Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2646
04.07.2008р. |
Енергоефективні пускорегулювальні апарати від OSRAM
Після чинності (з травня 2002 року) закону про заборону випуску на ринок ЄС електромагнітних пускорегулювальних апаратів (ЕМПРА) класу енергоефективності D, з 21 листопада 2005 року під такою ж забороною опинились й апарати класу енергоефективності С. Як альтернатива цим апаратам пропонуються ПРА з малими втратами й електронні ПРА (ЕПРА). Однак, ті, хто хоче зробити впевнений крок у майбутнє, вибирають електронні апарати.

Усі засоби масової інформації мають єдину думку: останні прогнози клімату на Землі досить невтішні. За найскептичнішими прогнозами дослідників клімату, до кінця цього століття температура Землі у середньому підвищиться на 4°C, а в найкращому випадку - на 2,5°C. Для клімату у всіх країнах світу це буде мати важкі наслідки. Однією з основних причин підвищення температури є вміст вуглекислого газу в атмосфері. Цей газ утворюється внаслідок спалювання теплоносіїв призначених для виробництва електроенергії. Навіть якщо промислові країни, відповідно до Кіотського протоколу, скоротять кількість викидів СО2 в атмосферу, вміст вуглекислого газу все одно збільшиться на 40 відсотків, що призведе до підвищення температури на 2,5°C.

ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ ЕКОНОМІЇ ЕНЕРГІЇ

У зв’язку із вищезазначеним, повинні бути використані усі можливості для економії електроенергії. У промислових країнах частка освітлення від усієї спожитої електроенергії становить 15%, значна частина цього обсягу споживається системами освітлення із звичайними і компактними люмінесцентними лампами. Директива ЕС 2000/55/EG стала результатом використання енергоефективних систем освітлення, які допомагають зберегти кількість викидів парникових газів, як-от СО2. Цією директивою системи освітлення, що складаються з люмінесцентних ламп та ПРА, розподіляються на сім класів енергоефективності:

клас D – електромагнітні ПРА з дуже великими втратами;
клас С – електромагнітні ПРА із зменшеними втратами;
клас В2 – електромагнітні ПРА з малими втратами;
клас В1 – електромагнітні ПРА з дуже малими втратами;
клас А3 – електронні ПРА;
клас А2 – електронні ПРА із скороченими втратами;
клас А3 – димеровані електронні ПРА.

Димеровані ЕПРА належать до класу енергоефективності А1 у тому випадку, якщо при стовідсотковій встановленій потужності світла вони, як мінімум, відповідають вимогам класу А3, а при 25-відсотковій встановленій потужності світла мають таку ж або меншу загальну вхідну потужність, ніж 50 % потужності при стовідсотковій встановленій потужності світла. Попри це, потужність світла повинна скорочуватись до 10% або менше від максимальної потужності світла.

У майбутньому, відповідно до цієї директиви, на ринок дозволяється випускати тільки пускорегулювальні апарати класів А (електронні ПРА) та В (ПРА з малими втратами). Чому саме ці апарати, пояснює такий приклад розрахунку. Люмінесцентна лампа потужністю 18 Вт працює від електромагнітного ПРА класу енергоефективності С із загальною системною потужністю до 28 Вт. При цьому самому апарату необхідно 1/3 енергії. При використанні електромагнітних ПРА класу D загальна споживана потужність була б ще вищою.

ПРА з малими втратами мають меншу потужність втрат завдяки потовщеному мідному дроту та залізному осердю із зниженими втратами. Вони забезпечують роботу ламп загальною потужністю до 26 Вт (В1), тобто на 2 Вт менше. Справжніми енергозбережувальними апаратами є лише електронні ПРА. Один такий апарат забезпечує роботу такої ж лампи загальною потужністю до 19 Вт (А2). Димеровані електронні ПРА (А1) разом із системою регулювання світлом, залежно від денного освітлення, і датчиками руху забезпечують економію електроенергії до 80%.

КРАЩЕ ЗРАЗУ ВИБРАТИ ЕЛЕКТРОННІ ПРА

Хоча ПРА з малими втратами і дозволяє економити електроенергію, вони все ж є вимушеним або проміжним рішенням, оскільки працюють за таким же принципом, що ЕМПРА. В обох випадках струм лампи відповідає часовій характеристиці напруги мережі, що може призвести до стробоскопічних ефектів, які становлять небезпеку для людей, особливо у цехах з обертовими деталями механізмів. Світлові та темні фази, що виникають, можуть створювати враження повільно працюючого чи вимкненого верстата. При кожному проходженні напруги мережі через нуль виникає безструмова пауза до моменту повторного запалювання лампи, а кожне запалювання лампи потребує відновлення носія заряду. Результатом цього процесу стають вимушені скорочення ефективності лампи.

Струм працюючої від ЕМПРА люмінесцентної лампи не залежить від часової характеристики напруги мережі, оскільки у високочастотному режимі встановлюється постійна середня густина електронів. Тому не виникають і стробоскопічні ефекти, і усувається потреба у відновленні носія заряду. В результаті лампа такого ж типу, що працює від високочастотного джерела живлення, споживає менше електричної потужності для виходу на аналогічний світловий потік.

Внаслідок пониженої споживаної потужності скорочується навантаження на лампу і збільшується її термін служби. До того ж ЕПРА значно підвищують ККД люмінесцентних ламп. Заміна електромагнітного ПРА на електронний виправдовує себе. Такі переваги, як пониження споживаної електроенергії до 30%, значне збільшення терміну служби ламп та високий світловий комфорт, швидко окуповують витрачені на придбання ЕПРА кошти.

До сімейства електронних ПРА Quicktronic-Economic фірми OSRAM належать одинадцять типів апаратів з двома аналогічними для електромагнітних ПРА типорозмірами корпусів. Більшість з них є мультиватними і працюють з лампами високого діапазону потужностей: 4-16 Вт, 18-24 Вт, 18-21 Вт, 26 Вт, 36 Вт та 58 Вт – однолампові моделі і до 2х 5-11 Вт, 2х18 Вт та 2х26 Вт – дволампові моделі. Від цих електронних ПРА можуть працювати 33 (загальною кількістю) різноманітних трубчатих та кільцевих звичайних і компактних люмінесцентних ламп.

До апарату QT-ECO 1x4-16/220-240 можна підключити, наприклад, 15 ламп різноманітних типів. ЕПРА усіх цих типів працюють у ощадному для ламп режимі запалювання і забезпечують їм стабільне немерехтливе світло без стробоскопічних ефектів. Електронний режим ЕПРА підвищує ККД ламп, збільшує їх термін експлуатації і скорочує витрати на технічне обслуговування. ЕПРА одразу ж визначають критичний робочий стан: у випадку несправності ламп або коли їх робочий ресурс вичерпаний, вони надійно вимикаються. Спеціальна функція ЕПРА запобігає безуспішним спробам вмикання ламп, завдяки чому вдається уникнути теплових перевантажень і підвищити безпеку систем освітлення.


За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
пускорегулювальні апарати, електронний ПРА для лампи деннгого світла 80 Ват, електронна пускорегулювальна апаратура освітлення, пуско регулювальнi апарати, свердлиння отворів для пускорегулювальних апаратив, читать онлайн инструкцию по эксплуатации стиральной машинки candy grand Q evo3 L, електроні ПРА, переваги епра над пра, енергоефективні системи освітлення, експлуатація пускорегулювальних апаратів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
05.02.2010р.

Фотоелектричні датчики - правильний вибір та експлуатація

Оптична схема звичайних фотоелектричних датчиків має три основних різновиди: на просвіт, на зворотне відбиття й на розсіяне відбиття. Якщо знати, як працює той або інший різновид фотоелектричних датчиків, можна правильно вибрати сенсор для вирішення конкретних завдань.

25.01.2010р.

Відкриті протоколи

Зараз є безліч протоколів обміну даними між пристроями, застосовуваними для автоматизації й диспетчеризації об'єктів різних масштабів. Є закриті "фірмові" протоколи компаній виробників устаткування, але вони вже менше популярні через те, що неможливо автоматизувати об'єкти на основі устаткуванні одного виробника. Тому зростає попит на відкриті протоколи, які підтримують виробники великої кількості устаткування автоматизації.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.