Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2195
12.05.2008р. |
Масляні насоси для трансформаторів
Герметичні масляні насоси використовуються для забезпечення циркуляції масла в системах охолодження трансформаторів, встановлюються на корпусах трансформаторів, і саме їхнє призначення свідчить про винятково високі вимоги до надійності й довговічності. Більшість насосів працюють ще з часів СРСР і відробили ресурс, тому потреба енергосистем у заміні насосів нині є достатньо актуальною.

Завод «Агрегат» (Росія), в умовах конверсії військового виробництва, освоїв виробництво масляних насосів. Основні параметри розмірного ряду насосів (напір, подача, приєднувальні розміри) відповідають вимогам ГОСТ 17221-91.

Проточна частина насоса складається з литого алюмінієвого робочого колеса (армованого сталевою втулкою) й корпусу (у деяких насосах застосований лопатевий напрямний апарат). Робоче колесо насоса насаджується на вал разом з короткозамкненим ротором. Двигун - асинхронний, мокростаторний, охолоджується потоком масла, що перекачується. Корпус електродвигуна є одночасно корпусом насоса, виготовляється із чавунного литва. Підшипники - кулькові, змазуються прокачуваним маслом. Корпус насоса герметичний, розрахований на внутрішній тиск до 5 атм.

До моменту початку освоєння нової продукції на підприємстві була відсутня експериментальна база й методологія гідродинамічних розрахунків. Тому роботи розпочалися із проектування й виготовлення стендів параметричних випробувань, що дозволяють об'єктивно порівняти параметри прототипів, випробувати варіанти конструкцій проточних частин і вибрати оптимальні режими.
Стенд параметричних випробувань дозволяє точно зняти характеристику насоса у всьому діапазоні подач і напорів. Випробування ведуться при робочій температурі масла +80°С.

Тепловий розрахунок стенда виконаний таким чином, щоб розігрів масла до сталої робочої температури здійснювався за рахунок енергії, переданої насосом у потік, тобто без використання пожежонебезпечних нагрівачів. Стала температура регулюється розсувними металевими шторами, що змінюють тепловіддачу з поверхонь вимірювальної петлі.

Стенд оснащений електронним пультом, що дозволяє в автоматичному режимі вести ресурсні випробування й випробування в режимі повторюваних пусків.

Режим пуску й розгону є найбільш напруженим для двигуна й механічних вузлів насоса. При випробуваннях на безвідмовність на стенді здійснюється кількість пусків, еквівалентна повному терміну служби насоса на об'єкті.

Асинхронний двигун випробовується згідно з ГОСТ 7217-87, у тому числі 100 %-но контролюються параметри неробочого ходу, короткого замикання й номінального режиму.

Для контролю герметичності корпусів і з'єднань спроектований і виготовлений багатомісний стенд випробувань під тиском до 5 атм. і температурі +80°С. Випробування кожного насоса проводиться протягом 24 годин, що гарантує виявлення всіх можливих виробничих дефектів, у тому числі пористості чавунного литва.

Номенклатура насосів у ГОСТ 17221-91 представлена досить широкою гамою подач і напорів. Для забезпечення процесу проектування насосів з оптимальними енергетичними показниками підприємство має у своєму розпорядженні досить точні методи перевірочного розрахунку. Разом з тим, перші ж випробування на стенді показали серйозні розбіжності розрахункових й дослідних даних, а також недостатню економічність прийнятих проточних схем. Для рішення даної проблеми були спроектовані й виготовлені робочі колеса з різними профілями й кутами встановлення лопатей на виході. Надалі також опрацьовувалася геометрія напрямного апарата.

Електродвигуни масляного насоса - убудовані, точніше їх можна назвати активними частинами. З метою максимального підвищення cosφ електромагнітний розрахунок вбудованого двигуна проводиться на реально споживану насосом потужність; масляне охолодження усуває потребу в якихось запасах за потужністю, у тому числі на випадок зниження напруги, тому що при цьому збільшення ковзання стабілізує споживану потужність. Маркуються електронасоси за споживаною потужністю.

При проектуванні проводиться оптимізація за критеріями ККД і вартістю матеріалів на виготовлення двигуна.

Розроблені заходи щодо оптимізації проектування й 100 %-ний контроль параметрів дозволили організувати виробництво надійних масляних насосів з терміном служби 100000 годин.

За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
контроль насосів масляних, електро масляні насоси, параметри при випробуванні масляних нососіа, масляні насоси, масляні нососи для ктн, параметри при випробуванні масляних насосів, масляні насоси невисокого тиску, трансформатори масляні как делать профилактику, масляни насоси двосекцийни и одно секцийни, плунжерний електро насоси для масла
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.