Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Електроважмаш» різко збільшив прибуток
20.02.2018р.

У 2017 році ДП «Завод «Електроважмаш» (Харків) отримав...

Оприлюднено ставки плати за стандартне приєднання до електромереж
19.02.2018р.

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері...

Громада хоче побудувати СЕС і заробляти кошти на екопроекти
19.02.2018р.

Червоненська об’єднана територіальна громада...

На порядку денному – кібербезпека АСУ ТП
19.02.2018р.

За останні кілька років ЗМІ стали все частіше почали...

До 2020 року на Львівщині планують збудувати вітропарки потужністю 388 МВт
16.02.2018р.

Зараз у Львівській області працюють три вітрові...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

9152
11.06.2008р. |
Відновлювані джерела енергії
Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) – це потоки енергії, що постійно або періодично діють в природі. Загалом усі енергетичні потоки ВДЕ поділяються на дві основні групи – пряма енергія сонячного випромінювання та її вторинні прояви у вигляді енергії вітру, гідроенергії, теплової енергії навколишнього середовища, енергії біомаси тощо.

Нині витрати ряду промислово розвинених країн на запобігання або ліквідацію негативних екологічних наслідків, зумовлених впливом зростання традиційних методів виробництва і споживання енергії, сягають 3% обсягу валового внутрішнього продукту, в зв’язку з цим важливого значення набуває використання енергії відновлюваних джерел.

Основною перевагою використання відновлюваних джерел енергії є їх невичерпність та екологічна чистота, що сприяє поліпшенню екологічного стану і не призводить до зміни енергетичного балансу на планеті.

Недоліком ВДЕ є дискретність енергетичних потоків – періодичність надходження та змінність енергетичного потенціалу. Сучасні технології і обладнання, а також прийоми раціонального використання ВДЕ фактично ліквідували перешкоди щодо їх широкомасштабного впровадження і обумовили бурхливий розвиток енергетики на основі ВДЕ в світі.Найбільш масштабним нині є використання гідроенергії та енергії вітру. Велика гідроенергетика є досить розвинутою та успішно функціонує, проводяться роботи з відновлення занедбаних і будівництва нових об'єктів малої гідроенергетики. Спалювання біомаси для отримання теплової енергії із застосуванням сучасного устаткування стає дедалі поширенішим. Геотермальна енергія має значний потенціал в окремих регіонах світу і може успішно використовуватися для опалення і гарячого водопостачання, а також для виробництва електроенергії. Енергія сонячної радіації може ефективно застосовуватись для гарячого водопостачання і опалення; фотоелектрика в промислових масштабах поки що малодоступна - прогрес може бути тільки у випадку різкого технологічного росту, що забезпечить значне зниження цін на фотоелектричні станції.

Вартісні показники електроенергії від ВДЕ, виробленої на різних видах електростанцій, вже зараз перебувають в середньому на рівні традиційних електростанцій; із загального ряду випадає фотоенергетика, де вартість електроенергії в 4-5 разів вища; спостерігається стійке зниження вартості електроенергії від ВДЕ, в тому числі й на фотоелементах (відповідно до прогнозів, ціна фотоенергії наблизиться до вартості електроенергії від інших видів через 5-10 років).

Використання енергії відновлюваних джерел нині є одним із пріоритетних напрямів розвитку світової енергетики, що зумовлено необхідністю:

- усунення енергетичної нестабільності країн, пов'язаної з енергетичними кризами;
- зменшення обсягів шкідливих викидів, що утворюються в процесі використання традиційних енергоносіїв;
- збереження запасів енергоресурсів для майбутніх поколінь;
- збільшення витрат органічної сировини для неенергетичних потреб.

Частка відновлюваних джерел енергії в загальному світовому енергоспоживанні нині складає близько 14%. Кінець другого тисячоліття характеризується інтенсивним ростом обсягів використання енергії ВДЕ в більшості розвинених країн, зокрема в США, Німеччині, Іспанії, Швеції, Данії, Японії, які планують в першій половині ХХІ століття довести частку ВДЕ в загальному енергобалансі до 20-50%. Європейське співтовариство передбачає до 2010 року подвоєння частки відновлюваних джерел енергії в загальному енергопостачанні - з 6% до 12%, при цьому ситуація щодо освоєння ВДЕ в країнах ЄС різна: тимчасом як у Данії вже на 2000 рік частка ВДЕ досягла 10%, Нідерланди планують збільшення частки ВДЕ з 3% у 2000 році до 10% у 2020 році. Особливо бурхливими темпами розвивається вітроенергетика, сумарна встановлена потужність вітроенергетичного обладнання на кінець 2003 року в світі досягла 40301 МВт; лідером в галузі вітроенергетики є Німеччина (14602 МВт).

У 2003 році частка ВДЕ у структурі загального енергоспоживання України складала близько 3%, подальший розвиток відновлюваної енергетики передбачає вихід до 2030 року на 15,5%.

В Україні загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал ВДЕ в перерахунку на умовне паливо складає близько 63 млн. т у.п., обсяги його освоєння в 2030 році можуть досягти 50%. Основними напрямами відновлюваної енергетики в Україні, найбільш ефективними нині і на найближчу перспективу, є: вітроенергетика, сонячна енергетика, біоенергетика, гідроенергетика, геотермальна енергетика.


За матеріалами ВСеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
у чому полягають переваги та недоліки невідновлюваних та відновлюваних джерел енергії, у чому полягають переваги та недолики невидновлюваних та видновлюваних джерел енергии, что такое видтворювальни джерела енергии, у чому полягають переваги й недоліки невідновлювальні і відновлювальних джерел енергії, невідновлювальні джерела теплової енергії, , невідновлювані джерела, у чому полягають переваги невідновлюваних і відновлюваних джерел енергії, переваги та недолiки вiдновлюючих джерел енергii, відновлювальні джерела енергії


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.