Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Понад 50% електроенергії вироблено з ВДЕ
05.04.2019р.

У березні нинішнього року в Німеччині вперше було...

Перший у світі термальний акумулятор
04.04.2019р.

Стартап Climate Change Storage (CCT Energy Storage) з Австралії запустив...

В Україні створили електромагнітну зброю
03.04.2019р.

Підприємства оборонного комплексу України...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1209
21.03.2008р. |
Компаундовані модулі-переривачі

Вакуумні переривачі повинні витримувати будь-які випробування, і виконувати свої функції в спеку і холод, у приміщенні і просто неба. Яким чином виробникам вдається задовольнити вимоги замовників і виготовити пристрій, безвідмовний у роботі і не знижувати характеристик у таких умовах? Компанія АВВ знайшла вирішення цієї проблеми, створивши компаундовані полюсні модулі. Вакуумні переривачі Ніколи до того не були настільки досконалі та надійно захищені.

Потреба в комутаційних апаратах в усьому світі постійно росте, що пов'язано зі збільшенням споживання електроенергії. Коли мова йде про їх вибір, можна відзначити такі критерії:

  1. надійність передачі і відключення електричного струму;
  2. незалежність від факторів навколишнього середовища;
  3. відсутність потреби в технічному обслуговуванні до кінця терміну служби;
  4. простота у використанні, що досягається в ідеалі використанням убудованих інтелектуальних схем.

Умови експлуатації сильно впливають на ці пристрої. Пил, бруд, агресивні речовини і волога, що осідають на зовнішній поверхні, знижують максимально допустиму напругу. При зовнішньому встановленні ту ж роль грають дощ і лід. Циклічна зміна температури, механічні удари і вібрація висувають високі вимоги до механічної міцності та стійкості. Блискавки і перехідні процеси при комутації призводять до ушкодження ізоляції підвищеною напругою.

Компанія АВВ вирішила ці проблеми, заливши епоксидним компаундом переривачі, в результаті чого виходить закінчений полюсний модуль. Такий пристрій називається компаундованим полюсним модулем. Компаундовані полюсні модулі містять мінімально можливу кількість рухомих і нерухомих контактних елементів, за рахунок чого вони не вимагають обслуговування протягом усього терміну служби.

Захищений і надійний

Необхідність витримувати і відключати струми короткого замикання накладає на вакуумні переривачі високі вимоги. Проте, надійні конструкції таких переривачів забезпечують безвідмовну роботу при відсутності якого-небудь технічного обслуговування протягом усього терміну служби, що складає десятки років. Заливання таких переривачів епоксидною смолою дозволяє не тільки захистити їх від зовнішніх впливів, але і продовжити ресурс і підвищити надійність. Епоксидна смола як матеріал із запасом міцності задовольняє вимоги до механічної й електричної міцності. Компаундовані полюсні модулі компанії АВВ виготовляються за технологією автоматичного лиття під тиском у попередньо розігріті форми (Automatic Pressure Gelation, APG). Епоксидна смола подається в попередньо нагріту форму, в якій уже знаходиться вакуумний переривач. У ході гелеутворення епоксидна смола знаходиться під високим тиском, протягом усього процесу компаундовання переривач утримується в потрібному положенні за виводи. Після затвердіння епоксидного компаунда переривач надійно фіксується без необхідності додаткового кріплення. У конструкції врахований той фактор, що коефіцієнти температурного розширення епоксидної смоли і матеріалів компонентів різні. Усі модулі проходять випробування термоциклуванням з малою тривалістю циклів (від +50 до -60°C), що підтверджують придатність пристроїв до роботи у жорстких кліматичних умовах. Крім усіх необхідних стандартів МЕК, нові компаундовані полюсні модулі на 36-40,5 кВ також відповідають досить вимогливому китайському стандарту GB, відповідно до якого потрібне випробовування змінним струмом напругою 95 кВ та імпульсом напругою 185 кВ, що імітує удар блискавки, навіть при розімкнутих контактах переривача. Для гарантованого дотримання цих стандартів внутрішні захисні елементи переривача були модифіковані. Зовнішня ізоляція переривача забезпечується повним заливанням епоксидним компаундом. Зовні між двома виводами і між нижнім виводом і основою виконані додаткові покришки з епоксидного матеріалу, які збільшують довжину шляху струму витоку і підвищують стійкість до конденсату і забруднень. Велика довжина шляху струму витоку особливо важлива при зовнішній установці. Для забезпечення необхідних характеристик у середовищі з високим забрудненням ізоляційні покришки мають особливу форму і великі розміри

У 2003 і 2004 роках компанія АВВ запустила у виробництво два компаундованих полюсних модулі для зовнішньої установки на 15–27 кВ і 38 кВ, у яких забезпечується довжина шляху струму витоку не менш 35 мм/кВ, що дозволяє з легкістю задовольнити вимоги стандарту МЕК IEC60815 для середовища з рівнем забруднення IV. Ці модулі також укомплектовані невеликим трансформатором струму, розташованим на горизонтальному виводі. Тим самим реалізується перевага методу компаундовання, оскільки в одному пристрої поєднуються функції переривання і вимірювань.

Досконалість за формою і змістом

Сімейство компаундованих полюсних модулів універсальне. Наприклад, такі модулі легко можуть бути пристосовані для використання в автоматичних вимикачах, а експлуатуватися вони можуть у всіляких кліматичних умовах. Модуль повністю комплектний, і є одним цілим, поставляється готовим до застосування і не вимагає додаткових переробок. Виготовляються пристрої на напругу в діапазоні від 12 до 24 кВ і струми короткого замикання до 50 кА, вони можуть встановлюватися в розподільчі пристрої з повітряною ізоляцією. При напрузі 36 кВ потрібен механізм, що забезпечує більший хід контактів і має більші розміри, ніж у пристроях на 12 і 24 кВ. У такому випадку застосовується пружинний виконавчий механізм. Передбачено варіанти у фіксованому і викотному виконанні. Формі виводів була приділена особлива увага для забезпечення зручності ізолювання додаткових з'єднань. Прикладом служить автомат повторного вмикання зовнішньої установки. Такі пристрої застосовуються, в основному, на ринках, де поширені стандарти ANSI. Вони забезпечують розмикання і замикання кіл для відсічення ушкоджених ліній за кілька секунд. Для цих цілей використовується електромагнітний виконавчий механізм, що спрацьовує до чотирьох разів протягом 5 секунд. Оперативний запас енергії накопичується в блоці, що складається з конденсатора й акумуляторної батареї. Послідовність комутації відпрацьовується електронним блоком керування і захисту, що використовує сигнали з трансформаторів струму, убудованих у компаундоний полюсний модуль.

Отже, сімейство компаундованих полюсних модулів з вакуумними переривачами для внутрішньої чи зовнішньої установки є придатною платформою для багатьох видів апаратури – від автоматів внутрішньої установки до відкритих розподільних пристроїв. Модулі мають високу стійкість до зовнішніх впливів і не потребують технічного обслуговування. Сімейство було недавно доповнене новим модулем на 36 кВ для внутрішньої установки. Переваги методу компаундовання розкриваються ще краще при зовнішній установці, оскільки усередину модулів можуть бути убудовані вимірювальні трансформатори.

За матеріалами АВВ підготував Олег БОДНА.

Теги та ключові фрази
виробники Вакуумний переривач, Вакуумний переривач, переривач струму, переривач напруги, електромагнітний виконавчий механізм
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.