Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2469
24.06.2008р. |
Розподільним трансформаторам - ефективне технічне обслуговування
У промисловості, міському господарстві та інших галузях суспільного виробництва перебувають в експлуатації десятки тисяч розподільних трансформаторів потужністю від 25 до 1000 кВА напругою 6-10 кВ. На відміну від більш потужних трансформаторів високої напруги, рівень технічного обслуговування та ремонтів розподільних трансформаторів значно нижчий. Наприклад, обробка масла та твердої ізоляції проводиться на морально застарілому енергоємному та надзвичайно зношеному технологічному обладнанні.

На невеликих підприємствах, що займаються ремонтом та обслуговуванням розподільних трансформаторів, сушіння трансформаторів проводиться гарячим повітрям за розімкненим циклом, що попри недостатню високу якість і значну енергоємність процесу, супроводжується інтенсивним забрудненням атмосферного повітря парами трансформаторного масла.


Удосконалення процесів обробки масла і твердої ізоляції розподільних трансформаторів дозволяє не лише знизити витрати на підтримання трансформаторів у робочому стані, а й підвищити надійність, а також продовжити термін служби трансформаторів. Враховуючи значну кількість таких трансформаторів, впровадження нових технологій та обладнання може дати значний економічний ефект.

У науково-виробничій фірмі “ЛАВР” (м. Харків) розроблені принципово нові технологія та обладнання для обробки паперово-масляної ізоляції розподільних трансформаторів, які мають суттєві переваги перед відомими рішеннями. Основу технології складає термовакуумний спосіб сушіння та дегазації масла і твердої ізоляції.

Термовакуумний спосіб обробки трансформаторного масла, як і сорбційний за допомогою цеолітових установок, потенційно забезпечує глибоке сушіння трансформаторного масла до вмісту вологи 10 г/т і менше. Однак, функційні можливості термовакуумного способу значно ширші. При термовакуумному способі одночасно з сушінням проводиться дегазація масла, що за потреби, включає видалення з масла небажаних легких фракцій, які утворюються при роботі і внутрішніх пошкодженнях трансформаторів. У багатьох випадках це сприяє підвищенню температури спалаху парів масла. Заповнення трансформаторів гарячим дегазованим маслом покращує просочування твердої ізоляції, результати якої проявляються у підвищенні характеристик ізоляції трансформаторів.

Термовакуумний спосіб належить до неперервних технологічних процесів, для його реалізації не потрібні достатньо дорогі та дефіцитні сорбенти. Установка для термовакуумної обробки постійно готова до роботи, а її робота менш негативно впливає на навколишнє середовище. Термовакуумне сушіння твердої ізоляції розподільних трансформаторів споживає значно менше енергії порівняно із сушінням гарячим повітрям, забезпечує необхідний вміст вологи твердої ізоляції за більш низької температурі, що подовжує термін служби трансформаторів. При термовакуумному способі легко контролювати технологічний процес і не допускати небезпечного перегріву твердої ізоляції.

Задля максимальної реалізації переваг термовакуумного способу обробки масла та твердої ізоляції розподільних трансформаторів НВФ “ЛАВР” розроблено технологічний комплекс, основними складовими якого є термовакуумна установка і шафа. Установка призначена для обробки трансформаторного масла, нагріву та вакуумування шафи, в якій проводиться сушіння трансформаторів. Конструкція установки вирізняється простотою і високою надійністю. Нагрів масла проводиться в електричному маслонагрівнику, який виконаний у вигляді кожухоподібного теплообмінника. Нагрівальні елементи встановлені у міжтрубному просторі, що унеможливлює контакт нагріваючого масла зі струмопровідними частинами. В установці передбачено пристрій для вловлювання парів води і трансформаторного масла.

Основні технічні дані установки.


Продуктивність масла, м3/год

- при обробці

0,5 – 1,0

- при перекачуванні та нагріві

1,6 – 2,5

Температура масла, ºС

- при обробці

30 - 50

- при нагріві трансформатора, не більше

90

Показники якості масла після обробки

вміст вологи, г/т, не більше

10

вміст газу, %, не більше

0,1

номінальна тонкість фільтрації, мкм

10

Маслонагрівник

потужність, кВт

45

потужність ступеня регулювання, кВт

15

кількість ступені регулювання

3

Насос вакуумний 

швидкість дії, м3/год

54

граничний надлишковий тиск, Па

13

Параметри установки

встановлена потужність, кВт

57

напруга живлення трифазної мережі частотою 50 Гц, В

380

маса, кг

575

Габаритні розміри, мм

довжина

1850

ширина

800

висота

1800

Термовакуумна шафа виконана у вигляді циліндрично зварної посудини з еліптичним дном і з’ємною кришкою. Залежно від умов замовлення, внутрішній простір шафи може мати діаметр від 1000 до 2600 мм або висоту від 1600 до 3200 мм. Нагрів трансформатора при сушінні у шафі здійснюється гарячим маслом, що скорочує тривалість і знижує енергоємність сушіння на 30-60% порівняно з зовнішнім нагрівом шафи. У конструкції шафи передбачені пристрої для заповнення трансформатора маслом після сушіння. Таке рішення повністю усуває контакт висушеної твердої ізоляції з атмосферним повітрям до заповнення трансформатора маслом.

Високий ступінь заводської готовності технологічного комплексу зводить до мінімуму витрати на його постачання до місця встановлення і підготовки до введення в експлуатацію. Технологічний комплекс обслуговується одним оператором. При постачанні технологічного комплексу НВФ “ЛАВР” здійснює налагодження і здачу “під ключ” комплексу на об’єкті замовника, а також проводить навчання персоналу.
За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
технічне обслуговування та ремонт трансформаторів 24 год, Кожухоподібний теплообмінник, масло розподыльний, кожухоподібні рекуперативні теплообмінники, розподільні трансформатор, технічне обслуговування трансформатора, нагрів масла, технічне обслуговування трансформаторів, пщ, будівельні технології 21 століття трускавець
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.