Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2827
07.05.2008р. |
Напрямки розвитку ДБЖ
Якісний стрибок в індустрії ДБЖ (джерел безперебійного живлення) безпосередньо пов'язаний з галуззю інформаційних технологій. Широке поширення комп'ютерних мереж кардинально збільшує можливості обробки й використання інформації. Для реалізації цих можливостей мережева інфраструктура повинна функціонувати надійно, і одну й основних ролей у цьому відіграє електроживлення.

Відповідно до результатів досліджень, проведених у США фірмами Вell Labs і IВМ, протягом місяця в електромережі фіксується близько 120 позаштатних ситуацій. Найчастіше трапляються такі неполадки в мережі живлення: провали напруги (85% випадків); високовольтні імпульси (7,4%), вимкнення напруги (4.7%) і підвищена напруга (0,7%).

У нашій країні ситуація виглядає не кращим чином, відрізняючись більшою розмаїтістю. До згаданих неполадок додаються аномалії іншого роду, специфічні для вітчизняних мереж електропостачання й рідкі для країн Заходу, - нестабільність частоти, спотворення синусоїдальної форми напруги внаслідок перевантажень і підвищена напруга.

Відповідно до норм, зміни напруги допускаються в межах 10%, частоти - 1 Гц, коефіцієнта нелінійних спотворень - <8%. Тому необхідно завжди уважно вивчати інструкцію для експлуатації будь-якого устаткування особливо вимоги виробника до параметрів електричної мережі. Якщо вимоги виробника жорсткіші, ніж вимоги стандарту, краще відразу забезпечити необхідний режим роботи.

Серед основних наслідків неякісного електроживлення можна виділити такі: тимчасові збої в роботі (а отже, недоступність мережевих ресурсів); втрата даних, що зберігаються в оперативній пам'яті мережевих пристроїв; збої при телефонних викликах, вихід устаткування або окремих його вузлів з ладу (устаткування, зазвичай, працює цілодобово й у малообслуговуваному режимі).

СПОСОБИ ЗАХИСТУ

У загальному випадку можна виділити два основних підходи: організація захисту життєво важливих вузлів мережі й організація централізованої системи захисту. У першому випадку від аномалій електромережі захищається тільки життєво важливе для функціонування мережі обладнання. Частина обладнання залишається незахищеною, тому при неполадках у мережі електроживлення можлива втрата оперативних даних і часткова недоступність мережевих ресурсів. Проте, збої в роботі незахищених пристроїв не спричиняють зупинки всієї мережі (такий підхід забезпечує мінімально необхідний захист і в деяких випадках цього цілком достатньо).

Насправді втрата даних все-таки відбувається, можливий також вихід з ладу незахищеного обладнання, і не можна визначити точно, які дані й у якому обсязі загублені й чи була втрата даних взагалі. На практиці ця стратегія реалізується шляхом встановлення декількох ДБЖ невеликої потужності, що захищають конкретні пристрої або групи пристроїв. Організація централізованої системи захисту обладнання вимагає більше серйозного підходу.

Може статися так, що при реалізації даної стратегії доведеться переробити інфраструктуру мережі електропостачання. Крім того, витрати на придбання й підключення одного потужного або декількох паралельно працюючих ДБЖ можуть бути вищі, ніж у попередньому випадку. Разом з тим всі перераховані мінуси дають більш високий рівень захисту й більш низьку сукупну вартість системи, а також можливість нарощування потужності й часу резервування, причому не тільки за рахунок встановлення додаткових акумуляторних батарей, але й шляхом підключення до автономних систем електропостачання.

НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ

У міру розвитку інформаційних технологій зростають цінність і обсяг створюваних, передаваних і збережуваних даних; отже, потрібно не тільки забезпечити збереження устаткування й запобігти його виходу з ладу, але й вжити, заходи, що дозволяють уникнути втрат життєво важливих даних і, як наслідок, фінансових збитків. За даними Information Week, у фінансовій галузі одна година простою може обійтися компанії в 8,4 млн. дол.

Вимога цілодобової роботи змушує використовувати методи обробки й зберігання даних, які ґрунтуються на надлишковому принципі. ДБЖ може стати найбільш слабкою ланкою всієї системи, тому логічним напрямком подальшого розвитку індустрії ДБЖ є створення резервованих систем безперебійного живлення, функціонування яких базується на принципах надлишковості й масштабованості.

Перспективний напрямок в індустрії ДБЖ полягає в їх інтеграції у єдину мережеву структуру з можливістю керування або моніторингу параметрів системи електроживлення з єдиного технічного центру. Нині найбільш затребуваним є віддалений моніторинг через LAN/WEB за протоколами HTTP і SNMP. Всі компанії пов'язані із просуванням ДБЖ вважають його одним із пріоритетних напрямків діяльності. Ринок мережевого обладнання розвивається дуже швидко й тягне за собою ринок ДБЖ.

ПЕРЕВАГИ МОДУЛЬНИХ СИСТЕМ

У централізованих системах безперебійного живлення характерне застосування потужних ДБЖ типу on-line зі схемою подвійного перетворення. Якщо систему живлення зробити модульною (модулі ДБЖ і модулі батарей), то, забезпечивши надлишковість класу n+1, і навіть вище, за рахунок додавання того або іншого модуля, можна усунути ризик збоїв системи.

Модулі кожного типу підключаються паралельно, розподіляючи між собою навантаження. Якщо один модуль ушкоджений або вилучений, все навантаження рівномірно розподіляється між рештою модулів. Конфігурацію можна міняти, додаючи або видаляючи модулі. Цей метод лежить в основі сучасних ДБЖ, які забезпечують високий рівень масштабованості, надлишковості, керованості й зручності експлуатації.

Модульна система безперебійного електроживлення (МСБЖ) є свого роду тим самим, чим є RAID-технологія для зберігання даних. Ця нова категорія продуктів забезпечує масштабований, надлишковий й керований, простий в обслуговуванні захист систем. Модульна архітектура дає можливість добудовувати систему захисту різними корисними приладами й нарощувати її потужність. На відміну від всіх інших пристроїв захисту, МСБЖ забезпечує абсолютно надійний захист і керування електроживленням.

Надлишковість

Надлишковість "N+1" гарантує виняткову надійність і максимальний час роботи інформаційних систем. Якщо надійність інформаційної системи є критичною для роботи, простої обладнання з вини ДБЖ неприпустимі. Якщо процесори й диски резервуються, і навіть якщо мережеві маршрути є резервованими, звичайні ДБЖ можуть виявитися непридатними в цій системі. З появою МСБЖ картина змінюється. Модульна архітектура й дублювання за принципом "N+1" всіх підсистем МСБЖ (модулів потужності, батарей) забезпечує абсолютну стійкість до збоїв і відмов для захисту критично важливих додатків.

Масштабованість

Масштабованість потужності МСБЖ і часу роботи від батарей. Зміни у вимогах до електроживлення у зв'язку зі зростанням або зі зміною потреб устаткування серйозно утрудняє економічне планування захисту електроживлення. МСБЖ забезпечить гнучку адаптацію потужності ДБЖ і часу роботи від батарей і захистить капіталовкладення в систему захисту в міру зростання системи

Керованість

МСБЖ забезпечує можливість повнофункціонального керування за рахунок програмного забезпечення та додаткових аксесуарів.

Простота обслуговування

МСБЖ дозволяє знизити експлуатаційні витрати за рахунок простоти обслуговування. Поєднання надлишковості й модульності робить її експлуатацію простою, недорогою і доступною кожному. Завдяки резервуванню всіх підсистем, приєднане навантаження буде захищено абсолютно надійно.

За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
Фотки з загублиного фотіка, Фотки з загубленого фотіка, Фотки з загубленого фотiка, порно фото з загубленого фотіка, порно фото загубленого фотіка, напрямки розвитку електропостачання, скачать фільм "три метра над уровнем неба" на экран 240x320 аша 202, люди захищають information найти трансформера оптімуса прайма в jpg, порно фото з загубленого фотоапарата, джерела безперебійного живлення луцьк
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.