Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ЮУАЕС проведено протиаварійне тренування
25.05.2018р.

На Южно-Українській АЕС 24 травня завершилось спільне...

Д. Вовк залишає Нацкомісію
25.05.2018р.

Дмитро Вовк відмовився від планів подовження своїх...

Колективу Міністерства представлено державного секретаря
25.05.2018р.

23 травня міністр Ігор Насалик представив колективу...

На Закарпатті забудовник міні-ГЕС намагається отримати дозвіл…
25.05.2018р.

Потенційний забудовник міні-гідроелектростанцій на...

У Великобританії ВЕС вперше виробили більше електроенергії, ніж АЕС
22.05.2018р.

За перших три місяці 2018 року вітрові електростанції...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3236
11.06.2008р. |
Енергозбереження в освітленні
Світильники класифікуються за світлотехнічними параметрами та конструктивними характеристиками, тому вибираючи виріб, необхідно враховувати його конструктивне виконання, світлорозподіл, яскравість та економічність. Від правильного вибору світильника і його розміщення залежить якість освітлення у приміщенні: його рівномірність, розподіл яскравості по внутрішніх поверхнях, ступінь прямого і відбитого блиску і затінення робочого місця, оптимальне тінеутворення.

Правильний вибір освітлювальних приладів щодо світлорозподілу дає мінімальні витрати електроенергії. Можлива її економія внаслідок використання світильників з ефективним для заданих умов енергорозподілом становить 15-20 % при невеликих висотах приміщення і 20-40% - при високих. Так, при заміні дифузних люмінесцентних світильників на дзеркальні можна зекономити до 30% електроенергії.

Вибір типу освітлювального приладу повинен виконуватись за типовими конструктивно-світлотехнічними схемами та експлуатаційними групами.

Ефективність використання тої чи іншої кривої сили світла визначається відношенням L/H, де L – відстань між освітлювальними приладами, H – висота розташування освітлювальних приладів над розрахунковою поверхнею. Так, наприклад, криву К1 доцільно використовувати при співвідношенні L/H = 0.3/0.8; криву Г2 – при L/H = 0.8/1.2; криву Ш1 – при L/H = 1.2/2.0. Приклади можливої економії електроенергії при використанні освітлювальних приладів з різними кривими сили світла замість дифузних освітлювальних приладів наведені у таблиці:

Економія електроенергії при використанні освітлювальних приладів з ефективними кривими сили світла.


висота
приміщення, м

заміна освітлювальних
приладів з кривою Д3
на прилади з
іншими кривими

економія
електроенергії, %

висота
приміщення, м

Заміна освітлювальних
приладів з кривою Д3
на прилади з
іншими кривими

економія
електроенергії, %

 

5,0

Г2
Г3
К1

14
15
18

 

15,0

Г2
Г3
К1
К2

26
28
32
34

 

10,0

Г2
Г3
К1
К2

22
25
28
31

 

20,0

Г2
Г3
К1
К2

28
32
34
40

При використанні ефективних засобів освітлення витрати електроенергії можна знизити майже удвічі. Основними напрямами вирішення цього важливого завдання є удосконалення засобів та методів освітлення і покращення експлуатації освітлювальних приладів.

Удосконалення засобів освітлення включає, передусім, роботу над такими проблемами:

- підвищення коефіцієнту корисної дії;
- стабілізація світлового потоку джерел світла у процесі експлуатації;
- розробка, виробництво і використання приладів з ефективним світлорозподілом;
- стабілізація характеристик освітлювальних приладів під час експлуатації.Використання розсіювачів забезпечує значне зниження коефіцієнта корисної дії світильників. Світильники з опаловими розсіювачами мають коефіцієнт корисної дії близько 50%. Заміна опалових розсіювачів на призматичні дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії люмінесцентних світильників до 65-70%. Перехід від розсіювачів до екрануючих ґраток підвищує коефіцієнт корисної дії люмінесцентних світильників до 75%. Високу ефективність мають світильники з відкритими люмінесцентними лампами. Відсутність екрануючих і розсіювальних елементів дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії світильника до 85%.

В умовах енергетичної кризи, при виборі освітлювальних приладів для освітлення адміністративно-громадських приміщень, питання економічності повинно бути вирішальним. Тому, з метою використання ефективних світильників з дизайном високого класу і оптимальними характеристиками, а також враховуючи економічний стан України, маючи на увазі економію електроенергії, необхідно вирішити питання введення національних норм якості  освітлення, враховуючи рекомендації МКО та досвід зарубіжних країн, а також законодавчо закріпити вимоги до економії енергії у світлотехнічних виробах у стандартах, нормах та правилах, які б забороняли використання енерговитратної освітлювальної техніки у народному господарстві.


За матеріалами ВСеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
енергозбереження сценарії, економія на освітленні, Енергозбереження під час освітлення приміщення, економія електроенергії в освитленни, економія електроенергії в освітленні, анимированые темы со змеей на нокия 2700, презентації з гіперсилкою на тему енергозбереження, сценарії запуску проекту в школі по енергозбереженню, енергозбереження скороговорки, За конструктивним виконанням світильники класифікуються
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.