Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1992
07.05.2008р. |
ARROW – безпомилковий пошук комунікацій
Компанія SebaKMT (Німеччина) – знаний у світі постачальник обладнання та технологій для пошуку трас підземних кабельних комунікацій, їх діагностування та локалізації місць ушкодження електричних, комунікаційних та водопровідних мереж. Розроблене компанією обладнання дозволяє швидко віднайти та продіагностувати пошкодження мереж, підвищуючи тим самим надійність їх роботи.

Для визначення місця залягання кабельної траси під землею компанія SebaKMT розробила систему ARROW, у якій поєднуються зручне керування і надійність з високою чутливістю пошуку комунікацій. Приймач системи дозволяє визначити місце залягання кабельної траси, по якій протікають навіть невеликі струми (у більшості випадків дальність дії та глибина залягання достатня). Два пасивних і активний частотні діапазони дозволяють легко виявляти кабелі і металеві трубопроводи.

ДІАПАЗОНИ РОБОЧИХ ЧАСТОТ СИСТЕМИ ARROW

Р” - пошук траси у діапазоні промислової частоти 50 Гц (енергетичні кабелі). Цей метод пошуку використовується коли по шуканій лінії проходять “блукаючі струми”, а у землі – струми заземлення частотою 50 Гц, що витікають з великої кількості електричних пристроїв і кіл. При цьому струми протікають шляхом найменшого опору по будь-якій металевій лінії. Електромагнітне поле, що утворюється внаслідок протікання цих струмів, – використовується для локалізації траси.

RF” –виявлення траси у діапазоні наддовгих хвиль (радіохвилі). По ґрунту можуть проходити струми у діапазоні частот 12 – 22 кГц, які витікають з радіопередавачів. Ці струми також проходять по металевих трасах, які залягають у ґрунті і можуть слугувати індикатором для їх пошуку. Таким чином можна визначати місця залягання трас абонентських ліній зв’язку.

А” – пошук траси у активному діапазоні. Діапазони частот “Р” та “RF” називаються пасивними, оскільки для пошуку використовуються струми, які протікають по трасі, та струми витоку, що по ній замикаються. Однак трубопроводи таким чином віднайти практично не можливо, тому необхідно застосовувати передатчик пошукової частоти 35 Гц, який подає у трубопровід струм власної частоти.

ХАРАКТЕРИСТИКИ СИСТЕМИ ARROW
 

приймач


генератор

 

діапазон робочих частот

50 – 60 Гц (“Р” енергетичні кабелі)
12 – 60 кГц (“RF”, Радіо)
35 кГц (А” активна)

вихідна частота, кГц

35

вихідна потужність, Вт

0,5

живлення

батареї типу АА (10 шт)

живлення

елементи типу D/LR 20
(6 шт)

час роботи, год

60

контроль батарей

автоматичний, при вимкненні приладу

діапазон робочих температур, °С

-20 … +50

діапазон робочих температур, °С

-20 … +50

габаритні розміри, мм

500 х 250 х 70

габаритні розміри, мм

275 х 230 х 156

вага, кг

2,2

вага, кг

2,5

МЕТОДИ ПОШУКУ ПІДЗЕМНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Індуктивний метод пошуку підземних комунікацій базується на принципі електромагнітної індукції. За допомогою задавального генератора, що підключається до струмопровідної траси, навколо неї штучно створюється змінне електромагнітне поле певної частоти. Магнітна складова цього поля індукуватиме у замкненому контурі, який міститься у полі, змінний струм тієї ж частоти.

Оскільки напруженість магнітного поля змінюється у площині, перпендикулярній до напряму струмопровідної комунікації, то, переміщуючи у цій площині приймальний пристрій (антену), спостерігач за зміною індукованого струму може виявити місце знаходження комунікації.

Напруженість магнітного поля прямолінійного циліндричного провідника, розташованого в однорідному непровідному середовищі, згідно із законом Біо-Савара, змінюється за гіперболічною кривою: H = 2*I/r,

де: Н – вектор напруженості електромагнітного поля;
І – сила струму, що протікає по трасі;
r– радіус-вектор (відстань від осі комунікації до точки спостереження на поверхні землі у площині, перпендикулярній до напряму траси).

Визначення положення траси може проводитись двома методами:“мінімуму” та “максимуму”. Відмінністю цих методів є орієнтація антени-приймача відносно електромагнітного поля, тобто струм, що індукується в антені, залежить від вертикальної чи горизонтальної складової магнітного поля.

При визначенні положення траси методом “мінімуму” індукується струм, наведений тільки вертикальною складовою, вектор якої спрямований нормально до площини витків котушки індуктивності. Вектор горизонтальної складової магнітного поля у цьому випадку паралельний до площини витків. Повернувши антену приймача на 90°, отримаємо “максимум”: індукований струм буде залежати лише від горизонтальної складової. У цьому випадку зміна горизонтальної складової напруженості над віссю комунікації відбувається більш плавно, ніж вертикальної складової, яка різко змінюється.

Метод “максимуму” застосовується для грубого визначення шляху проходження траси. Для цього горизонтально розташована котушка один раз обертається навколо осі. При цьому, під час повного оберту на 360° виникає послідовність “максимум – мінімум – максимум – мінімум”. Напрям траси розпізнається за положенням “мінімуму”, тобто якщо котушка перебуває у “мінімумі”, то траса пролягає паралельно до котушки. Якщо котушку перемістити на кут 90° до кабелю, то за методом “максимуму” визначається шлях кабеля.

ВИМІРЮВАННЯ ГЛИБИНИ ЗАЛЯГАННЯ КАБЕЛЮ АБО ТРУБОПРОВОДУ
Точне положення кабельної лінії визначається й по глибині проходження. Необхідно виміряти глибину залягання кабелю, при якій визначається взаємозв’язок між електричним полем і пошуковою котушкою.

Метод кута 45°.
Силові лінії електромагнітного поля, що оточує кабель або трубопровід, мають форму концентричних кіл. Якщо котушка потрапляє під дію силових ліній, що утворюються під час протікання струму по кабелю, то у ній буде створюватись електрорушійна сила. При зміщенні котушки, відповідно, буде змінюватись й ЕРС. При нахилі котушки на кут 45° і в результаті її проходження під кутом 90° до кабельної траси ЕРС матиме мінімальне значення. Той же ефект спостерігається, якщо це вимірювання проводиться з іншого боку траси. Довжини L1 та L2 відповідають глибині залягання кабельної лінії. Для цього методу вимірювання глибини залягання кабелю можна використовувати усі види зв’язку і усі частоти. При згинах кабелів, спусках і розгалуженнях результати вимірювань, зазвичай, бувають сумнівними, тому у таких ситуаціях метод кута 45° використовувати не слід. 

Похибки вимірювань. Якщо під час вимірювання глибини залягання обидва значення L1 та L2 рівні, то позиція кабелю визначена точно (+/- 10 см). Якщо обидва цих значення суттєво відрізняються, то кабельна траса залягає по-іншому. Ця ситуація має місце тоді, коли вимірювальний струм протікає біля шуканого кабелю – наприклад, по екрану. Усунути це можливо, наприклад, при пропусканні оберненого струму не через ґрунт, а через екран шуканого кабелю, це можливо здійснити тільки методом гальванічного зв’язку. А при зв’язку з передавальною рамкою можна уникнути впливу обернених струмів.

За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
методи пошуку підземних комунікацій, Визначення глибини залягання кабелів, методи пошуку траси підземних кабелів, обладнання для пошуку комунікацій водопроводу та локалізації витоків, Знакомства с гей пасивними парнями из армени, скачать хеппи вилс на планшет леново, Гей знакомства с пасивними парнями из армени, скачать игру черви перезагрузка на нокиа305, "друзі за листуванням"оксана лущевська. скачати безкоштовно, РАСШИФРОВКА СМАЙЛИКОВ ДЛЯ ТЕЛЕФОНА SAMSUNG C3010
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.