Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1424
25.03.2008р. |
«Атомна батарейка» на довгі роки

Науковці з університету в Рочестере (Великобританія) досягли певних успіхів в розробці нового елемента живлення для електронних пристроїв, в основі якого лежить перетворення енергії, яка виділяється при розпаді ядер, в електричний струм. У перспективі, така «атомна батарейка» працюватиме в 200 разів довше за сучасні зразки.

На думку авторів проекту, нині потреба в джерелах живлення для електронних пристроїв є чималою. Впродовж десятків років фахівці вирішують завдання перетворення енергії простого ядерного розпаду в електричний струм. І ось нарешті дослідники знайшли спосіб підвищити ефективність перетворення, що може призвести до появи нового типу батарей, здатних роками виробляти енергію.

Насамперед, проект розраховано на ті сфери застосування, в яких джерело енергії недоступне для заміни і ремонту, або ж доступитись до нього досить складно. Оскільки нові батареї можуть надійно працювати без підзарядки чи заміни багато років, вони були б ідеальним вибором для застосування в таких медичних приладах, як стимулятори серця, імплантовані дефібрилятори й інші аналогічні пристрої. Наразі для заміни і налагодження батарей у цих приладах необхідне хірургічне втручання. Також місцем застосування «довгограючих» джерел енергії є космічні зонди і глибоководні дослідницькі апарати.

Принцип роботи нової батареї відомо ось уже півсотні років, однак через незначний вихід енергії, він практичного застосування не набув. Розвиток технологій дозволив довести його до прийнятних величин, значно збільшивши площу поверхні, на якій виробляється струм. Замість спроб винаходу нових, більш активних матеріалів, науковці зосередились на тому, щоб збільшити площу, замінивши пласку поверхню об’ємною. Струм виникає, коли електрони, випромінювані радіоактивним газом, наприклад, тритієм, потрапляють на пластину з кремнію, на поверхні якої сформований p-n перехід. Струм дуже малий, навіть нижче, аніж у звичайної сонячної батареї, що й заважало на практиці використовувати батареї. Проблема полягає в тому, що утворені електрони розлітаються у всіх напрямках і лише частина з них попадає на пластину. Щоб перехопити якнайбільше електронів, що виділяються у результаті розпаду, науковці вирішили накрити пласку поверхню кремнію своєрідними колодязями, кожен з яких буде заповнений радіоактивним газом. У цьому випадку, практично усе випромінювання попадає на кремній і перетвориться в струм. Колодязі мають діаметр біля одного мікрона і глибину близько 40 мікронів. Після того, як колодязі сформовані за допомогою травлення, на їхній внутрішній поверхні створюється p-n перехід товщиною в десяту частку мікрона. Результат – десятикратне збільшення струму порівняно з пласкою поверхнею. Дослідники вже працюють над поліпшенням цього результату, гадаючи, що застосування регулярної сітчастої структури колодязів здатне дати 160-кратне збільшення виходу енергії порівняно з поточним результатом.

Є всі шанси, що досягнення науковців матимуть технічну реалізацію. У всякому разі, створена спеціально американська компанія BetaBatt нещодавно одержала грант на комерціалізацію технології від Національного наукового фонду (National Science Foundation, NSF), який також фінансував первинні дослідження.

http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
принцип дії атомної батарейки, Атомні батареї, сучасни батерейки, лб, львівелектросервіс, атомна батерейка, атомні батарейки, торг уа, атомні батареї, атомні баткрейки


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.