійного датчика і читальної головки.

Для систем з високою динамікою також необхідні тверді і міцні механічні напрямні. З огляду на максимальну швидкість 5 м/с і прискорення 20 g, потрібно забезпечити оптимальний вибір матеріалу.

Без точної технології керування немає потреби у блокові незалежного приводу. Компанія Omron розробила новий сервоконтролер XtraDrive. Завдяки революційним запатентованим алгоритмам керування, цей блок відкриває нову епоху в сучасних технологіях. Оптимальне поєднання динамічного приводу й інтелектуального сервоконтролера дозволяє до 20% підвищити продуктивність систем, що виконують кілька тисяч операцій позиціювання на годину! Таке величезне підвищення продуктивності може призвести до економії близько 15 мс на кожній операції позиціювання завдяки практично безпомилковому віртуальному контурному керуванню.

Такі приводи застосовуються у сучасних свердлових верстатах для друкованих плат і інтелектуальних систем сортування й встановлення.

Система, що не обслуговується, з кількома бігунками на одній магнітній лінії

Як об'єднати в одному пристрої 2 базових вимоги - модульний принцип і високий коефіцієнт готовності? Відповіддю є концепція необслуговуваної модульної гнучкої системи, приводи на основі лінійних приводів. Безконтактна робота означає відсутність тертя і, отже, зносу. Дорогі операції заміни і регулювання компонентів, що призводять до простою устаткування, відходять у минуле. Керуючи декількома бігунками на лінії необмеженої довжини, система здатна позиціюватися в будь-якій точці установки в будь-який час. Оброблені вироби можуть негайно видалятися з необхідної точки одним бігунком, тимчасом як інший бігунок з наступною деталлю вже очікує біля вивільненої точки обробки.

Сучасні верстати для травлення і чищення кремнієвих дисків оснащуються системами незалежного приводу. У загальну систему може бути швидко і легко вбудована система приводу з довжиною і конфігурацією, що відповідає вимогам технологічного процесу і набору обробних точок. Системи незалежного привода з кількома бігунками використовуються для створення цілком автоматизованих дослідницьких лабораторій у медичній промисловості. Зразки переміщаються «магнітними» руками між аналізуючими станціями, з бездоганною точністю і без зіткнень.

Правильна система привода для обраної галузі застосування


Лінійні приводи серії TW з залізним осердям і функцією компенсації сили магнітного притягання.


Лінійні приводи без осердя серії GW забезпечує відсутність сил притягання і опору.

Галузі застосування систем незалежного привода надзвичайно різноманітні, тому на ринку представлені різні варіанти систем електричного лінійного привода. Одним із прикладів є процес нарощування зв'язків кристалічних ґраток у напівпровідниковій промисловості. Система нарощування зв'язків передбачає закріплення на підкладку окремих мікросхем («кристалів») у кремнієвій пластині. Розміри цих мікромініатюрних компонентів можуть бути лишень кілька сотень мікронів. Подібні процеси вимагають абсолютно точного позиціювання при серійному виробництві, часто з точністю до кількох мікрон. Для досягнення тривалості циклу менше половини секунди привід має забезпечувати величезні прискорення і надвисоку точність позиціювання. Для застосування у напівпровідниковій промисловості мають виконуватись такі вимоги: відсутність сторонніх частинок, а також потрібно високий коефіцієнт готовності приводу, що необслуговується.

Максимальна динаміка і компактність

Для аналогічних галузей застосування компанія Omron пропонує немагнітні системи прямого приводу серії SGLG. Ці надкомпактні системи забезпечують зусилля в діапазоні від 13,5 до 1300 Н. Немагнітна конструкція забезпечує дуже добрі параметри синхронізації і можливість використання загальної відкритої структури. Ці фактори значною мірою задовольняють постійно зростаючі вимоги напівпровідникової промисловості до компактності систем. Мета виробників мікросхем - збільшити концентрацію виробничих систем у мінімальній чистій зоні.

Менше вартість - вище продуктивність


Сила магнітного притягання між рухомою і нерухомою частинами може використовуватися для підвищення міцності системи за рахунок завантаження підшипників лінійного двигуна.

Порівняно з немагнітними конструкціями, в магнітних системах серії SGLF необхідно враховувати магнітні сили, що діють між котушкою і магнітною лінією. Ці магнітні сили можуть приблизно вчетверо перевершувати потужність двигуна. Нині максимальне зусилля, що розвивається приводами серії SGLF, становить 2500 Н. Це відповідає магнітній силі притягання близько 1 тонни, що має компенсуватися без створення обертального моменту напрямною системою з відповідними параметрами. Магнітні системи використовуються в різних галузях. Частково це пояснюється тим, що вони є недорогим варіантом системи динамічного незалежного приводу. Прикладами застосування є пакувальні верстати, зварювальні установки і вимірювальні системи, а також різні види систем обробки.

Максимальна сила без магнітного притягання

Магнітні системи мають також обмеження по зусиллю. Чим вище зусилля, що розвивається системою, тим більша сила магнітного притягання. Структура і механічна конструкція стають непропорційно складними, що здебільшого означає високу вартість і величезні інвестиції.

Унікальна конструкція магнітних двигунів серії SGLT задовольняє вимоги застосувань, де необхідна сила стиску-розтягання в кілька кН, але неприпустима велика магнітна сила. У таких системах бігунок розташований між двома паралельними постійно намагніченими рейками. У цій конфігурації два протилежно спрямованих магнітних поля компенсують одне одного, і на напрямну систему діє тільки навантаження бігунка. Подібні системи використовуються в обробних центрах, що вимагають максимально швидкого переміщення великих вантажів. Відсутність сил магнітного притягання украй вигідна, наприклад, в автомобільній промисловості при переміщенні оправок великогабаритних деталей вагою в кілька тонн.

Майбутнє вже зараз!

Нині ринки й обслуговуючі їх технології розвиваються ще швидше і динамічніше, ніж у минулому. В останні кілька років тенденція переходу на незалежний привод у технології систем лінійного привода підтримується зниженням вартості і підвищенням продуктивності. Незалежно від галузі застосування, широкий модельний ряд систем прямого лінійного приводу компанії Omron здатний забезпечити ідеальну динамічну систему приводу практично в будь-якому випадку, будь-якої складності. Крім того, інженери компанії нині працюють над інтелектуальними системами, що у майбутньому зможуть забезпечувати позиціювання без лінійних датчиків. Ці «чудеса» технології вже здатні в лабораторних умовах давати точність позиціювання в кілька мікрон. Розвиток систем з лінійними датчиками в майбутньому забезпечить позиціювання з нанометровою точністю.

За матеріалами компанії Omron

Теги та ключові фрази
Новік М.А. Аналіз точності позиціювання цифрових приводів, двигуновий привід, куплю лінійні підшипники, застосування приводів у промисловості, системи лінійних переміщень з ручним приводом, лінійні підшипники ціни, лінійний підшипник франківськ, Галузь застосування приводів у промисловості, креслення лінійного двигуна, конструкція лінійного двигуна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.