Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3485
21.03.2008р. |
Світло і тінь від Merten

Німецька компанія Merten, відома з 1906 року своїми електроустановчими приладами для побуту й автомобілебудування, у 1984 році заклала основи нового сегмента ринку — інтелектуальної техніки для керування будинками. Нині ці технології відомі за назвою EIB — європейська інсталяційна шина. До кінця 80-х років назріла необхідність застосування єдиних стандартів, і в 1987 р. Merten разом з іншими компаніями ініціює створення товариства INSTABUS, що поклало початок для широкого застосування інтелектуальної системної техніки автоматизації будинків. У 1990 році група фірм-виробників електроустановчих продуктів на базі шини EIB створила європейську інсталяційну шинну асоціацію (EIBA). Ідеї Merten починають працювати в європейському масштабі, а протокол EIB для керування будинком стає відкритим стандартом. Нині протокол EIB отримав світове поширення і визнання, він описаний американським стандартом ANSI і прийнятий у Китаї як основний протокол у галузі автоматизації будинків. Merten зараз — один з провідних європейських виробників, що задає тон у сфері дизайну і технічних рішень для домашньої і комерційної автоматики. Компанія виготовляє пристрої в стандарті EIB і активно займається розвитком цієї технології. Значну частку в розробках Merten займає електроніка для керування системами освітлення.

Компанія Merten довела, що світло може бути ергономічним так само, як і інтер'єр, адже грамотно розроблена схема освітлення і керування світлом створює комфорт. Система керування світлом, заснована на компонентах Merten, згладжує різницю в яскравості між джерелами світла, запобігає різким стрибкам освітленості, гнучко реагує на мінливі умови середовища і дії людей. Зводиться до мінімуму вплив факторів, що провокують перевтому, подразнення очей, стресові стани. За допомогою оптимальних алгоритмів керування освітленням можна заощаджувати електроенергію, наприклад, за рахунок максимально можливого використання природного світла і плавного регулювання інтенсивності штучного освітлення протягом дня. Споживання електроенергії скоротиться, збільшиться термін служби ламп, а очі не зазнаватимуть шоку від вмикання/вимикання світла. Крім цього, групи світильників можуть регулюватися залежно від виявлення руху, установок таймерів і команд системи керування будинком. Великих вкладень реалізація подібних функцій не потребує, зате відразу скоротяться, попри все інше, витрати на вентиляцію (зменшиться віддача тепла від світильників) і знизяться пікові навантаження.

Історія керування електричним освітленням бере свій початок зі звичайного клавішного вимикача, що дотепер залишається найбільш простим, надійним і затребуваним пристроєм для керування електричним світлом. Фактично, і історія компанії Merten почалася зі звичайного вимикача. Відтоді фірма випустила на ринок десятки серій цих найпростіших приладів. Незважаючи на різницю в дизайні і конструктивному виконанні, їх об’єднували висока якість компонентів і матеріалів, професіоналізм технічних фахівців Merten і серйозний контроль протягом усього циклу виготовлення.

Наступним кроком Merten до автоматичного керування освітленням став випуск на ринок розрізнених, не зв'язаних у системи, електронних приладів для регулювання інтенсивності освітлення (димери) і його тривалості (таймери). У сучасній лінійці Merten є таймери для програмувального вимикання і вимикання світильників чи жалюзі в заданий час. Конструктивне рішення дає можливість підключення до таймера сонячного/сутінкового датчика. Це дозволяє набудовувати часові уставки залежно від реальних погодних умов. Розвиваючи техніку плавного регулювання інтенсивності світла, Merten випускає широкий спектр світлорегуляторів для омічного (лампи розжарювання і галогенні лампи 230 В), індуктивного (світлорегулюючі трансформатори) чи ємнісного (електронні трансформатори) навантажень. Замість стандартних димерів, розрахованих на особливі види навантаження, Merten пропонує механізм універсального суперсвітлорегулятора, який автоматично визначає тип приєднаного навантаження. Такий супердимер, як і будь-який таймер чи світлорегулятор, декорується рамкою з будь-якої серії електроустановчих продуктів Merten і може бути використаний разом з додатковим механізмом пам'яті, що дозволяє, наприклад, вмикати лампи з яскравістю, заданою перед останнім вимиканням. Використовуючи локальні таймери і димери, можна домогтися значної економії електроенергії в межах одного приміщення. Але питання про скорочення витрат на електрику в заміському будинку чи великому офісі вочевидь вирішується завдяки єдиній системі автоматичного керування освітленням та іншими інженерними об'єктами.

Для досягнення цих цілей Merten пропонує ряд рішень, заснованих на технології децентралізованих шинних систем стандарту EIB. Основна інтелектуальна лінійка Merten-INSTABUS EIB повністю охоплює весь стандартний для EIB спектр шинних пристроїв, що необхідні для побудови системи керування освітленням (і загалом будинком будь-якої складності). Однак разом з тим Merten пропонує продукти, що не входять у загальний ряд і підкреслюють унікальність компанії. Серед таких продуктів, наприклад, серія датчиків руху ARGUS 220 Connect для зовнішнього монтажу, що відрізняється добре продуманими конструктивними рішеннями. Кульова головка датчика переміщається по горизонталі, вертикалі й осі для узгодження зони охоплення з місцевими умовами. Кріплення дозволяють установлювати датчик не тільки на стінах і стелі, і навіть на ринвах. Нове покоління датчиків ARGUS, представлене компанією на суд споживачів у 2001 році, має додаткові можливості розширення за рахунок убудованого радіомодуля, завдяки якому можна керувати не тільки вуличними світильниками, але також відеокамерою. За допомогою техніки Merten власник «розумного будинку» зможе здійснювати дистанційне керування вимикачами й іншим устаткуванням INSTABUS EIB через інфрачервоний канал, тобто керувати всіма навантаженнями в будинку (група освітлення, клімат контролю, аудіо/відео тощо) з єдиного ІЧ-пульта. Merten пропонує запрограмовані дистанційні пульти керування INSTABUS-приладами, які можна застосовувати до звичайних телевізорів, відеотехніки тощо — варто тільки ввести чотиризначний код. Однак якщо функційних можливостей такого пульта (десять каналів для TELE і INSTABUS-приладів) усе-таки недостатньо, можна використовувати будь-який інший програмувальний інфрачервоний пульт чи панель з необхідними характеристиками. Як приймачі сигналів працюють багатофункційні шинні вимикачі серії PLANTEC і багатофункційні кнопкові вимикачі серії MPLAN з убудованими ІЧ-приймачем і контролером температури. Вони призначені і для ручного, і для дистанційного керування за допомогою ІЧ-пульта. Вимикачі серії PLANTEC (до вісімнадцяти функційних клавіш плюс дисплей — усе в одному корпусі) у «розумному будинку» можуть використовуватися як центральні панелі керування освітленням. А якщо для керування системою з якихось причин обрані інші типи кнопкових вимикачів, то для дистанційного керування досить підключити ІЧ-приймачі до шини.

EIB EASY - ще один варіант надійної і гарної системи, що пропонує Merten для відносно нескладних варіантів керування освітленням. Вона дозволяє інтелектуально керувати світлом, наприклад, у трикімнатній квартирі чи в заміському будинку площею до 200 метрів. Базовий блок, призначений для конфігурації системи EIB EASY, розпізнає підключені кінцеві прилади автоматично, тому при запуску даної системи не потрібен комп'ютер. Базовий прилад оснащений РК-дисплеєм і клавішами для програмування, восьмиканальним реле, чотириканальним таймером і убудованим джерелом живлення для створення напруги в шині на лінію з 64 компонентів. Запрограмований сценарій зберігається на старт-карті. Маючи декілька старт-карт, можна легко і в будь-який час завантажувати набори сценаріїв для керування залежно від ситуації (приклади сценаріїв: «прийом гостей», «вечір», «зима» тощо).

Merten рік у рік виводить на ринок нову інтелектуальну техніку, що дозволяє наблизитися до 50–60- процентної економії електроенергії. Однією з новинок, що дозволяє максимально близько підійти до рішення цього завдання, став контролер EIB DALI, що забезпечує нові можливості цифрового керування всіма необхідними функціями електронних ПРА. Основною особливістю цифрового адресного керування освітленням (DALI — Digital Adressable Lighting Interface) є можливість створення динамічних сценаріїв поліхромного освітлення. Динаміка і колірність забезпечується завдяки керуванню DALI-контролером джерелами світла RGB. До контролера EIBDALI можна підключити до 64 пускорегулювальних апаратів так, що вони будуть одержувати керуючі сигнали незалежно один від одного через ту саму лінію. Перемикальна схема дозволяє використовувати уже наявні кабелі. У нових будинках прокладається п’ятижильный кабель NYM 5x1.5, по двох жилах якого передаються сигнали керування DALI, а по решті трьох (L, N, PE) подається електроживлення 230 В. Завдяки індивідуальній адресації можливо не тільки керувати світильниками, але й одержувати від них зворотні сигнали. Це дозволяє системі здійснювати ощадливе і гнучке перемикання ламп.

Особливу увагу фахівці Merten завжди приділяли й дизайну електроустановчих виробів. Фірмова концепція полягає у поєднанні елегантного стилю, що виражається в чіткості ліній, фактурності матеріалів і виразності кольорів, із широкими можливостями вибору. Ще в 1991 році Merten запропонував дизайнерам необмежені можливості в колірному оформленні електроустановчих приладів.

У компанії Merten зараз ведуться розробки принципово нових технологій для керування будинками, і як завжди, керуванню освітленням приділяється особлива увага. Електроніка Merten стає чимраз потужнішим інструментом «для створення світла і тіні».

 

Матеріали надані ТОВ «МАРТЕН Україна»
http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
вимикач що реагує на тінь, вимикач який реагує на тінь, схема сутінкового датчика, сутінковий вимикач схема підключення Delux, Схема підключення ліхтаря з датчиком руху, www.ПЕСНЯ ТИНЬ ПОПИТЫ, 70 процентнои уксус вредно для консервирования, ліхтарі з датчиком руху електросхема, датчики руху вуличні схема, нкре сайт


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.