Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3742
22.04.2008р. |
«Ахіллесова п’ята» вітчизняних двигунів
Вважається, що близько 70 відсотків усієї виробленої електроенергії перетворюється знову в механічну, а решта – в теплову, світлову енергії тощо. Лише в галузі автомобілебудування домінують двигуни внутрішнього згорання, а в усіх інших галузях промисловості обладнання приводиться в рух електродвигунами, насамперед - асинхронними. З-посеред усіх інших, цей вид електричних машин є найбільш затребуваним в електроприводі.

В Україні асортимент асинхронних електродвигунів представлений продукцією українського та закордонного виробництва. В цьому сегменті ринку досить міцні позиції посідають саме вітчизняні виробники асинхронних трифазних електродвигунів для різних галузей промисловості, в тому числі вибухозахищених. До цієї когорти належать: Дніпропетровський електромеханічний завод (ДЕМЗ), «Електромотор» (Полтава), «Харківський електротехнічний завод «Укрелектромаш» (ХЕЛЗ),

«Южелектромаш» (Нова Каховка) та Ужгородський завод електродвигунів. Конкуренцію нашим підприємствам складають кілька російських виробників, зокрема, Володимирський електромоторний (ВЕМЗ) та Ярославський електромашинобудівний (ЕЛДИН) заводи, а також деякі фірми просувають на український ринок електродвигуни для піднімальних кранів виробництва «Сибелектромотор».

Закордонні виробники електричних двигунів, насамперед спеціального призначення, представлені компанією VEM motors (Німеччина). Продукція цього виробника відома ще з часів колишнього Союзу. Також на українському ринку представлена продукція компаній АВВ, Siemens, Lenz та ін., інтереси яких в Україні представляють їхні дилери. Хоча, на думку багатьох електротехніків, навряд чи електродвигуни західноєвропейського виробництва матимуть у нас великий попит. Головним стримуючим фактором при купівлі цієї високоякісної та надійної продукції є її висока ціна, складовою частиною якої, і не малою, є вартість торгової марки.

З-посеред розмаїття електричних асинхронних двигунів багатьох виробників, за широкого діапазону цін та виробів різного ґатунку, покупцеві є з чого вибирати. Ми запропонували кандидату технічних наук, начальнику електротехнічного відділу фірми «Кабель-Інвест» Юрію Богославському висловити свою точку зору щодо стану справ вітчизняної електромашинобудівної галузі саме з погляду кінцевого споживача.

– За великим рахунком, побудова усіх асинхронних електродвигунів з короткозамкнутим ротором однакова. Як на початку минулого століття російські та німецькі електротехніки розробили цей вид продукції, так і донині використовуються ті самі матеріали, збереглась конструкція, хіба що покращились властивості електромеханічних складових, насамперед ізоляції. Це досить прості у використанні пристрої, які ефективно перетворюють електричну енергію в механічну. Але як змусити їх надійно працювати, аби клієнт був упевнений у придбаній партії продукції? Аналізуючи робочі характеристики асинхронних електродвигунів різних виробників, треба сказати, що слабким місцем вітчизняної продукції я б, передовсім, назвав відсутність гарантованих робочих властивостей кожного виробу. Наприклад, з-посеред відібраної партії двигунів, яка потрапляє на ринок, частина з них навіть не пройде вхідний контроль.

Гадаю, на етапі випробувань на виробництві неможливо щось виправити, а лише констатувати недоліки, плюс приховані дефекти, які виявляться лише під час експлуатації. Тому й спостерігається таке явище, що вітчизняний двигун, який відпрацював без ремонту близько 8-10 років, вважається чимось унікальним, натомість для закордонного аналогу відпрацювання зазначеного терміну є звичним явищем, щоправда, за таку надійність покупець повинен заплатити набагато більше.

На мою думку, «ахіллесовою п’ятою» українських підприємств є ще досить невисока виробничо-технологічна дисципліна, тобто на виробництві бракує чіткого дотримання допусків, посадок, наявні відхилення розмірних кіл, відсутність забезпечення надійної роботи ізоляції обмоток, погані підшипники тощо.

Дотримати високий рівень технологічної культури й дисципліни можна лише за допомогою високоякісних основних фондів чи засобів виробництва. Ймовірно, наші виробничники мають можливість закуповувати лише матеріали та комплектуючі для виробничих потреб, а от коштів на придбання автоматизованих поточних (конвеєрних) ліній, агрегатного та іншого обладнання, що складають основу виробництва сучасних асинхронних електродвигунів, бракує. Гадаю, на цю тему треба говорити безпосередньо з представниками машинобудівної галузі. Я ж роблю фахові висновки за кінцевим результатом, як споживач.

Лише вкладання значних коштів у переозброєння галузі, закупівля сучасного технологічного обладнання дозволить досягнути цілковитої ідентичності кожного виробу, гарантувати його високі властивості, що записані у всіх нормативних документах. Поки що у вітчизняній електромашинобудівній галузі мало що змінилось. Давайте хоча б порівняємо каталоги пропонованої продукції. У кожного західного виробника є глибоке розуміння запитів покупців. Він запропонує клієнту широкий вибір електричних двигунів з десятками властивостей, характеристик і параметрів, починаючи від потужності, швидкості, частоти, монтажного виконання, температури і вологості навколишнього середовища тощо аж до товщини шару та кольору фарби, матеріалів, з яких виготовлено вентилятор, і багато інших параметрів, які найбільш повно задовольнять потреби тієї чи іншої галузі.

Поза тим нинішні ціни на асинхронні електродвигуни українських та російських виробників є співрозмірними, і саме між цими виробниками точиться конкурентна боротьба за споживача. На мою думку, деякі російські заводи більш оперативно здійснили переозброєння виробництва та ще ряд організаційних заходів, які дозволяють підвищити ефективність виготовленої продукції. Скажімо, Ярославський завод експортує свої вироби на український та європейський ринки, широкий асортимент електродвигунів виробництва ВЕМЗ в нашій країні представляє фірма «ЛБЮ-Тех».

До речі, Володимирський завод та «Южелектромаш» випускають подібну продукцію, і дуже часто українські споживачі при купівлі надають перевагу російським виробам, оскільки чомусь вважається, що їхні двигуни більш надійні. Але кожне твердження має бути підкріплене порівняльним аналізом, який майже не проводиться, статистичними даними, яких нема. Вірогідно, така думка суб’єктивна, вона базується на звичці чи пристосуванні до тої чи іншої продукції. Досі потерпаємо від сумної спадщини поділу праці часів Союзу, коли виробництво якоїсь продукції поділили між виробниками, які згодом опинились у різних незалежних державах. І на нині в Україні існує конкуренція між виробниками щодо тих самих типорозмірів електричних двигунів, навіть розпочався певний розподіл ринку.

Наприклад, якщо традиційно полтавський «Електромотор» виготовляв 71 мм габаритної висоти, то тепер ті ж параметри освоїв «ХЕЛЗ». Своєю чергою, ДЕМЗ освоїв 80 і 90 мм габаритні висоти, відтак склав конкуренцію «ХЕЛЗу». У світлі цього наочно видно, що деякі клієнти просто звикли купувати продукцію певного виробника, і цю «звичку» споживачі не хочуть змінювати. Відсутність же повторюваності виробів не дозволяє нам об’єктивно порівняти якість виготовленої вітчизняними виробниками продукції.

Оскільки я працюю на фірмі «Кабель-Інвест», то хотів би навести такий наочний приклад.
В останній час різко зростає попит на регульований привод змінного струму, який дає змогу використовувати низку робочих режимів, що необхідні для експлуатації. Треба сказати, що заміна нерегульованого приводу, який працює лише з незмінними характеристиками, регульованим дозволяє удосконалити технологічні процеси, забезпечує енергозбереження, комплексну механізацію й автоматизацію виробництва, підвищує якість і знижує собівартість продукції тощо.

Системи для керування асинхронними двигунами на українському ринку представлені перетворювачами частоти виробництва АВВ, Siemens, Lenz, Mitsubishi, General Electric, німецька компанія Transresch постачає великі за потужністю системи різних керованих електроприводів. Власні розробки перетворювачів частоти має фірма «Кабель-Інвест», також аналогічні пристрої виготовляє харківська фірма «Тріол».

Упродовж чотирьох років наша фірма отримала статус авторизованого дистрибутора компанії General Electriс і реалізувала приблизно до тисячі перетворювачів частоти її виробництва На жоден з них ми не отримали рекламації, хіба що при експлуатації помилково силове живлення подавалося у сигнальні кола, що призводило до пошкодження захисту. Приблизно таку ж надійність та якість виробів гарантують насамперед західні виробники електродвигунів.

Нині наші заводи не працюють на повну встановлену потужність, тому, можливо, є сенс купити ліцензії на виробництво, або, принаймні, визначитись, в якому напрямі рухатись далі. Світові тенденції ж нині можна спостерігати на міжнародних виставках, скажімо, на виставці в німецькому місті Ганновер: у величезних павільйонах фірми демонструють електричні двигуни, більшість з яких виготовлено в Китаї. До речі, нині багато світових виробників розміщують свої виробництва в азійських країнах з дешевою робочою силою. Можна передбачити, що виготовлена там продукція згодом заполонить й український ринок. Мій співрозмовник на запитання, що нині головне, відповів з усмішкою: треба вивчати китайську мову, аби інтегруватись… Отже, розуміння цього питання та необхідність інвестицій в дану галузь є в дуже багатьох наших фахівців.

Стефанія ШИБУНЬКО.

 

За матеріалами гпзети "Електротема"

Теги та ключові фрази
двигуни асинхронні ціна, скачать игру бесплатно скайрим бесплатно на дуже слабкий пк, wihack ark Android скачать бесплатно, ахіллесова п'ята читать онлайн, Скачать фото вінкс Блум і Скай і решту..... Безкоштовно, Микеланджело "П'ята", дніпропетровський електромоторний завод, Ахілесова п'ята стаття в газеті, Ужгородський електромоторний завод, Електродвигуни ціни


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.