Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3393
26.03.2008р. |
Світло як елемент інтер’єру

Комфорт та затишок сучасного будинку в значній мірі залежать від якісного освітлення. Завдяки йому можна повністю змінити сприйняття будь-якого інтер’єру. Можливості нових освітлювальних систем настільки широкі, що кожне приміщення може бути особливим. Нині основними критеріями для освітлення приміщень є мобільність і різноманітність, чого можна досягти шляхом комбінування розсіяного або відбитого, світла з рухомими світловими акцентами.

Приємне для зору освітлення, яке відрізняється м’якими тінеутворюючими властивостями і рівномірним розподілом яскравості світла, відбитого від поверхні стін, стелі і підлоги приміщення, дають точкові світильники виконані у формі кулі або півкулі. Точкові світильники вже стають звичним елементом інтер’єру, вони надають приміщенням оригінального шарму. У будь-якому будинку можна використовувати світильники різноманітних колірних гам, можна встановити світильники з кольорового скла, або вмонтувати у стелю конструкції плафонів у вигляді спіралі, трикутника - будь-якої іншої геометричної фігури. Точкові світильники бувають поворотними і неповоротними. У поворотних – зовнішня частина рухома, і таким чином можна спрямувати їхній світловий потік у необхідному напрямку. Використовуючи декілька таких світильників можна створити будь-який освітлювальний ефект. Неповоротні світильники нерухомо закріплюються на стелі й освітлюють тільки певну площу. У точкових світильниках використовується три типи ламп: розжарювання, галогенні та люмінесцентні.

Точкові світильники з лампами розжарювання. У точкових світильниках переважно використовуються дзеркальні лампи розжарювання. Верхня частина колби цих ламп покрита дзеркальним шаром, який захищає від перегріву, а інша частина – матова, яка створює рівномірне розсіяне світло. Такі лампи мають термін експлуатації 600 – 1000 годин, тому якщо ці лампи використовувати, наприклад в ванних кімнатах, то замінювати її доведеться раз на два роки. Конструкція світильників з лампами розжарювання буває двох видів: П-подібного відкритого і закритого із захисним кожухом. Кожух захищає світильник від конденсату, тому його можна використовувати у вологих приміщеннях.

Точкові світильники з галогенними лампами розжарювання. Галогенна лампа, або лампа розжарювання, спіраль якої знаходиться у суміші інертних газів, саме тому ці лампи створюють більше світла. Асортимент галогенних ламп набагато ширший, ніж традиційних ламп розжарювання. Наприклад, у точкових світильниках можуть використовуватись галогенні лампи з відбивачами - конусоподібними плафонами, покритими дзеркальним шаром. Плафон може бути відкритим або із захисним склом, яке захищає лампу від пилу. Галогенні лампи створюють спрямований світловий потік, тому можна вибрати лампу з кутом розсіювання від 8° до 60°. Така освітленість дозволяє виокремити світлом певний елемент інтер’єру кімнати. Галогенні лампи розраховані на напругу 220 та 12 В, термін їх експлуатації становить 2000 та 4000 годин. 

Світильники з люмінесцентними лампами мають найбільший коефіцієнт віддачі і тривалий термін експлуатації, передають кольори з максимальною точністю, але потребують пускорегулювального пристрою. У традиційному виконанні люмінесцентні лампи застосовуються у приміщеннях загального призначення і для зовнішнього освітлення. А у житловому інтер’єрі можна використовувати компактні енергозбережувальні люмінесцентні лампи. Такі лампи економлять до 80% електроенергії при тому ж світловому потоці. Енергозбережувальні лампи мають такий же цоколь, що й лампи розжарювання.

Розсіяне світло точкових світильників має незначний коефіцієнт ефективності і найкраще годиться для загального освітлення. Розташовувати такі джерела світла на підвісній стелі приміщення можна довільно. Одним з цікавих варіантів є розташування світильників на торцях підвісних конструкцій, щоб їх світло відбивалось від горизонтальної поверхні, але найбільш зручним варіантом буде той, при якому вони зможуть змінювати кут освітлення. Дуже популярним рішенням для створення загального освітлення є розміщення невеликих точкових світильників по периметру підвісної стелі приміщення. Такий варіант рівномірно розсіюватиме світло по всій кімнаті. Відбите світло робить простір невагомим і прозорим, а також створює рівномірне комфортне освітлення. Також цього ефекту можна досягти, встановивши декілька торшерів і бра з плафонами, абажурами і відбивачами, які спрямовують світло на стелю. Часто можна зустріти варіант, при якому точкові світильники приховані за розміщеними вздовж стін спеціальними виступами, це збільшує і вигідно підкреслює конфігурацію простору.

Одними з традиційних елементів загального освітлення продовжують залишатись люстри. Але їх не обов’язково розташовувати у центрі кімнати, світильник повинен знайти своє місце там, де він дійсно потрібен, наприклад, над обіднім столом або зоною відпочинку. Найкращим варіантом освітлення кімнати є струмопровідні конструкції, які дозволяють забезпечити найбільшу мобільність. Конструкція струмопровідних шин цих пристроїв різноманітна: їх можна кріпити як до стелі, так і до стін. Світлові елементи, розташовані на цих шинах, легко змінюють кут променя і своє місце положення. Наприклад, якщо необхідно зосередити максимальну кількість світла у одній якій-небудь ділянці, то не докладаючи зайвих зусиль можна легко пересунути елементи у потрібне місце; для створення загального освітлення джерела світла розташовуються у різних місцях кімнати, причому картину загального освітлення можна змінювати довільно, змінюючи положення світильників.

Світлове оформлення кімнати буде неповним, якщо не буде використовуватись місцеве і декоративне освітлення. Причому, для деяких приміщень, як-от кабінет або спальня, загальне освітлення не обов’язкове. У цих випадках усе навантаження по світловому оформленню припадає на місцеве освітлення: настільну лампу, бра або точкові світильники освітлять необхідний об’єкт. Добрі для цього і торшери. Необхідно лише вибрати ті моделі, у яких є кронштейн для зміни положення лампи і регулятор кута повороту світлового елементу.

Маємо велику кількість варіантів, за допомогою яких можна розширити або звузити світловий простір:

  • - максимальна освітленість стін і застосування при їх оздобленні матеріалів з добрими відбиваючими властивостями допоможуть візуально розширити простір, що є актуальним для невеликих приміщень;
  • - при освітленні великих приміщень найкращими є світильники прямого світла;
  • - змінюючи яскравість світла, яке відбивається від підлоги, стін та стелі можна корегувати об’єм приміщення;
  • - зменшувати висоту стелі можна розмістивши світильники, світлові промені яких будуть спрямовані на стіни;
  • - візуально збільшити висоту приміщення можна встановивши на стінах світильники із спрямованими вверх променями;
  • - щоб розширити вузький коридор, необхідно розташувати світильники по прямій лінії, вздовж однієї зі стін приміщення. Часто зустрічається розташування світильників, коли вони встановлені вздовж середньої лінії стелі, це навпаки звужує простір;
  • - поглибити перспективу можна розташувавши на стелі рівний ряд, однотипних світильників;
  • - повздовжнє освітлення дозволить витягнути короткий простір.

Богдан МЕЛЬНИК 
http://www.eltema.com.ua/

Теги та ключові фрази
освітлення кімнати точковими зарядами, точковий світильник у формі спіралі, як зчитуэ електро личильник меридиан, Освітлення як елемент інтер'єру закладу, Економія електроенергії в приміщеннях загального використання, кіа львів, proposition rubrik 195, пщ, світильники для ванних кімнат, які лампочки використовують для точкових світильників


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.