Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Район віддав під сонячні електростанції 30 га
18.01.2017р.

У Барському районі на Вінничині встановили три...

Прощайте газ і нафта! Відновлювана енергія стала найдешевшою у 30 країнах
17.01.2017р.

Згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму...

«ЛЕО» планує відмикати бюджетні установи через борги
17.01.2017р.

ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» з 23 січня 2017...

Споживачі нарешті отримують компенсацію за неякісні послуги
17.01.2017р.

З 12 січня споживачі мають можливість отримувати...

«Зеленої» енергетики в Україні буде вдесятеро більше
16.01.2017р.

Частка відновлювальної енергетики у загальній...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

8152
11.06.2008р. |
Відновлювані джерела енергії
Відновлювані джерела енергії (ВДЕ) – це потоки енергії, що постійно або періодично діють в природі. Загалом усі енергетичні потоки ВДЕ поділяються на дві основні групи – пряма енергія сонячного випромінювання та її вторинні прояви у вигляді енергії вітру, гідроенергії, теплової енергії навколишнього середовища, енергії біомаси тощо.

Нині витрати ряду промислово розвинених країн на запобігання або ліквідацію негативних екологічних наслідків, зумовлених впливом зростання традиційних методів виробництва і споживання енергії, сягають 3% обсягу валового внутрішнього продукту, в зв’язку з цим важливого значення набуває використання енергії відновлюваних джерел.

Основною перевагою використання відновлюваних джерел енергії є їх невичерпність та екологічна чистота, що сприяє поліпшенню екологічного стану і не призводить до зміни енергетичного балансу на планеті.

Недоліком ВДЕ є дискретність енергетичних потоків – періодичність надходження та змінність енергетичного потенціалу. Сучасні технології і обладнання, а також прийоми раціонального використання ВДЕ фактично ліквідували перешкоди щодо їх широкомасштабного впровадження і обумовили бурхливий розвиток енергетики на основі ВДЕ в світі.Найбільш масштабним нині є використання гідроенергії та енергії вітру. Велика гідроенергетика є досить розвинутою та успішно функціонує, проводяться роботи з відновлення занедбаних і будівництва нових об'єктів малої гідроенергетики. Спалювання біомаси для отримання теплової енергії із застосуванням сучасного устаткування стає дедалі поширенішим. Геотермальна енергія має значний потенціал в окремих регіонах світу і може успішно використовуватися для опалення і гарячого водопостачання, а також для виробництва електроенергії. Енергія сонячної радіації може ефективно застосовуватись для гарячого водопостачання і опалення; фотоелектрика в промислових масштабах поки що малодоступна - прогрес може бути тільки у випадку різкого технологічного росту, що забезпечить значне зниження цін на фотоелектричні станції.

Вартісні показники електроенергії від ВДЕ, виробленої на різних видах електростанцій, вже зараз перебувають в середньому на рівні традиційних електростанцій; із загального ряду випадає фотоенергетика, де вартість електроенергії в 4-5 разів вища; спостерігається стійке зниження вартості електроенергії від ВДЕ, в тому числі й на фотоелементах (відповідно до прогнозів, ціна фотоенергії наблизиться до вартості електроенергії від інших видів через 5-10 років).

Використання енергії відновлюваних джерел нині є одним із пріоритетних напрямів розвитку світової енергетики, що зумовлено необхідністю:

- усунення енергетичної нестабільності країн, пов'язаної з енергетичними кризами;
- зменшення обсягів шкідливих викидів, що утворюються в процесі використання традиційних енергоносіїв;
- збереження запасів енергоресурсів для майбутніх поколінь;
- збільшення витрат органічної сировини для неенергетичних потреб.

Частка відновлюваних джерел енергії в загальному світовому енергоспоживанні нині складає близько 14%. Кінець другого тисячоліття характеризується інтенсивним ростом обсягів використання енергії ВДЕ в більшості розвинених країн, зокрема в США, Німеччині, Іспанії, Швеції, Данії, Японії, які планують в першій половині ХХІ століття довести частку ВДЕ в загальному енергобалансі до 20-50%. Європейське співтовариство передбачає до 2010 року подвоєння частки відновлюваних джерел енергії в загальному енергопостачанні - з 6% до 12%, при цьому ситуація щодо освоєння ВДЕ в країнах ЄС різна: тимчасом як у Данії вже на 2000 рік частка ВДЕ досягла 10%, Нідерланди планують збільшення частки ВДЕ з 3% у 2000 році до 10% у 2020 році. Особливо бурхливими темпами розвивається вітроенергетика, сумарна встановлена потужність вітроенергетичного обладнання на кінець 2003 року в світі досягла 40301 МВт; лідером в галузі вітроенергетики є Німеччина (14602 МВт).

У 2003 році частка ВДЕ у структурі загального енергоспоживання України складала близько 3%, подальший розвиток відновлюваної енергетики передбачає вихід до 2030 року на 15,5%.

В Україні загальний річний технічно досяжний енергетичний потенціал ВДЕ в перерахунку на умовне паливо складає близько 63 млн. т у.п., обсяги його освоєння в 2030 році можуть досягти 50%. Основними напрямами відновлюваної енергетики в Україні, найбільш ефективними нині і на найближчу перспективу, є: вітроенергетика, сонячна енергетика, біоенергетика, гідроенергетика, геотермальна енергетика.


За матеріалами ВСеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
переваги та недолiки вiдновлюючих джерел енергii, відновлювальні джерела енергії, видновни джерела енергии их переваги та недоліки, невідновлювальні первинні джерела теплової енергії, охарактеризувати відновлювальні джерела енергії.Переваги перед традиційними джерелами, традиційні джерела енергії переваги та недоліки, відновлювальна енергетика, нетрадіційні джерела енергіі, відновлювані джерела енергії негативний вплив, відновлювальні джерела енернії


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
Купить кабель вббшв kabel-ok.ru.
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.