Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2607
12.05.2008р. |
Універсальний захист для асинхронного електродвигуна: міф чи реальність?

Перетворення електричної енергії в механічну за допомогою електродвигунів дозволяє легко й економічно вигідно надавати рух різноманітним робочим механізмам, як-от конвеєри, підіймально-транспортне устаткування, насоси, вентилятори, компресори, металорізальні верстати, прокатні стани, швейне устаткування тощо. Завдяки простоті конструкції, високій надійності й невисокій вартості, асинхронний електродвигун з короткозамкненим ротором (АД) є найпоширенішим. Понад 85% всіх електричних машин - це трифазні асинхронні електродвигуни.

Асинхронні двигуни зазвичай розраховані на термін служби 15 - 20 років без капітального ремонту, за умови їхньої правильної експлуатації. Під правильною експлуатацією АД розуміється його робота відповідно до номінальних параметрів, зазначених в паспортних даних електродвигуна. Однак у реальному житті має місце значне відхилення від номінальних режимів експлуатації. Це, передусім, погана якість напруги живлення й порушення правил технічної експлуатації: технологічні перевантаження, умови навколишнього середовища (підвищені вологість, температура), зниження опору ізоляції, порушення охолодження.

Наслідком таких відхилень є аварійні режими роботи АД. У результаті аварій щорічно виходять із ладу до 10% застосовуваних електродвигунів. Наприклад, 60% свердловинних електронасосних агрегатів ламаються частіше одного разу на рік. Вихід з ладу АД призводить до важких аварій і значних матеріальних збитків через простої обладнання, затрати на усуненням наслідків аварій і ремонт електродвигуна, що вийшов з ладу. Ремонт електричної машини потужністю до 1 кВт обходиться в 5-6 $. Щоб оцінити вартість ремонту потужнішої машини, треба просто помножити цю цифру на потужність двигуна. Крім цього, робота на аварійних режимах призводить до підвищеного енергоспоживання та збільшення споживаної реактивної потужності.

Вочевидь, застосування надійного й ефективного захисту від аварійних режимів роботи значно скоротить кількість і періодичність аварійних ситуацій і продовжить термін служби АД, скоротить витрату електроенергії й експлуатаційні видатки але, щоб вибрати цей захист, треба знати, як і від чого необхідно захищати АД, а також специфіку процесів аварій.

Аварійні режими АД.

Аварії АД поділяються на два основних типи: механічні й електричні. Механічні аварії - це деформація або поломка вала ротора, ослаблення кріплення осердя статора до станини, ослаблення обпресування осердя ротора, пошкодження бабіту в підшипниках ковзання, руйнування сепаратора, кільця або кульки в підшипниках кочення, поломка крильчатки, відкладення пилу й бруду в рухомих елементах тощо.

Причиною більшості механічних аварій є радіальні вібрації через асиметрію мережі живлення (перекос фаз), механічні перевантаження на валу електродвигуна, брак комплектуючих елементів або допуски при складанні. До 10% всіх аварій АД мають механічне походження. При цьому 8% припадає на частку аварій, пов'язаних з асиметрією фаз, і тільки 2% - на аварії, пов'язані з механічним перевантаженням. Частка аварій, пов'язаних зі браком, мала, й тому її можна не брати до уваги. Оцінка ймовірності виникнення механічних аварій відсутня, більша їх частина має прихований характер і виявляється тільки після відповідних випробувань або розбирання двигуна, однак постійний контроль напруги мережі й навантаження на валу АД дозволяє, у більшості випадків, звести цю ймовірність до мінімуму.

Електричні аварії АД, своєю чергою, поділяються на три типи:

- мережеві аварії (аварії за напругою), пов'язані з аваріями в електромережі;
- струмові аварії, пов'язані з обривом провідників в обмотках статора, ротора або кабелю, витковим й фазним замиканням обмоток, порушенням контактів і руйнуванням з'єднань, виконаних пайкою або зварюванням; аварії, що призводять до пробою ізоляції в результаті нагрівання, викликаного протіканням струмів перевантаження або короткого замикання;
- аварії, пов'язані зі зниженням опору ізоляції внаслідок її старіння, руйнування або зволоження.

Продовження статті ви можете прочитати тут  Microsoft Word (103 kb)

Теги та ключові фрази
Хто першим винайшов електро двигун?, термін служби асинхронного електродвигуна, продаж електродвигунів, поломки електродвигуна, ремонт асинхронних електродвигунів з фазним ротором, хто винайшов трансформатор, львівелектросервіс, РЕМОНТ АСИНХРОННИХ ЕЛЕКТРОДВИГУНІВ, мрії збуваються новий канал, як зупинити електро личильник
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.