Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2500
16.05.2008р. |
Сучасні засоби ідентифікації
Зовсім ще недавно при монтажі структурованих кабельних мереж (СКМ) ідентифікація елементів мережі практично не проводилася. Максимум, що використовувалося, - це закріплений скотчем на кабелі папірець з написом.

Сучасні умови вимагають певного рівня якості, який задається фірмою-виробником систем. Ідентифікація кабельних систем є необхідним елементом, який повинен зберігатися протягом усього часу експлуатації систем. На ці вимоги відгукнулися надійними пропозиціями спеціалізовані на промисловому маркуванні компанії. Найбільш удалими рішеннями за співвідношенням якість/ціна є самоламінуючі маркери для ідентифікації кабелю з постійним адгезивом, що полімеризується від натиснення, і самоклейкі плівкові етикетки для ідентифікації елементів устаткування з постійним адгезивом.

Самоламінуючі маркери являють собою самоклейку смужку полімерного матеріалу, що має прозору й непрозору частину. Непрозора частина слугує для нанесення маркувальної інформації і написів. Прозора частина захищає цей напис від зовнішніх впливів - розчинів, тертя тощо. Клейовий шар, що активізується після прикріплення, підібраний таким чином, щоб забезпечити ефективне зчеплення матеріалу етикетки, що забезпечує високу міцність і надійність кріплення навіть у випадках її встановлення на сильно забруднену оболонку кабелю.

Кабельна мережа є надзвичайно важливим ресурсом керування. Ціна простою при збої, відновленні або реконфігурації дуже велика. Таким чином, недостатня ідентифікація монтажниками елементів кабельних мереж може викликати незмірно великі витрати на усунення виниклих збоїв. Нині в кабельних мережах використовують кілька варіантів ідентифікації, доступних монтажникові на робочому місці на об'єкті в замовника:

- друкована ідентифікація, зроблена на місці монтажу на портативному принтері;
- друкована ідентифікація на етикетках, зроблена заздалегідь;
- набори елементів маркування заводського виготовлення (кабельні самоклейкі етикетки з номером або буквою, пластикові заскочки-кліпси);
- рукописне маркування (професійне - на самоклейких плівкових етикетках або "для галочки" - на папірцях, закріплених скотчем).

Розглянемо переваги й недоліки різних способів монтажного маркування.

Портативні монтажні принтери.Професійні монтажні принтери цього класу представлені матричним принтером IDPro і термотрансферним принтером TLS2200. Це сучасні багатофункційні пристрої ідентифікації для монтажника. TLS2200 зараз практично замінює IDPro, тому що матричний друк вже відійшов у минуле. І хоча IDPro дешевший за TLS2200, однак останній має значно більший (понад 300 позицій проти 170) вибір готових етикеток, кабельних маркерів і стрічок з різних плівкових матеріалів. Висока якість друку (200 dpi) TLS2200 дозволяє друкувати на ньому як штрих-код, так і графічні зображення. У комплект TLS2200 входить пластикова валізка із зарядним пристроєм і інструкцією.

Одна з основних переваг TLS2200 - можливість використання багатьох видів маркування кабелю й проводу (самоламінуючі маркери, маркування «прапорцем», «кабельний друк» на етикетках, термоусадні маркери, друк на стрічці тощо) і використання для нього спеціальних матеріалів, стійких до агресивних середовищ (вода, ультрафіолет, розчини, тертя тощо).

Новий термотрансферний принтер групи TLS - TLS PC Link - це компактний, ударостійкий переносний настільний принтер, що друкує на матеріалах для маркування й ідентифікації, штрих-кодову інформацію й різні написи. Принтер TLS PC Link друкує на тих же самих матеріалах, що й TLS 2200, плюс використання "упаковок великого обсягу" для настільного друку. Друк на принтері TLS PC Link здійснюється з використанням ПК (для настільного друку), або в комплекті з ноутбуком (для друку на об'єкті).

Живлення принтера можливе як від змінного джерела струму, так і від акумулятора - для друку на об'єкті. Рекомендується як настільний принтер для друку малих тиражів етикеток і для роботи з ноутбуком на об'єкті, працює при підключенні до ПК або ноутбука, максимально простий в роботі, постачається в комплекті зі спеціалізованим програмним продуктом LabelMark 2.04. Застосування LabelMark 2.04 звільняє від будь-яких обмежень елементів друку (текст (у тому числі букви кирилиці), штрих-код, змінна інформація, дата, час, номери, графічні зображення тощо), поєднує всі переваги термотрансферного друку, а попри все це вирізняється невисокою вартістю, компактністю і малою вагою - лише 1,14 кг.

Друковане маркування, підготовлене в офісі.

Досвідчені замовники відразу вимагають чіткої друкованої ідентифікації. Її можна або зробити заздалегідь в офісі, або виготовити безпосередньо на місці монтажу. Виготовлення в офісі має ряд переваг. При цьому для ідентифікації може бути використана база даних проекту СКМ (включаючи складні ідентифікатори), що усуне помилки при виготовленні ідентифікатора на місці монтажу.На жаль, такий метод підготовки не звільняє монтажника від необхідності міняти щось на місці, й тому цей метод маркування найчастіше поєднується з іншими методами. А у випадку використання в офісі портативного принтера, що має порт зв'язку з комп'ютером, зовнішній вигляд кабельного маркера, виготовленого в офісі й на місці монтажу, зовсім не буде відрізнятися.

Офісні портативні принтери.

Це принтери  IDPal, Dymo, Casio, Brother. Спосіб друку - термотрансферний. У деяких є й русифіковані моделі.

Переваги принтерів - малий розмір, добра гама кольорів матеріалів, друку тільки на безперервній стрічці, що забезпечуєїх широке використання і робить недорогими моделями. Оскільки вони призначені для роботи в офісі (крім IDPal), то мають гарну якість приклеювання надрукованого маркування на офісні аксесуари, насамперед, картон і пластик.

У нестандартних умовах (перепад температур, вологість тощо) можуть відклеїтися. Також на них здебільшого відсутня нумерація маркерів. Тому їх часто використовують на нескладному маркуванні елементів кабельних мереж. Професійний IDPal відрізняється від згаданих. Він також працює на стрічках (три розміри ширини - 9, 12, 19 мм), але має спеціальні символи (електрика), поперечний й поздовжній друк, спеціальні функції послідовної нумерації, підгін розміру шрифту, «кабельний друк».

Принтер IDPaL для електромонтажу мереж має ударостійкий корпус і застосовується із самоклейкими стрічками, які були спеціально розроблені для маркування вигнутих поверхонь і кабелю.

При повній вазі 540 г (з картриджем і батареєю), IDPaL зручно розташовується в руці, відображає всі стандартні символи. Картридж зі стрічками заправляється зверху. Убудований електронний сенсор автоматично визначає розмір і параметри етикетки. Вибір пропонованих матеріалів етикеток, ширина, довжина етикеток, типи шрифтів гарантують повну відповідність різним завданням маркування.

Недоліками цих принтерів для монтажника є відсутність рішень для ідентифікації кабелю, неможливість одержання ширини етикетки, що відрізняється від закладених у конструкціях від 1-го до 3-х розмірів (6, 9, 12 мм) робота, зазвичай, від батарейок, а не від акумуляторів, що перезаряджаються.

Маркування заводського виготовлення.

Воно придатне на малих мережах, але має серйозний недолік, що не дозволяє використовувати його на великих СКМ - більша розмірність ідентифікатора великих СКМ ( 3-7 символів) збільшує час ідентифікації і її вартість. Також цей спосіб ідентифікації не дозволяє протягувати кабель із маркуванням в приміщеннях - воно досить легко може бути зірвано кутом, виступом тощо. Найбільше застосування таке маркування знайшло при ідентифікації електричної розводки.

Кількість пропонованих у каталогах для монтажників типорозмірів і видів нумерації готових кабельних маркерів варіюється від десятків у неспеціалізованих компаній до декількох тисяч в орієнтованої на професійне маркування фірми Brady.

Також до заводського маркування належить маркування незнімними кільцями із символом, знімними розімкнутими півкільцями - кліпсами, на яких також нанесено символ для ідентифікації. Маркування кільцями вигідніше на незахищеному доступі, а маркування кліпсами - в шафах або коробах. Воно не рекомендується для багатосимвольної ідентифікації - 3 символи вважається максимумом. Для більшої кількості символів бажано використовувати інші методи ідентифікації.

Рукописне маркування.

Якщо проблеми читаності почерку монтажника через рік-два після завершення монтажу вважати несуттєвими, то цей метод найпростіший. За собівартістю папірець зі скотчем, звичайно, виграє в інших способів ідентифікації. Однак додайте вартість часу роботи монтажника, затраченого на вирізання папірця, обмотування його скетчем, і ця перевага стає досить примарною. А вигляд сухого ламкого скотчу через рік після монтажу переконує в недоцільності цього методу.

Написану професійними ручками на плівкових самоклейких кабельних маркерах забезпечують більш високу гарантію якості й схоронності. Кабельні плівкові маркери для написів реалізовані у вигляді самоламінуючих маркерів. Для ручної роботи вони виготовляються у вигляді різноманітних блокнотів або карт із картонною основою, яка після надриву легко відділяється від маркера.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevo.com.ua/
Теги та ключові фрази
маркерні кліпси для кабелів, Сучасні засоби ідентифікації, маркування батарейок, нвп булат, види засобів ідентифікації, etech pm 300, вартість електроенергії для підприємств 2011, Маркування елементів кабельної системи, робоче місце для термотрансферного принтера, як заощадити електроенергію прибор
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.