Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3276
26.03.2008р. |
Автоматичний і автономний електроенергетичний комплекс для заміських будинків і відомчих об’єктів

Загострення проблем з підключенням заміських будинків і віддалених об'єктів до мереж централізованого електропостачання змушують шукати альтернативні способи електропостачання. Великий інтерес викликають системи з використанням енергії поновлюваних джерел. На жаль, ресурси вітру не завжди достатні для забезпечення надійного електропостачання. Сонячна енергія може забезпечити потреби середнього будинку в електроенергії з весни по осінь, але в зимовий час, коли зростає енергоспоживання, ресурсів сонця також явно недостатньо.

Найпоширенішим способом рішення проблеми електропостачання в таких випадках є використання генераторів змінного струму з приводом від бензинового чи дизельного двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ). Однак таке рішення вимагає високих експлуатаційних витрат, пов'язаних з доставкою дорогого палива і частим ремонтом ДВЗ.

Для роботи побутового холодильника з компресором потужністю 100-200 Вт необхідний цілодобовий режим живлення і безупинна робота ДВЗ у неекономічному режимі, близькому до неробочого ходу. Багаторазового зниження витрат палива можна домогтися шляхом застосування дорогих швидкозарядних акумуляторних батарей (АБ) і потужного зарядного пристрою. Використання стандартного блоку автоматичного пуску ДВЗ майже подвоює вартість системи.

Мал. 1. Акумуляторна батарея і електрониий блок ЕЕК.

У такій ситуації, з огляду на ймовірнісний характер поновлюваних джерел енергії, відносну дорожнечу устаткування поновлюваної енергетики, найбільш виправданим рішенням є створення гібридної енергосистеми на базі рідкопаливного електрогенератора, фотоелектричних батарей і/або вітроелектричної установки.

Для систем електропостачання невеликої потужності російська фірма "Ваш сонячний будинок" розробила новий електроенергетичний комплекс (ЕЕК), що працює в цілком автоматичному режимі. ЕЕК може доповнюватися вітрогенератором потужністю від 500 до 5000 Вт і фотоелектричними батареями потужністю до 2000 Вт.

ЕЕК складається з двох вузлів: в одному змонтований двигун внутрішнього згоряння з електричним генератором постійного струму, в іншому - акумуляторна батарея (АБ) з електронним блоком. На вихлопній трубі двигуна розташований теплообмінник, що передає теплову енергію воді, що за допомогою термосифонного контуру виділяється в теплоакумулюючу ємність для подальшого побутового використання.

ДВЗ потужністю 3,5 к.с. приводить в обертання електромотор-генератор постійного струму потужністю 1,5 кВт. Основним паливом служить зріджений газ. Можлива робота на бензині, а також доробка системи для роботи на природному газі низького тиску. Двигун запускається в автоматичному режимі від електромотора-генератора, що живиться від АБ. Під час старту ДВЗ, що триває кілька секунд, електромотор споживає близько 15 Вт∙год. Одночасно блок керування дає команду на відкриття клапана подачі палива, після чого мотор-генератор переходить у режим генерації. Ємність АБ підібрана так, що практично весь струм йде на заряд АБ. Короткочасно (до 10 секунд) вихідна потужність інвертора може підвищуватися до 8 кВт. Для збільшення терміну служби АБ, блок керування постійно контролює величину напруги на АБ і, залежно від напруги, дає команду на пуск двигуна і заряд АБ, або на вимикання двигуна і припинення заряду АБ. Верхнє і нижнє значення напруги на АБ вибираються залежно від його типу і характеру навантаження.

Електронний блок створений на базі блоку безперебійного живлення "Синусоїда-2", тому система може працювати разом з нестабільною електромережею і підзаряджувати АБ від електромережі. Зберігається функція стабілізації мережевої напруги в межах від 180 до 260 В (на виході 220±10 В). Для економії палива ЕЕК може працювати разом з кожним з генераторів, що використовують відновлювані джерела енергії, наприклад, сонячною батареєю чи вітроелектричною установками.

Комплекс здатний живити навантаження, що істотно перевищує потужність електрогенератора. Потужність інвертора 2 кВт і висока якість синусоїди дозволяють живити практично будь-яку побутову апаратуру, у тому числі і чутливу до форми напруги навантаження (наприклад, асинхронні електродвигуни, аудіо- і відео-апаратуру тощо).

При тривалому навантаженні понад 1 кВт, щоб уникнути швидкого розряду АБ, передбачена можливість примусового ручного вмикання ДВЗ для підзаряджування АБ, незалежно від величини напруги на АБ.

Якщо добова потреба електроенергії в середньому для родини складає 6 кВт∙год, то при використанні АБ ємністю 90 А∙год із глибиною розряду 20%, для заряду АБ протягом доби досить провести 4 цикли по 2 години включення ДВЗ. Для генератора 1,5 кВт оптимальним є застосування АБ ємністю 190 А∙год, у яких зарядний струм близький до струму, вироблюваного мотор-генератором. У цьому випадку кількість циклів вмикання знижується до 2, а тривалість вмикання ДВЗ скорочується до 4 год. на добу. При витраті зрідженого газоподібного пропан-бутану близько 0,8 л/год добова потреба складає 3,2 л і газового балону ємністю 50 л вистачить майже на 2 тижні.

Утилізація теплової енергії, виділюваної ДВЗ на вихлопі, істотно підвищує загальний ККД комплексу, дозволяючи за добу нагрівати до 70 °С и довгостроково зберігати близько100 л гарячої води.

Техніко-економічні показники

Параметр

Значення

Потужність двигуна

3,5 л.с.

Вид палива

пропан-бутанова суміш
чи бензин Аи - 93

Потужність у режимі

 

- електромотора

1000 Вт

- генератора

1500 Вт

Напруга генератора

57 В

Напруга електромотора в стартерному режимі

48 В

Струм зарядки

16 А

Споживаний струм при запуску

18 А

Ємність АБ

4∙90 А/год

Номінальна потужність інвертора

2 кВт

Максимальна короткочасна потужність інвертора

8 кВт

Напруга вхідної мережі

178 - 252 В

Напруга вихідна, синусоїдальна 50 Гц

204 - 232 В

Маса

 

- двигун

37 кг

- електронний блок

28 кг

- АБ 6 СТ-90, 4 шт

104 кг

Габарити

 

- блок двигун-генератор

56 х 46 х 42 см

- електронний блок/АБ

60 х 53 х 46 см

Витрата палива:

 

- бензин

0,3 л/кВт∙год

- газ

0,5 л/кВт∙год

Робоча температура

0 - +45 °С

Вологість

до 80%

Таким чином, ЕЕК має такі переваги:

  1. високу ефективність роботи при малій потужності навантаження, що забезпечує вартість енергії на рівні централізованої енергосистеми;
  2. автоматичне вмикання ДВЗ із нагромадженням енергії в АБ і гарячої води;
  3. безперебійну подачу енергії;
  4. ощадливе використання дешевого газоподібного палива;
  5. живлення асинхронних двигунів потужністю до 2 кВт із забезпеченням пускових струмів;
  6. висока якість електроенергії на виході зі стабільною напругою.

Роман БОРТНИК
http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
генератор газовый 5 квт автоматичний, електроенергетичний комплекс, емкість теплоакумулююча, вітрогенератор техніко-економічні показники, схема інвертора гібридних вітро сонячних систем електропостачання, сонячні установки малої потужності для безперебійного живлення автономних енергоспоживачів, proposition detail 13857, мрії збуваються новий канал, etech pm 300, схема роботи електрогенератора з електромережою в автоматичному режимі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.