Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2418
05.06.2008р. |
Надміцний і надпровідний матеріал
Горе електротехніків: традиційні матеріали, що мають високу електропровідність, як-от мідь і алюміній, занадто м'які. Тому, проводячи великі струми, вони не витримують «наведених» цими струмами механічних навантажень. Над завданням підвищити міцність мідних провідників металофізики всього світу працюють давно: створювали сплави з різними легувальними домішками, вводили в мідь дрібнодисперсні частинки твердих матеріалів, навіть намагалися комбінувати мідь із полімерами.

Але ці зусилля призводили до того, що мідь переставала бути провідником, - зміцнювальні елементи «вбивали» її електропровідні властивості. Створити матеріал, у якому висока електропровідність «уживається» з високою міцністю, вдалося фахівцям Всеросійського НДІ неорганічних матеріалів імені А. А. Бочвара.

Створений надпровідник є мідною матрицею, пронизаною десятками тисяч найтонших жилок зі сплаву ніобію й титану. По цих жилках і тече струм. Провівши тисячі експериментів, учені підібрали таке співвідношення компонентів композиту й такі параметри технологічного процесу, що новий матеріал отримав воістину надзвичайні характеристики. Коли перші зразки нових провідників, які зовні нічим не відрізнялися від звичайних мідних, віддали у лабораторію, щоб виміряти їх механічні властивості, надійшла така відповідь: «У нас випробувальна машина дає збої - випробовуємо мідь, а вона показує міцність сталі».

Міцність нового матеріалу сягає 1600 МПа, що в п'ять разів перевищує міцність чистої міді, а електропровідність при цьому зберігається на рівні 70 - 80% електропровідності чистої міді. Всі провідники, присутні нині на ринку, за своїми характеристиками значно поступаються цим суперпровідникам  - цей факт офіційно визнала американська Національна лабораторія високих магнітних полів, що проводила порівняльний аналіз. Найміцніші проводи, які нині виготовляє світова промисловість (так звані складнолеговані бронзи), при міцності 1000 МПа мають електропровідність на рівні лишень 30% електропровідності чистої міді.

Такий величезний відрив від традиційних матеріалів дозволяє вважати створений композит матеріалом нового покоління. Дотепер зміцнювальні домішки були присутні в міді у вигляді елементів мікронних розмірів, у новому композиті в мідь введені ніобієві наноструктури. Це довгі стрічки товщиною менше 10 нм. У проводі перерізом 2 х 3 мм таких стрічечок 450 мільйонів. Переплітаючись між собою в масиві міді, вони перешкоджають переміщенню дефектів у кристалічних ґратках, забезпечуючи міцність. При цьому стрічечки практично не перешкоджають вільному переміщенню електронів, а отже, не погіршують електропровідні властивості міді.

Новий матеріал з міцністю сталі й електропровідністю міді дає можливість одержати конкурентні переваги в електротехніці й машинобудуванні.


За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротеми"
Теги та ключові фрази
надміцні матеріали вікіпедія, надпровідні неорганічні матеріали, таглина основы здоровья 5 класс ранок рабочая тетрадь купить харьков, довгі порнофільми з секретаршами в чулках, proposition detail 4502, мрії збуваються новий канал, тарифи на електроенергію для населення 2011 київ, надміцні матеріали, торг юа, Надміцні сплави та компоненти
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.