Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1389
25.03.2008р. |
„Енергоресурси” – надійний облік

З аналізу прогнозних даних світового споживання електроенергії можна зробити висновок, що на період до 2025 року буде спостерігатися його зростання, в тому числі середньорічний приріст в індустріальних країнах становитиме 1,6 %, у Східній Європі, з країнами колишнього СРСР – 2%, у країнах, які розвиваються, – 3,7 %, і в цілому світі – 2,3 %. Україні притаманні такі ж самі тенденції, коли споживання енергоносіїв зростає відповідно до темпів росту ВВП. При цьому слід відзначити, що Україна позитивно відрізняється від інших країн тим, що вона повністю забезпечує себе електроенергетикою за рахунок власного виробництва. Наша країна приділяє велику увагу розвитку електроенергетичної галузі. Пуск у 2004 році нових потужностей на Хмельницькій і Рівненській АЕС дозволив відчути профіцит  електроенергії, що сприяло зростанню її експорту в інші країни світу.

В Україні споживання електроенергії в 2004 році зросло на 5,6 млрд. кВт год., або на 4,7 % більше, порівняно з 2003 роком. Найбільший приріст зафіксовано у промисловості – 6,2% і будівництві – 15,1%., а серед окремих галузей промисловості він дорівнював: металургія – 6,8 %; хімічна та нафтохімічна – 7,4 %, виробництво будматеріалів – 16,8 %. В той же час частка практично усіх непромислових споживачів електроенергії в загальному обсязі зменшилася.

Загально відомо, що втрати електроенергії та низька енергетична ефективність давнє лихо вітчизняної енергетики. Тому на сучасному етапі формування прогресивних напрямків у споживанні електроенергії, зниження енергоємності ВВП (споживання енергії на одиницю ВВП) виступає важливим фактором підвищення ефективності усієї економіки. Цей показник в Україні, як і в інших країнах колишнього СРСР, перевищує рівень індустріальних країн майже в 5 разів.

Для підвищення енергетичної ефективності у світовій практиці існує декілька напрямків, зокрема, на сучасному етапі велике значення приділяється створенню технічних засобів і технологій обліку енергоресурсів. Саме це було об’єктом багаторічних досліджень, які проводила компанія „Сатурн Дейта Інтернешнл” у тісному зв’язку з клієнтами та своїми партнерами. В результаті виконаного комплексу робіт було створено автоматизовану систему обліку параметрів енергоспоживання „Енергоресурси”.

Призначення системи.

Система „Енергоресурси” розроблена для організації обліку споживання електричної (по багатотарифній системі) і теплової енергії, а також обліку витрат води і газу. Її технічні рішення дозволяють використовувати систему для обліку енергоспоживання як на промислових підприємствах, так і на об’єктах житлово-комунального господарства. Система має багаторівневу структуру, яка складається із таких компонентів:

 1. первинні прилади обліку;
 2. адаптери для роботи з приладами;
 3. регістратори серії SDI-1001.X – мікропроцесори, які фіксують інформацію віброадаптерів і інтелектуальних приладів бази даних;
 4. сучасні комп’ютери з програмним забезпеченням верхнього рівня системи “Енергоресурси”;
 5. додаткові пристрої – джерела резервного (безперебійного) живлення, комутаційні та інші пристрої.

Усі пристрої, які входять до складу системи „Енергоресурси” виконані на сучасній елементарній базі, що забезпечує.

 1. - універсальність, обумовлену широким спектром підтримки у системі первинних приладів обліку;
 2. - „прозорість” - експорт/імпорт баз даних, взаємодія з іншими системами;
 3. - адаптацію до об’єкту - забезпечує гнучка система надбудов компонентів системи;
 4. поетапне впровадження системи і нарощування функцій;
 5. - життєздатність системи (за рахунок резервного зберігання інформації на різних рівнях: база даних електролічильника, база даних регістратора, бази даних верхнього рівня системи);
 6. - захищеність інформації від несанкціонованого доступу на всіх рівнях системи;
 7. - оперативне переналаштування системи, встановлення/вилучення елементів. Зміна вигляду звітів тощо.

„Енергоресурси” – система, яка може планово розвиватися. Подальше розширення системи передбачає збільшення задіяних первинних приладів обліку, розширення функціонального складу автоматизованих робочих місць, впровадження оптимізації режиму енергоспоживання і функції управління енергообладнанням, організація взаємодії системи з іншими системами аналогічного призначення і об’єднання в єдину систему обліку енергоресурсів у масштабах міста, розробка спеціалізованого графічного інтерфейсу (карта міста, бази даних по енергетичному обладнанню і енергооб’єктах).

Програмне забезпечення 

Програма „Адміністратор” дозволяє налагоджувати систему на використання різних баз даних. Програма підтримує Paradox, Interbaze 6,0 (Firebird), а також інші ОDBC – сумісні СКБД.

Адміністрування користувачів у системі – важливий крок для забезпечення безпеки.

Програма „Трансфер” використовує завдання, які сконфігуровані у програмі „Адміністратор” і являє собою плановий механізм, що працює в ручному та автономному режимах за розкладом. Вона використовується для безпосередньої роботи з первинними пристроями (регістратори, лічильники тощо) і дозволяє виконувати:

 1. читання ретроспективних даних для поповнення бази даних системи;
 2. виконання завдань за розкладом;
 3. виконання завдань у паралельному режимі;
 4. вимірювання поточних показників зовнішніх пристроїв;

Програма „Інспектор” дає можливість проаналізувати базу первинних даних за необхідний інтервал часу у вигляді таблиць і графіків. Ця програма дозволяє отримувати елементарні звіти

Програма „Звіти”. Для аналізу режимів енергоспоживання необхідно представляти вихідні дані у різних аспектах: групування, масштабування, співставлення тощо. Все це можливо зробити у процедурі „Звіти”, які представлені у двох версіях: „Звіти-стандарт”, „Звіти +”.

„Моніторинг” – забезпечує моніторинг споживання енергії за кількома об’єктами з використанням плану заявлених потужностей.

„Мнемосхема” – цей модуль призначений для моніторингу стану об’єкту в графічному вигляді. Елементами мнемосхеми можуть бути зображення, статичний текст, динамічне значення параметру (з попереджувальним і аварійним діапазоном), дискретне зображення (змінюване відповідно до значення параметру), викладена мнемосхема.

У світі інформаційних технологій основним методом вирішення проблеми сучасного обліку споживання енергоресурсів є впровадження автоматизованих систем. Використання таких систем дозволяє значно зменшити енергоспоживання, полегшити моніторинг та прогнозування.

Р. В. Шерстюк, Г. Г. Бурлака,
„Сатурн Дейта Інтернешенл”
http://www.eltema.com/
 

Теги та ключові фрази
что такое енергоресурси, енергоресурси це, що таке енергоресурси, читання rar для nokia asha 200, ПАТ Енергоресурси, "енергоресурси", ПАТ "Енергоресурси", мнемосхема - це, споживання енергоресурсів у різних промисловостях Європи, індикатор первинної енергоємності
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.