Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

5031
20.03.2008р. |
Керування двигунами змінного струму

Науково-технічний прогрес і збільшення вартості енергоресурсів pумовили появу в промисловості і побуті нових технологій, що дозволяють реалізувати не тільки нові виробничі й технологічні можливості, але й значно - на 40-50% зменшити енергоспоживання. Одним із пристроїв, що забезпечують рішення цих завдань, є електронний перетворювач частоти, який дозволяє регулювати швидкість і обертальний момент двигунів змінного струму. Такі перетворювачі розроблені з використанням останніх досягнень керуючої мікропроцесорної техніки, силових напівпровідникових елементів (IGBT) і програмного забезпечення. Пристрої цього типу виробництва концерну «General Electric» вирізняються високою надійністю і довговічністю. Крім того, в останні роки відбулося зниження їхньої ціни до рівня, що дозволяє широке поширення перетворювачів частоти в різних регульованих електроприводах змінного струму.

Регульовані електроприводи змінного струму застосовуються в таких галузях:

 1. насоси-дозатори. Регулювання продуктивності насосів виконується шляхом зміни швидкості обертання двигуна, що дозволяє автоматизувати технології виробництва різних композитних речовин і матеріалів;
 2. насоси для гарячого і холодного водопостачання в комунальному господарстві і виробництві. Система регулювання слугує для підтримання постійного тиску в системі водопостачання. Потрібно встановити датчик тиску, насос і перетворювач, у якому міститься вся необхідна автоматика. Один перетворювач керує системою до 6 насосів, причому один насос є регульованим (від 0 до номінальної швидкості), а решта підключаються за потреби, залежно від витрати води. Система заощаджує до 50 % електроенергії, збільшує термін служби насосів і трубопроводів;
 3. кранове устаткування, конвеєри, лебідки, транспортери. Застосування частотного керування забезпечує значну економію електроенергії, високу надійність і якість (плавність) роботи механізмів. Використовуючи звичайний загальнопромисловий асинхронний двигун, можна забезпечити плавний пуск і регулювання швидкості руху як на спуск, так і на підйом при стабільній швидкості, що не залежить від навантаження;
 4. екструдери, шнекові, барабанні машини тощо. Регулювання швидкості й обертального моменту забезпечує поліпшення якості продукції, економію електроенергії і підвищення продуктивності;
 5. установки промислового холоду, компресори. Плавне регулювання продуктивності забезпечує значну економію електроенергії з одночасним підвищенням якості роботи установок – збереження стабільних температурних умов у холодильній камері;
 6. дерево- і каменеобробка – регулювання й оптимізація швидкості привода верстатів забезпечує поліпшення якості обробки, підвищення терміну служби інструмента і якості продукції;
 7. подавальні і приймальні пристрої в кабельній, паперовій і поліграфічній промисловості, виробництві плівкових матеріалів. Керування дозволяє забезпечити якість продукції в умовах змінних параметрів і асортименту матеріалів.

Цей список можна продовжити, тому що галузі використання частотно-регульованих приводів постійно розширюються, витісняючи регульовані приводи постійного струму з низькою надійністю й іншими недоліками, властивими двигунам постійного струму.

Заміна морально застарілого привода постійного струму - загальносвітова тенденція. В Україні, за оцінками фахівців, до 2010 року обсяг частотно-регульованих приводів складе 10 % від загального обсягу реалізації асинхронних двигунів. Іншими словами, незабаром вже буде потрібно обґрунтування застосування нерегульованого асинхронного двигуна, на противагу регульованому.

VAT200 і VAT2000 – це сучасні перетворювачі частоти концерну «General Electric» для регулювання швидкості обертання асинхронних двигунів.

Розробникам інноваційних серій VAT200 і VAT2000 вдалося створити концептуальні високотехнологічні вироби, конкурентоздатні за ціною, а набір їхніх функціональних можливостей дозволяє вирішувати інженерно-виробничі завдання практично будь-якої категорії складності.

Корпуси перетворювачів частоти VAT200 і VAT2000 виконані з пластику, що не містить діоксинів і не підтримує горіння. Вони екологічно безпечні при екстремальних великих температурах.

Винятково суворі вимоги до якості і параметрів електронних компонентів, досконалості програмного забезпечення і технології виробництва електронного устаткування «General Electric» забезпечують досягнення високих показників надійності і якості роботи продукції.

Перетворювачі VAT2000

Серія трифазних перетворювачів VAT2000 має діапазон потужностей від 0,4 до 370 кВт і векторний алгоритм регулювання швидкості двигуна. Перетворювачі потужністю до 18,5 кВт виконані зі ступенем захисту IP20, від 22,0 до 370 кВт зі ступенем захисту IP00. Робочий діапазон температур: від -10 до +50°С, вологість до 95% без конденсату. Убудована панель оператора з контрастним світлодіодовим дисплеєм і аналоговим регулятором швидкості зі ступенем захисту IP54 забезпечує можливість налаштування привода. Крім того, сімейство перетворювачів VAT2000 має функцію автоматичного визначення параметрів двигуна і самонастроювання. Для діапазону потужностей від 0,4 до 7,5 кВт включно перетворювачі мають убудовані блоки динамічного гальмування і гальмові резистори.

Перевантажувальна здатність перетворювача (за струмом), при роботі в режимі з незалежним від швидкості обертання моментом, складає 150% протягом 1 хв., а для привода вентилятора чи насоса - 120% протягом 1 хв. В останньому випадку використовується попередній у ряді потужностей перетворювач частоти.

Вихідна частота може змінюватися в діапазоні 0 - 440 Гц із дискретністю 0,01 Гц. При цьому точність її підтримки при цифровому налаштуванні складає ±0,01%. При використанні аналогового датчика частоти (аналогового входу) точність складе ±0,1% у діапазоні температур від +15 до +35°С.

При налаштуванні перетворювача користувач може вибрати певний режим роботи привода:

 1. постійне відношення напруги до частоти, контроль моменту;
 2. векторне керування як зі зворотними зв'язками, так і без них. При використанні привода в режимі несенсорного векторного керування точність підтримки швидкості складає 0,5%.

Частота може бути обрана з діапазону 1-15 кГц, а також може визначатися приводом автоматично.

Усі перетворювачі сімейства VAT2000 мають:

 1. три дискретних входи з фіксованими функціями;
 2. шість дискретних програмувальних входів;
 3. три програмувальні аналогових входи з розділенням АЦП 12 біт (0-5 В, 1-5 В, 0-10 В, ±10 В, 0-20 мА, 4-20 мА), можливе встановлення потенціометра як зовнішнього датчика швидкості;
 4. три програмувальні виходи з відкритим колектором;
 5. два програмувальні релейних виходи;
 6. два програмувальні аналогових виходи.

Серія VAT2000 має ряд убудованих захистів: перевантаження за моментом, перевантаження за струмом, перенапруга, збої в системі заземлення, перевищення робочої температури тощо (всього 14). Усі помилки записуються в журнал і зберігаються в пам'яті перетворювача.

Для керування насосними станціями приводи мають спеціальний режим роботи, що дозволяє керування одним приводом до 6 насосами одночасно в режимах підтримки постійного тиску і постійного потоку.

Для економії електроенергії створена спеціальна функція, що передбачає зміну вихідної напруги при неповному завантаженні двигуна чи на неробочому ходу.

Для запобігання резонансу приводного механізму можливе вилучення певного діапазону вихідних частот. У цьому режимі привод «перестрибує» через зазначену резонансну смугу частот.

Крім того, можливе налаштування до десяти послідовних дій, які привод буде циклічно повторювати, використовуючи, наприклад, спеціальні функції, необхідні для роботи в текстильній промисловості. Також можливо задати до десяти спроб привода вийти на нормальний режим роботи після виникнення помилки з можливістю завдання часу між спробами.

Перетворювачі VAT200

Серія міні-приводів останнього покоління VAT200 має діапазон потужностей від 0,4 до 11 кВт і векторний алгоритм регулювання швидкості двигуна. Однофазні перетворювачі мають потужність до 2,2 кВт. Вони виконані зі ступенем захисту IP20. Робочий діапазон температур від -10 до +50 °С, вологість - до 95% без конденсату. Убудована панель оператора з LED-дисплеєм і аналоговим регулятором швидкості зі ступенем захисту IP54 і забезпечує можливість настроювання привода. Крім того, сімейство перетворювачів VAT200 має функцію автоматичного визначення параметрів двигуна і самонастроювання.

Перевантажувальна здатність, при використанні в режимі роботи з незалежним від швидкості обертання двигуна моментом, складає 150% протягом 1 хв., а для режиму використання як приводу вентилятора чи насоса (використовується попередній у ряді потужностей привод) складає 120% протягом 1 хв.

Вихідна частота може змінюватися в діапазоні 0-650 Гц із дискретністю 0,01 Гц. При цьому точність її підтримання при цифровому налаштуванні складає ±0,01%.

При налаштуванні привода користувач може обрати певний режим роботи привода: постійне співвідношення напруги до частоти, контроль моменту, векторне керування як зі зворотними зв'язками, так і без них. При використанні привода в режимі векторного керування точність підтримання швидкості складає 0,5%.

Частота може бути обрана з діапазону 2-16 кГц, а також визначатися приводом автоматично.

Усі приводи сімейства VAT200 мають:

 1. 7 багатофункціональних програмувальних входів (28 функцій);
 2. два аналогових входи з розділенням АЦП 10 біт (0-5 В, 5-0 В, 0-10 B, 10-0 B, 4-20 мАА, 20-4 мА), можлива установка потенціометра зовнішнього датчика швидкості;
 3. 3 багатофункціональних програмувальних виходи;
 4. програмувальний ПІД-регулятор для роботи в системах автоматичного керування;
 5. убудований блок динамічного гальмування;
 6. убудований ЕМС-фільтр захисту від радіоперешкод класу А.

Серія VAT200 має ряд убудованих захистів: перевантаження за струмом, перенапруга, збої в системі заземлення, перевищення робочої температури тощо. Усі помилки записуються в журнал і зберігаються в пам'яті перетворювача.

Для економії електроенергії є спеціальна функція, що передбачає зміну вихідної напруги при неповному завантаженні двигуна чи на неробочому ходу.

Для запобігання резонансу приводного механізму можливе вилучення певного діапазону вихідних частот. У цьому режимі привод «перестрибує» через зазначену резонансну смугу частот.

Крім того, можливе налаштування послідовних дій (робота із шаблона), які привод буде циклічно повторювати.

Головна «родзинка» перетворювача VAT200, що вирізняє його від усіх присутніх на ринку пристроїв, це можливість керування від убудованого програмувального логічного контролера (PLC), що дозволяє на основі даного пристрою будувати надійні системи автоматичного керування без застосування додаткових контролерів, а це значно здешевлює системи, спрощує їхній монтаж, налагодження й обслуговування і підвищує перешкодозахищеність. Убудований PLC має ті ж функції і блоки, що й окремі контролери, і водночас може керувати режимами двигуна безпосередньо, тоді як окремі контролери керують двигуном через АЦП перетворювача частоти, що значно погіршує якість регулювання. Це дуже цінна і поки що унікальна здатність ставить перетворювачі частоти серії VAT200 у виняткову позицію серед устаткування для ефективного застосування в верстатобудування і машинобудуванні.

Перетворювачі частоти серії VAT200 комплектуються необхідним програмним забезпеченням для керування від персонального комп'ютера як перетворювачем, так і убудованим PLC, а також кабелем інтерфейсу RS232/485.

 

Теги та ключові фрази
налагодження контакторних систем керування, налагодження контакторних систем керування асинхронного двигуна, Керування двигунами змінного струму в функції струму, Лабораторна робота № 2 Налагодження релейно-контакторних схем керування двигунами постійного і змінного струму., Лабораторна робота Налагодження релейно-контакторних схем керування двигунами постійного і змінного струму., методи автоматичного керування двигунами змінного струму, система керування двигуном змінного струму, векторне керування асинхронним двигуном, ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ПРОЦЕС ПУСКУ І АВТОМАТОЧНОГО КЕРУВАННЯ ДВИГУНАМИ ЗМІННОГО СТРУМУ, регулятор швидкості двигуна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.