Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2259
19.03.2008р. |
Новинки електроринку: Вибір на користь українського

Розмаїття пропозицій обладнання в кожному із сегментів електротехнічної галузі змушує споживача добряче зважити усі «за» і «проти», перш ніж застановитись на покупці. Поза тим, нинішня поінформованість нашого споживача при виборі продукції, а, з іншого боку, щодалі жорсткіша конкуренція в боротьбі за клієнта, змушує представників торговельних і виробничих компаній повсякчас підтверджувати свою репутацію представленням новинок, пропонуванням нових послуг тощо.

На нині вітчизняний ринок високовольтного обладнання є одним з небагатьох, на якому конкурентна боротьба на ринку точиться здебільшого між вітчизняними виробниками. Є пропозиції й від західноєвропейських фірм, але, за словами фахівців-високовольтників, їхня присутність не є визначальною. Крім цього, деякі з закордонних компаній сповідують філософію входження на ринки інших країн, зокрема й на український, через місцевого виробника, постачаючи йому комплектуючі.

З-посеред когорти українських виробників високовольтного обладнання, чільне місце на нашому ринку посідає підприємство «Таврида Електрик Україна» із Севастополя, яке випускає вакуумну комутаційну апаратуру та обмежувачі перенапруги для розподільних мереж 6-35 кВ, а також є постачальником комутаційного обладнання для мереж середньої напруги. Цьогоріч вперше підприємство репрезентувало широкому загалу свою розробку – пункт мережевого резервування – реклоузер вакуумний автоматичний, призначений для повітряних мереж 10 кіловольт. Щоправда, представлене обладнання стало новинкою лише для українського споживача, оскільки впродовж чотирьох років реклоузер впроваджувався на об’єктах в багатьох закордонних країнах. Як зазначив інженер РЗА «Таврида Електрик Україна» Артем Сичов, попит на цю продукцію сформувався з-за кордоном, і тому програмне забезпечення, технічна й експлуатаційна документація є англійською мовою. Отримані позитивні відгуки щодо експлуатації реклоузера дозволяють підприємству пропонувати нашому споживачу вже випробувану продукцію на внутрішньому ринку, на якому також уже сформувався попит.

Виріб складається з комутаційного модуля, який розміщується на опорі під лінією електропередачі та здійснює комутацію номінальних струмів і струмів короткого замикання, натомість розміщена під опорою шафа керування обладнана акумулятором резервного живлення та приладами сигналізації, керування, технічного обліку й апаратурою релейного захисту автоматики. За словами А. Сичова, використання такої системи дозволяє підвищити якість та надійність електропостачання. Реклоузер можна використовувати в пунктах секціонування, місцях ВР, для відпаювання з повітряних ліній, введення з повітряних ліній електропередачі в будівлю, коли виріб відпрацював свій термін. Використовуючи таку техніку, час простою знеструмленої ділянки мережі після аварії можна звести до мінімуму. Головними споживачами інтелектуальної системи є, насамперед, компанії, що мають рухомі електроустановки (нафтовики, буровики та ін.), залізниця, також ті обленерго, які ставлять собі за мету підвищити надійність електропостачання, зокрема, в сільській місцевості. Якість та надійність електропостачання досягається за рахунок високотехнологічного, малогабаритного виробу, який не потребує обслуговування.

Свого часу – близько 18 років тому – севастопольські фахівці розробили та виготовили вакуумний вимикач, що стало поштовхом для розвитку та нарощування виробництва. Відтоді й досі науково-інженерний потенціал конструкторського бюро підприємства, плюс замкнутий цикл з випуску дослідної та експериментальної продукції, дозволяє кримчанам триматись у числі лідерів на електротехнічному ринку країни. Порівняно невелике за розміром та чисельністю персоналу, підприємство натомість швидко реагує на потреби замовника, зміни попиту на ринку. До того ж, крім продажів, скажімо, вакуумних вимикачів, там пропонують супутні вироби з пластмаси, металу, кабельно-провідникову продукцію, фрагменти сигналізації, тобто пропонується ціла система заміни старого масляного на новий вакуумний вимикач.

Розроблені «Тавридою Електрик» проекти офіційно затверджені, тобто обладнання дозволено для встановлення в колишні радянські комірки. Натомість головним недоліком в роботі представництв закордонних компаній є те, що вони не в змозі розробити проектну документацію зі встановлення закордонного вимикача в колишню радянську комірку та провести документальну зв’язку. Зрештою, фахівці кожної країни розробляють виріб, насамперед, для власного ринку. Тому, вважає А. Сичов, тавридівський вимикач більш адаптований для українського споживача, адже нашому обладнанню притаманні особливості, яких не мають закордонні апарати, тож навряд чи за кордоном ця продукція користуватиметься попитом. Також на заваді великих продажів на європейські ринки є патріотизм і консерватизм їхніх споживачів. Попри це нещодавно підприємство отримало замовлення на виготовлення близько 100 одиниць обладнання для португальського заводу BMW, також своє замовлення на «Тавриді» розмістила фірма «Сіменс». Також чимало продукції постачається в Китай, Австралію, Нову Зеландію, де, до речі, теж працюють і європейські, й японські компанії.

За якістю продукція севастопольців не поступається закордонним аналогам, переконаний А. Сичов. При виробництві використовуються ті самі матеріали, інструменти, діє система якості, яка відповідає вимогам міжнародного сертифікату ISO. Скажімо, на німецьких виробничих підприємствах працюють за такою самою системою. Позаяк треба визнати, що, починаючи від гайкового ключа чи кріпильних матеріалів і закінчуючи випробувальною установкою, – використовується лише імпорт. Так само виробнича культура на європейських підприємствах є значно вищою, водночас, у цьому плані український рівень виробництва є чи не найкращим з-посеред країн СНД.

На нині 90 відсотків загального збуту підприємства припадає на російський ринок, навіть попри те, що в Росії достатньо своїх виробників, так само (як і в Україні) там присутні західноєвропейські компанії. До слова, серійну, технологічно «відкатану» продукцію, зокрема вакуумні камери, для севастопольців виготовляє російський завод, який входить в промислову групу «Тавриди». Фахівці «Тавриди Електрик Україна» відзначають зростання збуту своєї продукції на внутрішньому ринку, що на їхню думку, зумовлене багатьма факторами. Український ринок освоєний приблизно на 10-15 відсотків, решта ж потребує заміни чи модернізації електрообладнання, а інвестиції в галузь енергетики сприяють тому, що обленерго щораз більше потребуватиме обладнання. Усе вкупі за обсягами коштів, терміном робіт тощо займе не один рік, а отже, роботи вистачить усім. Головне – не збавляти темпів поступу вперед.

Стефанія ШИБУНЬКО

Теги та ключові фрази
рік випуску ноутбука samsung NP-RV508, таврида електрик україна шафа з вакуумним вимикачем, торг уа, пщ, статичний перетворювач


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.