Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3380
22.04.2008р. |
Шлях до автоматизації виробництв
Технологічні процеси у сучасному виробництві стали настільки складними, що їхня надійність, якість, ефективність і безпека можуть регулюватись лише автоматизованими технологіями відповідного рівня. Ефективне керування технологічними процесами у виробництві має особливо високе значення. Адже необхідність бути конкурентоспроможними на ринку ставить підприємства в таке становище, коли якість продукції, собівартість виробництва стають основними показниками ефективності. Тому завдання промислової автоматизації та керування набувають щодалі більшої визначальності для підприємств. На наш погляд, задля вирішення цих проблем, реконструкцію діючого устаткування слід проводити на основі проектів, які відповідають сучасним вимогам, насамперед з використанням новітніх методів і програмно-апаратних засобів керування технологічним процесом, підвищенням рівня підготовки персоналу за рахунок застосування новітніх методичних розробок.

Разом із ускладненням технологічних процесів ускладнюються системи промислової автоматизації. Проведений нами аналіз свідчить про видозміну мікропроцесорних систем керування, тобто відбувається перехід від багатоканальних до малоканальних розподілених систем керування і контролю з розвинутою мережевою архітектурою. Цей підхід значно підвищує термін служби й ефективність систем керування.

Враховуючи потреби ринку, фірма «Мікрол» спроектувала й розробила надійне, якісне та сучасне технологічне устаткування для автоматизації технологічних процесів. Підприємство пропонує широку гаму виробів, компонентів і послуг, за допомогою яких можна вирішити будь-яке завдання промислової автоматизації. Це – технічні засоби і програмне забезпечення, призначене для контролю, обліку, реєстрації і регулювання параметрів технологічних процесів:
● Мікропроцесорні багатофункційні програмовані контролери МІК-51.
● Універсальні багатофункційні мікропроцесорні регулятори: МІК-21, МІК-22, МІК-25, МІК-2, МТР-8, МТР-44.
● Індикатори-регулятори технологічних величин: ІТМ-22, ІТМ-22У, ІТМ-20, ІТМ-20У, індикатори: ІТМ-2, ІТМ-11(У).
● Блоки і станції ручного керування аналоговими й імпульсними виконавчими механізмами, блоки ручних датчиків: БРУ-10, БРУ-7, БРУ-5.
● Мікропроцесорні багаторежимні таймери і лічильники МТЛ-32.
● Блоки перетворення (нормалізатори) взаємної індуктивності, термоперетворювачі опорів, термопар, напруги, струмів, сигналів тензодавачів, потенціометричні (pH, Ex), кондуктометричні і пневмоелектричні перетворювачі.
● Блоки перетворення інтерфейсів RS-232, RS-485, USB 2.0.
● Стабілізовані і нестабілізовані блоки живлення.
● Програмне забезпечення. Для конфігурації приладів – пакет «МІК-Інтелект». Системи збору й архівування інформації – пакет «МІК-Реєстратор». Програмний пакет ModBus OPC Server. Редактор FBD програм «АЛЬФА».

У разі дотримання нинішніх вимог при проектуванні та реконструкціях систем промислової автоматизації та керування, замовник при використанні даної продукції матиме такі переваги: засоби автоматизації нашого підприємства дозволяють створювати системи з низькими первинними капітальними вкладеннями за рахунок того, що в даній системі реалізована можливість розширюваності системи керування. Це означає, що застосування цієї системи однаково економічно ефективне як для невеликого технологічного об’єкту, так і для великої технологічної установки. Функціональність приладів «Мікрол» дає змогу досягти найбільшої гнучкості при використанні засобів систем автоматизації, також впровадити дану систему керування можна на уніфікованому (однотипному) устаткуванні в обсязі усього проекту, що відповідає вимогам надійності, взаємозамінності і якісної експлуатації.

Основною перевагою сучасних систем керування є їх відкритість у передачі даних. Прилади виробництва «Мікрол» підтримують мережеві функції на базі інтерфейсу RS-485 протокол ModBus, що підтримується багатьма SCADA-пакетами. Це дозволяє поєднувати системи автоматизації як зв’язаних, так і окремих технологічних виробництв у загальну мережу. Використання програмного пакета ModBus OPC Server забезпечує можливість автоматизації обміну інформацією між приладами і клієнтами на ПЕОМ. Скажімо, може використовуватись SCADA-система, яка підтримує стандартний інтерфейс доступу до даних ОРС Data Access 2.0.

Є можливість конфігурувати прилади як з передньої панелі, так і мережею. Віддалене (по мережі) конфігурування приладів здійснюється за допомогою програмного пакета «МІК-Інтелект», що дозволяє зчитувати інформацію з приладів, редагувати її на комп’ютері, записувати інформацію в прилад або зберігати у файлі. Це полегшує роботу при конфігуруванні приладу загалом, структури і параметрів регулятора, з подальшим створенням «копій» приладів для типових проектів.

Програмний пакет «МІК-Реєстратор» збирає та архівує отриману від контролерів інформацію, яку використовують для систем візуалізації, вимірювань, аналізу, контролю і керування технологічним процесом. За допомогою цього пакету здійснюється відображення цифрових значень вимірювальних каналів у вигляді динамічних трендів, з можливістю гортання, масштабування. Така можливість дозволяє проводити комплексний аналіз перебігу технологічного процесу, аналізувати роботу регуляторів на предмет якості роботи контурів регулювання тощо.

При розробках та виготовленні продукції ми використовуємо, так би мовити, відкриті технології, а також елементну базу відомих виробників електронних компонентів, що в комплексі дозволяє нам випускати якісну, надійну та конкурентоспроможну продукцію. Крім цього, наше підприємство надає допомогу в системній інтеграції, пропонує інженерно-технічну підтримку тощо.

Нинішня тенденція розвитку світової автоматизації технологічних процесів рухається в бік розширення функційності та інтелекту приладів. Саме інтелектуальні прилади здатні дати новий якісний поштовх системам керування технологічних процесів.

Олександр СИМАНОВСЬКИЙ,
головний конструктор ТОВ «Мікрол».

 

За матеріалами газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
iтм-11, шляхи автоматизації технологічних процесів, Шляхи автоматизації виробництва, методи і шляхи автоматизації технологічних процесів, надійність автоматизованих систем та їх сервіс, шляхи автоматизації технологічним процесом, Мікропроцесорні регулятори фірми Мікрол, нкре сайт, сучасні універсальні прилади та комплект механізмів, мікропроцесорного БРУ


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.