Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Енергоальтернативна ініціатива інженера-селянина
16.11.2018р.

Фаховий інженер Анатолій Стафійчук з села Бронниця,...

За 10 місяців експортовано електроенергії на $266 млн
16.11.2018р.

Україна у січні – жовтні 2018 року експортувала...

Планують цілком перейти на «зелену енергетику»…
15.11.2018р.

Іспанський уряд оприлюднив законопроект, відповідно...

До 2030 року виробництво електроенергії на світових ГЕС збільшиться на 50%
15.11.2018р.

В той час як сонячна та вітрова енергетика постійно...

Енергохаб Литви, Польщі й України забезпечить незалежність від Росії
14.11.2018р.

Створення Східноєвропейського енергетичного хабу...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3351
11.06.2008р. |
Енергозбереження в освітленні
Світильники класифікуються за світлотехнічними параметрами та конструктивними характеристиками, тому вибираючи виріб, необхідно враховувати його конструктивне виконання, світлорозподіл, яскравість та економічність. Від правильного вибору світильника і його розміщення залежить якість освітлення у приміщенні: його рівномірність, розподіл яскравості по внутрішніх поверхнях, ступінь прямого і відбитого блиску і затінення робочого місця, оптимальне тінеутворення.

Правильний вибір освітлювальних приладів щодо світлорозподілу дає мінімальні витрати електроенергії. Можлива її економія внаслідок використання світильників з ефективним для заданих умов енергорозподілом становить 15-20 % при невеликих висотах приміщення і 20-40% - при високих. Так, при заміні дифузних люмінесцентних світильників на дзеркальні можна зекономити до 30% електроенергії.

Вибір типу освітлювального приладу повинен виконуватись за типовими конструктивно-світлотехнічними схемами та експлуатаційними групами.

Ефективність використання тої чи іншої кривої сили світла визначається відношенням L/H, де L – відстань між освітлювальними приладами, H – висота розташування освітлювальних приладів над розрахунковою поверхнею. Так, наприклад, криву К1 доцільно використовувати при співвідношенні L/H = 0.3/0.8; криву Г2 – при L/H = 0.8/1.2; криву Ш1 – при L/H = 1.2/2.0. Приклади можливої економії електроенергії при використанні освітлювальних приладів з різними кривими сили світла замість дифузних освітлювальних приладів наведені у таблиці:

Економія електроенергії при використанні освітлювальних приладів з ефективними кривими сили світла.


висота
приміщення, м

заміна освітлювальних
приладів з кривою Д3
на прилади з
іншими кривими

економія
електроенергії, %

висота
приміщення, м

Заміна освітлювальних
приладів з кривою Д3
на прилади з
іншими кривими

економія
електроенергії, %

 

5,0

Г2
Г3
К1

14
15
18

 

15,0

Г2
Г3
К1
К2

26
28
32
34

 

10,0

Г2
Г3
К1
К2

22
25
28
31

 

20,0

Г2
Г3
К1
К2

28
32
34
40

При використанні ефективних засобів освітлення витрати електроенергії можна знизити майже удвічі. Основними напрямами вирішення цього важливого завдання є удосконалення засобів та методів освітлення і покращення експлуатації освітлювальних приладів.

Удосконалення засобів освітлення включає, передусім, роботу над такими проблемами:

- підвищення коефіцієнту корисної дії;
- стабілізація світлового потоку джерел світла у процесі експлуатації;
- розробка, виробництво і використання приладів з ефективним світлорозподілом;
- стабілізація характеристик освітлювальних приладів під час експлуатації.Використання розсіювачів забезпечує значне зниження коефіцієнта корисної дії світильників. Світильники з опаловими розсіювачами мають коефіцієнт корисної дії близько 50%. Заміна опалових розсіювачів на призматичні дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії люмінесцентних світильників до 65-70%. Перехід від розсіювачів до екрануючих ґраток підвищує коефіцієнт корисної дії люмінесцентних світильників до 75%. Високу ефективність мають світильники з відкритими люмінесцентними лампами. Відсутність екрануючих і розсіювальних елементів дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії світильника до 85%.

В умовах енергетичної кризи, при виборі освітлювальних приладів для освітлення адміністративно-громадських приміщень, питання економічності повинно бути вирішальним. Тому, з метою використання ефективних світильників з дизайном високого класу і оптимальними характеристиками, а також враховуючи економічний стан України, маючи на увазі економію електроенергії, необхідно вирішити питання введення національних норм якості  освітлення, враховуючи рекомендації МКО та досвід зарубіжних країн, а також законодавчо закріпити вимоги до економії енергії у світлотехнічних виробах у стандартах, нормах та правилах, які б забороняли використання енерговитратної освітлювальної техніки у народному господарстві.


За матеріалами ВСеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
енергозбереження сценарії, економія на освітленні, Енергозбереження під час освітлення приміщення, економія електроенергії в освитленни, економія електроенергії в освітленні, анимированые темы со змеей на нокия 2700, презентації з гіперсилкою на тему енергозбереження, сценарії запуску проекту в школі по енергозбереженню, енергозбереження скороговорки, За конструктивним виконанням світильники класифікуються
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.