Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

6222
04.06.2008р. |
Ощадливе та якісне освітлення за допомогою електронних баластів PHILIPS
Яскраве сонячне світло оточує нас від самого народження, благотворно впливає на обмін речовин в організмі людини, на її фізичний розвиток та здоров’я, допомагає наповнити наше життя багатством кольорів та відтінків. Так само дарує людям радість та комфорт світло джерел штучного освітлення, без яких ми не можемо уявити свого життя.

Практика переконливо свідчить, що сьогодні найбільш популярними є люмінесцентні лампи, які в п’ять разів ефективніші за традиційні лампи розжарювання (до 80% економії енергоспоживання) та працюють у 10-15 разів довше (до 10000 – 15000 годин). Як відомо, для нормальної та довготривалої роботи люмінесцентної лампи вкрай важливо обмежити робочий струм, що протікає через лампу. Традиційно цю функцію виконують електромагнітні баласти, які разом зі стартером (біметалевим ключем) та компенсаційним конденсатором підключені до люмінесцентної лампи і становлять надійний комплекс пускорегулювальної апаратури світильника люмінесцентного світла.

Робота люмінесцентної лампи з електромагнітними баластами характеризується дещо «мікропульсуючим» світлом, коли лампа запалюється та гасне 100 разів на секунду при існуючій у мережі живлення промисловій частоті 50 Гц. Ця частота (100 Гц) перевищує критичну для людського ока частоту злиття миготіння (дуже індивідуальна характеристика, яка на практиці може становити близько 25-35 Гц, інколи навіть до 40 Гц), вище якої око не вловлює пульсацій яскравості освітлення (тобто, в людини виникає відчуття неперервності світлового потоку).

Однак, при достатньо тривалому перебуванні в зоні такого штучного освітлення людина стомлюється, її працездатність знижується, що особливо помітно при виконанні робіт із підвищеною зоровою концентрацією, як-от праця за комп’ютером, швейні та граверні роботи, різноманітні маніпуляції з дрібними деталями... Тому такі популярні та досить надійні світильники з електромагнітними ПРА доцільно все ж таки використовувати у так званих неробочих зонах, де перебування людей непостійне або обмежене у часі (у ліфтах, коридорах, передпокоях, підсобних приміщеннях, складах тощо).

Під час роботи люмінесцентної лампи через електромагнітний баласт протікає робочий струм, який нагріває масивне осердя і створює додаткові втрати потужності у самих баластах. Саме ця обставина змусила розробників ПРА створювати більш економічні баласти для люмінесцентних ламп. А після винаходу компанією PHILIPS у 80-х роках перших високочастотних (HF) електронних ПРА для люмінесцентних ламп традиційні електромагнітні баласти, виготовлені із високоякісної електротехнічної листової сталі та ізольованого мідного проводу, перетворились на класику люмінесцентного освітлення – дешеву, надійну, але вже неперспективну та досить затратну в експлуатації. Адже тепер один компактний електронний прилад може замінити всі три складові традиційного світильника з електромагнітним баластом (як-от струмообмежувальний ПРА, стартер тліючого розряду та додатковий компенсуючий конденсатор).

Після підписання в 1997 р. Кіотського протоколу, який вимагає від 171 країн-учасниць зменшити викиди шести головних парникових газів, компанія PHILIPSзапропонувала дешевий та надійний електронний ПРА e-Kyoto, що був покликаний полегшити перехід споживачів на електронні баласти і тим самим зменшити споживання додаткової електроенергії. Загальний час експлуатації баласту e-Kyoto становить 40000 годин і розрахований на роботу до 16 год/добу за умови нечастих ввімкнень/вимкнень (не більше 3 на добу). Прийнятна ціна (трохи дорожче за традиційний електромагнітний баласт, але дешевше за багатофункціональні електронні ПРА з попереднім підігрівом катодів), низьке енергоспоживання та висока надійність зробили баласти e-Kyoto справді масовим продуктом, що сприяло широкому застосуванню електронних ПРА в освітленні.

Варто також згадати, що згідно з директивою Європарламенту і Ради Європи 200/55/ЄС від 18.09.2000, що має на меті припинити використання в освітленні низькоефективних електромагнітних баластів, з 21 травня 2002 р. у нових світильниках заборонено використання баластів класу D, а з 21 листопада 2005 р. – баластів класу С. Однак нині в світильниках досі застосовуються електромагнітні баласти класів В1 і В2 (із дещо меншими втратами завдяки застосуванню кращих електротехнічних сплавів та більшого осердя, що неодмінно призводить до збільшення габаритів та подорожчання самого виробу).В останні роки в європейських країнах чітко простежується тенденція переходу від використання електромагнітних баластів до електронних, що зумовлено, передусім, зменшенням споживання електроенергії для освітлення та підвищенням рівня комфорту кінцевого споживача.

Чим же вигідні для споживача електронні ПРА? Чим вони відрізняються від традиційних електромагнітних баластів, які ще й досі широко застосовуються у вітчизняних світильниках люмінесцентного світла?

Передусім, завдяки технічному прогресу, зміни на краще торкнулися економічного боку електронних баластів – завдяки високому ККД (до 0,8-0,9) у них майже на третину (до 30%) зменшено втрати потужності при збереженні рівня освітленості. А це означає практично 30% економію електроенергії, яка раніше витрачалась не на освітлення, а на банальне нагрівання повітря навколо електромагнітного баласту. Завдяки такій економії електронний баласт цілковито окупається за 2-3 роки експлуатації (залежно від вартості електроенергії).

Також температура корпусу електронних ПРА значно нижча від електромагнітних, що дозволяє створювати компактні конструкції світильника з електронним ПРА та сприяє підтриманню теплового балансу приміщення, в якому використовується такий світильник. Завдяки розробці та широкому використанню у електронних ПРА спеціалізованих високотехнологічних інтегральних схем (технологія EII від PHILIPS) значно спрощується монтаж, зменшується енергоспоживання та, відповідно, зменшується нагрівання самого ПРА. А нові електронні баласти стали тепер значно компактнішими, з уніфікованими розмірами, що значно полегшує їх монтаж у світильники та надає широкий простір для творчості дизайнерам та проектантам світильників.

Важливим економічним показником світильника є загальний термін роботи люмінесцентної лампи, який при використанні електронних ПРА сягає 10000 – 15000 годин світіння залежно від режиму пуску лампи (холодний чи гарячий старт). Запалення лампи при використанні електронного ПРА відбувається дуже швидко (0,5 – 1,0 с), без мерехтіння та акустичних шумів, як це буває у випадку застосування традиційного електромагнітного баласту.

При холодному запуску (характерний для дешевих, «бюджетних» електронних ПРА) до катодів люмінесцентної лампи поступово прикладається напруга гарантованого запалення. За умови нечастого ввімкнення і вимкнення лампи (не більше 2-3 рази на добу), термін роботи лампи сягає 10000 годин, що принаймні вдвічі більше за термін роботи лампи при використанні електромагнітного баласту.

Завдяки використанню електронних ПРА з попереднім підігрівом катодів (так званий «м’який» або «гарячий» запуск) термін роботи люмінесцентної лампи збільшується в 1,5 раза і становить вже 15000 годин, причому кількість ввімкнень/вимкнень лампи є необмеженою.

Крім цього, потрібно окремо наголосити на такій особливості роботи електронних ПРА, як підвищення світлового потоку лампи (до 110%) при використанні високочастотної (HF) напруги живлення (в межах 20 – 35 кГц), що дозволяє дещо зменшити потужність самої лампи при збереженні світлового потоку, необхідного для освітлення конкретного приміщення. Залишивши незмінною величину освітлення приміщення (не зменшуючи кількість ламп та світильників), при використанні електронних ПРА ми отримуємо додаткову економію електроенергії шляхом зменшення загальної потужності ламп.

Робота люмінесцентної лампи на високих частотах дозволяє досягти рівномірного світіння, без жодних пульсацій та мерехтіння, адже у даному випадку інерційність люмінофору дуже велика і він просто не встигає погаснути. За такого м’якого, рівномірного світла цілковито усувається стробоскопічний ефект, що дуже важливо при освітленні промислових зон, насичених високообертовими частинами механізмів.

Світильники люмінесцентного світла з електронними баластами випромінюють рівномірний і постійний у часі світловий потік, який практично не залежить від коливань напруги у мережі живлення та температури навколишнього середовища. Всі електронні ПРА PHILIPS забезпечують стабільні та оптимальні робочі параметри для люмінесцентної лампи при коливанні напруги живлення в межах 198 ÷ 264 V, що є достатньо актуальним для України. Діапазон робочих температур для електронних ПРА залежить від методу запалення лампи («холодний» або «гарячий» старт) і становить від -20°С до +50°С (з попереднім підігрівом катодів) та від -15°С до +50°С (для решти ПРА).

Також електронні ПРА PHILIPS серії HF-Regulator можуть керувати рівнем світлового потоку, зменшуючи його практично до повного загасання лампи – це особливо важливо там, де яскравість освітлення відіграє головну роль для економії електроенергії, безпеки чи комфорту споживача. Для керування світловим потоком на такому ПРА використовується аналоговий вхід (1-10 В) або ж цифровий вхід (на базі інтерфейс-протоколу DALI – Digital Addressable Lighting Interface).

До аналогового входу електронного ПРА HF-Regulator можна приєднати, наприклад, стандартний датчик освітленості (виготовлений на базі фоторезистора), який забезпечує постійний світловий потік лампи залежно від рівня навколишнього освітлення. Іншим варіантом використання аналогового входу є приєднання до ПРА окремого датчика присутності, який ввімкне освітлення, коли люди перебувають в зоні чутливості датчика, а потім відімкне його, щойно люди полишать цю зону.

Завдяки інтерфейс-протоколу DALI, яким обладнано електронні ПРА HF-Regulator, є можливим дистанційне керування системою освітлення, що буде централізовано керуватись за допомогою персонального комп’ютера. Причому кожний ПРА в змозі індивідуально передати на головний комп’ютер максимум корисної інформації з окремого світильника, як-от напруга на лампі та її струм, реальний відсоток потужності на лампі, стан самої лампи, наявність несправностей лампи та їх причина, температура баласту тощо.

З-посеред останніх новинок електронних ПРА PHILIPS чільне місце посідає HF-Touch and Dim – електронні баласти, які дозволяють індивідуально регулювати світловий потік за допомогою звичайних однополюсних вимикачів (типу кнопки дзвінка), а також мають вбудовану енергонезалежну пам’ять, яка зберігає незмінними останні установки рівня освітленості користувача (до наступного ввімкнення або ж після збою в мережі живлення).

Лише натискаючи на деякий час кнопку вимикача, споживач може плавно змінювати рівень світлового потоку, а відпустивши та натиснувши ще раз – цілковито вимкнути освітлення. Приєднані паралельно, баласти HF-Touch and Dim можуть застосовуватись для регульованого загального освітлення в малих офісах та приміщеннях для проведення конференцій, лекційних аудиторіях, лікарняних палатах та консультаційних кабінетах, спальнях та готелях. А ще такі ПРА можуть вмонтовуватись в торшери з індивідуальним регулюванням та в підвісні світильники зі шнуровими вимикачами.

Тут також варто відзначити новинку від PHILIPS HF–Matchbox – компактні, легкі, високочастотні, енергозбережувальні електронні ПРА для багатьох видів люмінесцентних ламп, уніфіковані для цілого ряду потужностей. Їх можна використовувати для внутрішнього освітлення житлових приміщень, сходових кліток, коридорів, гаражів, для потреб рекламного освітлення та підсвічування вітрин магазинів, кафе, ресторанів тощо.

HF–Matchbox є двох видів – з попереднім прогрівом електродів лампи (для частого ввімкнення ламп) та без прогріву електродів (для світильників із ввімкненням не більше 2-3 разів на день). При однаковому світловому потоку, як і у випадку використання електромагнітних баластів, вони дозволяють зменшити енергоспоживання на 25%. Такі ПРА постачаються в корпусному (пластиковий корпус квадратної або вузької видовженої форми) виконанні і виконані без корпусу (безпосередньо для монтажу в світильник).

Постійний технічний поступ продукції PHILIPS сприяє виникненню більш компактних та енергоефективних електронних ПРА (технологія EII від PHILIPS), і отже, дозволяє створювати надійні, компактні та енергоощадні світильники нового покоління, які разом з м’яким та рівним світлом дарують споживачеві приємний комфорт та радість сонячного дня.За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
люмінесцентні світильники для гаража купити, схема підключення люмінесцентного світильника з датчиком руху, дешевше нет електронний баласт, лампа використовуеться з електромагнітним балансом, ремонт електронні баласти, світильник люмінісцентний с електромагнітним баластом цена, світлові параметри люмінесцентних ламп з високочастотними баластами, електроний баланс схема підключення люмінісцентних ламп, скачать ігри з допомогою рухів телефоном на нокіа 305, Схема електронного запалювання люмінесцентних ламп


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.