Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3502
19.03.2008р. |
Morgan Schaffer: трансформаторне масло під контролем

Погіршення технічного стану силових трансформаторів призводить до збільшення обсягу діагностичних обстежень, щоб не допустити пошкодження трансформатора в процесі експлуатації (часто ці пошкодження супроводжуються пожежею), вчасно визначити зростання дефекту та провести ремонт. Коли на маслонаповнені трансформатори діють негативні навантаження термічного та електричного характеру, це може призвести до локальних перегрівів і часткових розрядів, які згодом переходять у дуговий розряд. Енергія, що при цьому виділяється, руйнує ізоляційну рідину з утворенням  дефектних газів. Аналіз трансформаторного масла на наявність дефектних газів і визначення їх концентрації дозволяє своєчасно виявити дефекти, перш ніж вони призведуть до аварійного вимкнення, що завжди пов’язано зі значними економічними втратами.

Високоточний мікропроцесорний прилад Calisto, що використовується для неперервного контролю розчиненого водню та води у трансформаторному маслі у робочому стані - одна з останніх розробок компанії Morgan Schaffer (Канада). У приладі враховані останні розробки техніки вимірювання розчиненого у маслі водню та води, що забезпечує унікальні вимірювальні характеристики, навіть при низьких концентраціях рідин. Розроблений для зовнішнього встановлення, прилад захищений від усіх кліматичних впливів. Прилад може легко інтегруватись в існуючі моніторингові системи потужних трансформаторних підстанцій, у тому числі і SCADA-систему.

Неперервний контроль стану ізоляції. Зберегти високі властивості ізоляційних матеріалів – одне з важливих завдань в процесі експлуатації трансформатора. Вміст вологи у системі “папір-масло” може швидко збільшуватись, а це завжди значна небезпека для трансформатора. Calisto визначає концентрацію розчиненої води і дозволяє контролювати її зміну, що є ефективним способом неперервного контролю ізоляційних характеристик трансформатора.

Водень є одним зі своєрідних індикаторів дефектів, цей газ у більшій або меншій кількості утворюється у маслі трансформатора при будь-якому внутрішньому дефекті. Низька розчинність водню у маслі і високий коефіцієнт його дифузії дозволяють виявляти його навіть у низьких концентраціях і своєчасно попередити про дефект. Встановлення пристрою на трансформаторі гарантує, що розчинений водень, навіть при невисокій концентрації, буде зафіксований одразу ж, щойно в обладнанні почне розвиватись дефект.

Розчинена вода у комбінації з полярними продуктами старіння масла та кислотами суттєво впливає на діелектричні характеристики рідких та твердих ізоляційних матеріалів. Неперервний контроль вмісту вологи у маслі протягом тривалого часу і прийняття відповідних заходів при його раптовому зростанні або при недопустимо високій величині допоможе зберегти високі технічні характеристики та експлуатаційну надійність маслонаповнених трансформаторів.

Усунення впливу температури. Фактором, що має найбільший вплив на стабільність сигналу сенсора газу, є зовнішні умови. Коливання температури масла та навколишнього повітря суттєво впливають на розчинність дефектних газів у маслі та їх коефіцієнт дифузії, що призводить до дрейфу і коливань сигналу. Це обмежує здатність сенсору відслідковувати низькі концентрації дефектних газів. Характерна особливість Calisto – наявність високоефективних модулів, що дозволяють оцінити пасивну та термоелектрично стабілізовану температуру, а отже надають можливість усунути небажаний вплив зміни температури масла та температури навколишнього середовища.

Можливості передачі даних.Calisto може комплектуватись найрозповсюдженішими засобами передачі даних. Стандартна конфігурація включає ізольований вихід 4-20 мА та два порти RS-232 для локального та віддаленого підключення. Усі випадки перевищення уставок контролюються за допомогою багатоконтактних реле. Опції включають ізольований порт RS-485, модем, оптоволоконний модуль та можливість передачі даних у локальну мережу. Також можливе постачання широкого спектру безпровідних модулей передачі даних, які дозволяють звести до мінімуму витрати на встановлення та прокладання кабелів.

Вимірювальні характеристики та надійність. Для неперервного контролю за розчиненим у маслі воднем необхідно забезпечити постійний контакт сенсора з маслом бака трансформатора. При цьому, репрезентативність проби масла важлива для забезпечення максимально швидкого реагування на зміну концентрації газу. Для забезпечення гарантованої точності і максимально швидкої реакції на виниклий дефект, Calisto має власну систему примусової циркуляції масла – компактний насос, який забезпечує розхід 60 мл/хв.

Технологія екстракції газу. Розчинений водень неперервно вилучається з масла за допомогою спеціального датчика, який являє собою пучок політетрафторетиленових капілярних трубок. В результаті дифузії масла крізь стінки трубок, водень потрапляє у внутрішню газову порожнину датчика. Як тільки датчик заповнено маслом, і дифузний потік стабілізувався, будь-яка зміна концентрації водню у маслі одразу ж призводить до зміни його концентрації у газовій порожнині датчика. Концентрація водню вимірюється спеціально розробленим детектором теплопровідності.

Вимірювання вмісту вологи масла. Процес вимірювання вмісту вологи виконується з використанням провідної технології. Результат вимірювання може відображатись у відсотках відносної вологості, приведеної до 25°С, або у відсотках відносної вологості при реальній температурі трансформатора. Зміни вологості масла разом із неперервним контролем концентрації розчиненого водню роблять мікропроцесорний електронний прилад Calisto одним з найбільш дешевих та ефективних засобів у світовій енергетиці з усування ушкоджень трансформатора та його прискореного старіння.

У світовій практиці хроматографічний аналіз розчинених газів – один із загальноприйнятих, ефективних і економічно вигідних методів виявлення пошкоджень маслонаповненого електрообладнання. Контроль розчинених у трансформаторному маслі газів, безпосереднє встановлене на місці експлуатації трансформаторів обладнання дозволить зменшити витрати і періодичність аналізів результатів у лабораторії. Швидкість, своєчасність отримання даних та повний контроль процесу вимірювання – це основні переваги, які отримує користувач приладу TFGA-P200. Отримання даних безпосередньо на комп’ютер дозволяє передати файл даних для обробки або виконати експертну оцінку, якщо отримані дані викликають побоювання за стан обладнання.

Прилад TFGA-P200 – високошвидкісний газовий мікрохромограф, оптимізований для вимірювання семи найбільш небезпечних для стану трансформаторного масла газів: водню, метану, оксиду вуглецю, діоксиду вуглецю, етилену, етану та ацетилену. Особливостями приладу є: власне внутрішнє джерело газу-носія (гелій), а також внутрішні батареї, що забезпечують автономну роботу протягом 15 годин. Застосування у складі приладу спеціальних шприців для екстракції газів дозволяє аналізувати проби масла у польових умовах протягом декількох хвилин. Тривалість зміни концентрацій усіх семи газів з моменту введення проби в аналізатор становить 120 секунд.

Прилад має програмне забезпечення, яке дозволяє керувати процесом аналізу і програмою оформлення протоколу випробувань. За допомогою комп’ютерної програми здійснюється швидка інтерпретація результатів аналізу газів і керування базою даних вимірювань. Автоматичний аналіз результатів вимірювання, можливість застосування стандартів інтерпретації користувача та широкі графічні можливості роблять цю програму основним загальної елементом програми обслуговувань. Прилад комплектується шприцом, який дозволяє вилучити з фіксованого об’єму трансформаторного масла проби дефектних газів.

Технічні переваги:

  • - швидкість, точність та повторюваність результатів;
  • - прилад може використовуватись для аналізу проб з будь-якого маслонаповненого обладнання (силові та вимірювальні трансформатори, перемикачі);
  • - прийняття негайного рішення на основі попередніх випробувань;
  • - неперервна робота протягом 15 годин.

За матеріалами компанії MorganSchaffer,

підготував Богдан МЕЛЬНИК.

Теги та ключові фрази
Шутенко О.В., Баклай Д.Н., НТУ ХПИ, Харьков, шутенко о.в., баклай д.н., нту хпи, 4. Шутенко О.В., Баклай Д.Н Аналіз особливостей вмісту газу масел у бездефектних трансформаторах негерметичного виконання //Шутенко О.В., Баклай Д.Н// Світлотехніка та електроенергетика. – Харків, Шутенко О.В., Баклай Д.М. АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВМІСТУ ГАЗУ МАСЕЛ У БЕЗДЕФЕКТНИХ ТРАНСФОРМАТОРАХ НЕГЕРМЕТИЧНОГО ВИКОНАННЯ, шутенко о.в., баклай д.н., Шутенко О.В., Баклай Д.Н. АНАЛІЗ ОСОБЛИВОСТЕЙ ВМІСТУ ГАЗУ МАСЕЛ У БЕЗДЕФЕКТНИХ ТРАНСФОРМАТОРАХ НЕГЕРМЕТИЧНОГО ВИКОНАННЯ, TFGA-P200, прилад для вимірювання вмісту вологи в трансформаторного масла, прилад для вимір вологості трансформаторного масла, прилад для вимірювання трансформаторного масла


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.