Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3933
22.02.2008р. |
Захисники двигунів

Електронні реле іспанської фірми FANOX Electronics SL – провідного виробника електронних реле для захисту електродвигунів і генераторів дозволяють контролювати більшість параметрів роботи електродвигуна і вчасно запобігти аварії.

Принцип роботи електронних реле захисту електродвигунів ґрунтується на вимірюванні споживаного двигуном струму. Струми безупинно вимірюються трьома убудованими в реле струмовими трансформаторами, а на основі їх значень створюється теплова модель електродвигуна, яка порівнюється з значеннями струмів, заданих на реле. Можливість вибору різних кривих спрацьовування дозволяє використовувати реле FANOX в будь-яких умовах пуску і роботи електродвигунів.

Коло живлення двигуна і реле цілком гальванічно розв'язані, оскільки три живлячих електродвигун провідники пропускаються у відповідні отвори в реле, а не підключаються до нього. Візуальна індикація причини спрацьовування реле дозволяє негайно відреагувати й усунути причину зупинки, а використання виносних дисплеїв значно спрощує цю операцію. Діапазон вимірюваних струмів може досягати 1000 А завдяки можливості використання струмових трансформаторів у випадку, якщо струм двигуна перевищує максимальний струм уставки реле.

Термопам'ять електронного реле після аварійного відімкнення не дозволить повторно запустити двигун до повного його остигання, на відміну від звичайного теплового реле (у цьому випадку біметалічні пластини швидше повертаються у вихідний стан, ніж електродвигун встигне охолонути). При вимкненні живлення реле FANOX зберігає всю інформацію про двигун.

Електронне реле FANOX забезпечує захист електродвигуна від:

- перевантаження за струмом. Реле безупинно створює теплову модель двигуна під час його пуску, роботи й зупинки. При наступному перевантаженні реле враховує попередні аварійні вимкнення, що впливає на швидкість спрацьовування. Крім того, після аварійного вимкнення електронне реле не дозволить запустити двигун до повного його остигання. Теплова пам'ять не залежить від напруги живлення реле і зберігає інформацію про двигун навіть при його вимкненні. Світло діод, який показує перевантаження, мигає починаючи з 1,1IР;

- перекосу фаз і відсутності фази. Реле негайно виявляє обрив фази, навіть у випадку, якщо електродвигун працює з навантаженням, меншим від номінального. Перекіс фаз виявляється у випадку, якщо значення струмів у фазах відрізняються більш ніж на 40%. При перекосі чи обриві фаз електронне реле швидко зупинить двигун, запобігши виходу його з ладу. За відсутності фази реле спрацьовує менше ніж за 3 с;

- неправильної послідовності фаз. Послідовність фаз (чергування фаз) визначається струмовими датчиками тільки в процесі старту двигуна, і для правильного її визначення час старту не повинен тривати менше 2-х секунд. Ця функція не може використовуватися, коли двигуном керує перетворювач частоти;

- перегрів двигуна. До реле підключаються убудовані в двигун терморезисторні датчики, чи термістори PTC, які негайно дають команду на вимкнення при перегріві двигуна.

Реле FANOX серії Cзабезпечують захист від перевантаження за струмом, перекосу фаз і відсутності фази, призначені для двигунів малої і середньої потужності, застосовуваних у компресорах, вентиляторах, конвеєрах, а також переважно для двигунів, що потребують точного захисту від перевантажень під час старту. Три класи спрацьовування перекривають усі режими старту робочого циклу.

Реле FANOX серії GLзабезпечують захист від перевантаження за струмом, перекосу фаз і відсутності фази, неправильної послідовності фаз і застосовуються з двигунами будь-якої потужності (до 630 А и вище), які потребують, окрім загального захисту, також захист від перегріву. У реле серії GL користувач може вмикати чи вимикати захист від неправильної послідовності фаз. Сім класів спрацьовування перекривають усі режими старту і робочого циклу.

Реле FANOX серії Gдля захисту вибухозахищених двигунів застосовуються з двигунами будь-якої потужності, що працюють у вибухонебезпечних зонах, як-от хімічна промисловість, нафтовидобуток, вугільні шахти тощо. Реле встановлюються поза вибухонебезпечною зоною.

Реле FANOX серії BGмають характеристики, аналогічні серії G. Виносний дисплей, оснащений світлодіодами і кнопкою, дозволяє скасовувати помилку.

Струмові трансформатори. Для електродвигунів з номінальним струмом, меншим від струму уставки реле, провідники пропускаються в отвори реле. Для двигунів з номінальним струмом більшим струму уставки реле використовуються струмові трансформатори /5 А.

Виносний дисплей. За його допомогою можна дистанційно контролювати стан реле і скасовувати його. Виносний модуль легко встановлюється на двері шафи замість кнопки діаметром 22 мм. Максимальна довжина кабелю складає 2 метри.

Підготував Роман БОРТНИК

Теги та ключові фрази
робота електродвигуна грунтується на якому струму, робота електродвигуна грунтується на дії струму, робота електро двигуна грунтується на..., робота електродвигуна грунтується на тепловій дії струму, , робота електродвигуна ґрунтується на якій дії струму?, робота електродвигуна грунтуєтьс, робота електродвигуна грунтується на чому?, робота електродвигуна грунтується на чому??, робота електродвигуна грунтується на ?


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.