Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2621
19.03.2008р. |
Один з секретів доброго освітлення полягає в умінні керувати ним

Ось уже понад 35 років американська компанія Lutron є лідером в галузі виробництва систем керування освітленням. Уся продукція виготовляється на основі новітніх технологій і стандартів, а це дозволяє успішно вирішувати проблеми, створювані стрибками напруги чи статичною напругою. Компанія випускає велику кількість різноманітних систем, кожна з яких виконує свої функції і має власний стиль. Для використання в електричній мережі напругою 220 В Lutron пропонує дві системи — Grafik Eye® і HomeWorks® Interactive.

Grafik Eye – це багатозонна система керування освітленням з можливістю створення світлових сцен. Компанія пропонує 4 основних серії цієї системи — Grafik Eye® 3000, 4000, 5000 і 6000. Кожна система розрахована на певну кількість зон, що обслуговуються. Система слугує для регулювання яскравості декількох навантажень - у приміщенні створюється до шести зон освітлення, кожна з яких керується своїм диммером. Виставлені рівні освітлення відображаються на відповідній лінійці світлодіодів.

Наприклад, у кімнаті верхню люстру ввімкнено на 70% своїй потужності, бічні світильники - на 20%, і декоративні ліхтарі - на 20%. Фіксуємо цю "диспозицію" у пам'яті пристрою.

Така комбінація рівнів для перегляду телевізора уже не є оптимальною. Натискаючи кнопки димерів, знижуємо рівень яскравості люстри, наприклад, до 20% та збільшуємо яскравість бічних і декоративних світильників до 30%.

Grafik Eye здатна зберігати в пам'яті до 16 сцен освітлення. Щоб не займатися переналаштуванням по декілька разів на день, їх установлюють заздалегідь і активізують натисканням відповідних кнопок. Чотири з них - на самому модулі керування, а для решти потрібні допоміжні панелі. Grafik Eye передбачає і дистанційне перемикання сцен за допомогою дистанційного пульту керування. Приймач ІЧ-випромінювання розташований як в основному блоці, так і в додаткових панелях.

На головному модулі і на пульті є також по парі клавіш для збільшення чи зменшення яскравості відразу усіх ввімкнених джерел світла. Зрозуміло, завжди можна змінити рівень тієї чи іншої зони, зберігаючи нові значення в пам'яті. Звичайно, зміна сцен не відбувається миттєво. Це було б занадто грубо. Лампи змінюють яскравість повільно і комфортно для очей (навіть практично непомітно, якщо задати досить тривалий перехідний інтервал).

Система Grafik Eye призначена як для житлових, так і для громадських приміщень. Проте останні іноді потребують енергоспоживання в одній зоні понад 800 Вт. Фахівці компанії Lutron вирішили проблему, пропонуючи підключати навантаження через підсилювач потужності - у такому випадку верхня межа енергоспоживання підвищується до 1,8 кВт. Grafik Eye легко інтегрується з комп'ютером чи системами керування аудіо- і відеоустаткуванням, що особливо зручно для лекційних аудиторій, конференц-залів і домашніх кінотеатрів.

Характеристики системи Grafik Eye

Потужність навантаження: на зону - 40-800 Вт (з підсилювачем потужності - до 1,8 кВт), максимальна сумарна потужність - 2300 Вт.

Тип навантаження: лампи розжарювання, галогенні світильники (як з магнітними, так і з електронними трансформаторами), люмінесцентні і неонові лампи.

Особливості: попереднє задавання і активізація за потребою сцен освітлення; світлодіодна індикація виставленого рівня потужності в кожній зоні; миттєвий чи плавний (макс. 1 год.) перехід від однієї світлової сцени до іншої; керування з будь-якого місця за допомогою додаткових кнопкових панелей; можливість дистанційного ІЧ-керування; захист від короткого замикання; режим вмикання без "димерування".

Візьмемо для прикладу дві моделі – Grafik Eye® 3000 і Grafik Eye® 6000 і порівняємо їхні характеристики.

Система Grafik Eye® 3000:

  • - максимальна кількість зон - 2-6 на один контрольний димер/48 на систему;
  • - максимальна кількість сцен - 17 на один контрольний димер/136 на систему;
  • - максимальна кількість електричних кіл що перемикаються - 0-5;
  • - застосування - домашній кінотеатр, конференц-зал тощо.

Система Grafik Eye® -6000:

  • - максимальна кількість зон - 512 на систему;
  • - максимальна кількість сцен - 1020 на систему;
  • - максимальна кількість електричних кіл, що перемикаються - 80-1000;
  • - застосування - офісні, громадські й інші великі будинки.

 

HomeWorks® Interactive дозволяє не тільки легко встановлювати необхідний рівень світла, але і керувати аудіо-, відео- і будь-якою іншою апаратурою. Попри все інше, HomeWorks® Interactive надає додаткові вигоди і переваги, серед яких підвищений рівень безпеки, а також поліпшує естетичне сприйняття будинку. А тепер докладніше про кожну з переваг.

Безпека

HomeWorks® Interactive ввімкне освітлення надворі з настанням темряви. Убудований годинник реагує не тільки на зміну дня і ночі, але й на зміну сезонів. За потреби освітити весь будинок потрібно натиснути лишень одну кнопку. Щодня система HomeWorks® Interactive запам'ятовує комбінації освітлення, використовувані протягом дня, і за потреби зможе сама відтворити їх, навіть тоді, коли господарів немає в будинку. Ця унікальна функція дозволяє створити ілюзію присутності людей в будинку.

Система може підключатися до системи безпеки, "по тривозі" ввімкне світло і (чи) сирену в будинку, опустить захисні жалюзі.

Вигоди

Натискання однієї кнопки на пульті керування ввімкне "світлову доріжку", що допоможе уночі пройти в потрібне приміщення, не намацуючи вимикачі в темряві.

У визначених зонах будинку світло може не вимикатися ніколи (про це нагадає світловий індикатор на панелях керування).

Естетика

Елегантні панелі керування не порушуючи створеного інтер'єру, акуратно розташуються на стінах. Вони замінять безліч вимикачів, що зазвичай розташовуються біля вхідних дверей. Якщо будинок захаращений пультами аудіо- і відео-техніки, серед яких складно знайти потрібний, система HomeWorks® Interactive вирішить і цю проблему, замінивши собою всі пульти разом.

При відповідному налаштуванні датчики руху увімкнуть освітлення самі. HomeWorks® Interactive дозволяє увімкнути світло в будь-якій точці будинку незалежно від місця, з якого надійшла команда.

Усі панелі керування системами HomeWorks® Interactive і Grafik Eye® можуть бути виконані в будь-якому кольорі і стилі. Величезна гама різних відтінків допоможе знайти потрібний колір і стиль.

Василь ІЛЬКОВИЧ

Теги та ключові фрази
освітлення лекційних аудиторій, сценне освітлення керування пульт, холсан донецк, plants vs zombies ties mobilni igri 5800 besplatno, СКАЧАТИ ЗАРАЗ НА ТЕЛЕФОН СКАЙП ВСТАНОВИТИ САМСУНГ ГЕЛЕКСИ 7100, схема фотореле день-ночь, Світильники Lutron з датчиком присутності, фотографії будинків та освітлення, ліхтарі з датчиком руху електросхема, фотореле схема холсан


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.