Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4129
11.07.2008р. |
Пропозиції на ринку КВП
Вітчизняний ринок контрольно-вимірювальних приладів сформувався, коли зникла державна система централізованих закупівель імпортної техніки. Спочатку утворився ряд спільних підприємств, які розпочали постачати техніку світових виробників. Коли обсяги продажів обладнання досягли певного рівня, почали створюватись представництва фірм-виробників, які поступово витіснили спільні підприємства.

Ринок контрольно-вимірювальних приладів дуже сегментований. У різних регіонах попитом користуються різні технології і обладнання. Важливою тенденцією на ринку контрольно-вимірювальної техніки є перехід до універсальних засобів контролю. Виробники пропонують не один прилад з певними функціями, а універсальні прилади із сумісними блоками, які дозволяють значно розширити його функційність.

Вітчизняний ринок контрольно-вимірювальних приладів представлений широкою гамою виробів вітчизняного та закордонного виробництва. Так з українських підприємств, які виготовляють вимірювальні прилади для енергетичної та металургійної галузі, можна виокремити таких виробників - ТзОВ “Ампер” (м. Харків), “Веда-НОВА” (м. Київ), ПНВП “Промприлад” (Житомир), “Аплісенс” (Тернопіль), а також НВФ “Харків-прилад”, одним з основних напрямів діяльності якого є розробка, впровадження і виробництво засобів безконтактного вимірювання температури (пірометрів), продаж, сервісне обслуговування стаціонарних, переносних пірометрів та тепловізорів.

Виробництвом, реалізацією електровимірювальних приладів для енергетичних служб підприємств електроенергетики та металургії, транспорту та зв’язку займається компанія “Метра-Україна” (м. Житомир). До продукції підприємства належать: кліщі та приставки для них, мультиметри постійного та змінного струму, тестери, прилади для вимірювання опору петлі “фаза-ноль”, опору захисного заземлення і опору захисних пристроїв, прилади для виявлення та локалізації захованої проводки тощо.

Широкий спектр продукції для промислової автоматизації, локальних та розподілених систем збору та обробки даних пропонує підприємство “МІКРОЛ” (м. Івано-Франківськ). Продукція підприємства охоплює мікропроцесорні багатофункційні програмовані контролери, універсальні регулятори, індикатори технологічних величин, таймери, лічильники тощо. Прилади мають широке застосування в автоматизованих системах керування технологічними процесами в енергетиці, металургії, хімічній, харчовій та інших галузях промисловості.

Основним напрямом діяльності фірми “ПЕРГАМ-Україна” (м. Київ) є постачання промислового діагностичного обладнання, пристроїв та систем контролю технологічних процесів і діагностичне обстеження. Обладнання, що пропонує підприємство, широко використовується для технічної діагностики та обстеження енергетичного обладнання, до продукції належить: теплові зори, пірометри, дефектоскопи, ендоскопи тощо.

Завдяки великому різноманіттю засобів вимірювання існує доволі широкий набір їх класифікаційних ознак. За функційним призначенням усі засоби вимірювання поділяються на:

- вимірювальні прилади (засоби вимірювання, призначені для вироблення сигналу інформації (сигналу, що містить кількісну інформацію про вимірювану фізичну величину) у формі, що доступна для безпосереднього сприйняття спостерігачем);

- вимірювальні перетворювачі (засоби вимірювання, призначені для вироблення сигналу інформації у формі, що зручна для передання, обробки та зберігання, але не забезпечує безпосереднє сприйняття користувачем. Найбільш чисельною групою засобів вимірювання є вимірювальні прилади і перетворювачі, які називають вимірювальними пристроями);

- вимірювальна система (сукупність засобів вимірювання, з’єднаних між собою каналом спільного користування для вироблення сигналів вимірюваної інформації у формі, що зручна для автоматичної обробки). Створення інформаційно-вимірювальних систем пов’язано з новим етапом розвитку вимірювальної техніки, а саме з побудовою вимірювальних систем на базі радіовимірювальних приладів загального застосування;

- вимірювальні установки – сукупність функційно об’єднаних засобів вимірювання, призначених для вироблення сигналів вимірюваної інформації, зручної для безпосереднього сприйняття.

За методом вимірювання вимірювальні пристрої бувають прямої дії, що реалізують метод безпосередньої оцінки¸ і пристрої, що використовують метод порівняння. Найпростішим є метод безпосередньої оцінки, у якому значення вимірюваної величини визначають безпосередньо по відліковому пристрою вимірюваного приладу. Найбільш точним є метод порівняння вимірювальної величини з однорідною незалежною відомою величиною.

Метод порівняння може бути нульовим, диференційним, методом заміщення, методом збігання. При нульовому методі (методі компенсації) результативний ефект дії обох величин на вимірювальний прилад доводять до нуля. При диференційному методі на вимірювальний прилад діє різниця вимірюваної та відомої величини.

При методі заміщення вимірювану величину заміщують (замінюють) однорідною з нею величиною відомого розміру, який дорівнює розміру заміщуваної величини, що визначається із збереження режиму у вимірюваному колі. При методі збігання рівність значень вимірюваної і відомої величин фіксуються за збігом позначок шкал, сигналів або іншими ознаками.

За точністю вимірювань вимірювальні засоби поділяються на еталони, зразкові і робочі засоби вимірювання. Еталон одиниці – це засіб вимірювання, що забезпечує відтворення і (або) зберігання одиниці фізичної величини з метою передачі її розміру зразковим та робочим засобам вимірювання. Зразковий засіб  вимірювання – міра або вимірювальний пристрій, що слугує для перевірки за ним інших засобів вимірювань та затверджений в якості зразкового. Робочий засіб вимірювань – засіб, що застосовується для вимірювань, не пов’язаних з передачею розміру одиниці.

За способом обробки сигналу інформації прилади поділяються на аналогові та цифрові. В аналогових приладах покази є неперервною функцією розміру вимірюваної величини, тобто можуть, як і вимірювана величина, приймати велику кількість значень. У цифрових приладах неперервна вимірювана величина дискретизується за часом, кодується у виглядів цифрового коду, відображається на цифровому відліковому пристрої. В результаті покази цифрового приладу можуть приймати лише кінцеве число значень. Цифрові засоби вимірювань забезпечують, переважно, велику точність та швидкодію.

Однак, не завжди цифровий прилад кращий за аналоговий. При великій кількості одночасно вимірюваних величин (контроль складного об’єкту) або при динамічній зміні вхідної величини покази аналогових приладів сприймаються легше, забезпечуючи оперативність аналізу контрольованого процесу. Тому для підвищення інформативності відлікові пристрої сучасних цифрових приладів можуть доповнюватись, так званими, лінійними шкалами – певним чином розташованими сегментами на цифровому індикаторі.

За способом відображення результату вимірювання аналогові і цифрові прилади прийнято поділяються на показуючі, що допускають тільки відлік показів, і реєстраційні, у яких передбачена можливість автоматичної і (або) ручної реєстрації показів. За способом застосування і за конструкцією вимірювальні прилади поділяються на щитові, переносні (портативні) і стаціонарні.

Залежно від призначення і застосування, вимірювальні прилади повинні задовольняти певним вимогам, до них належать:

- діапазон вимірювання має охоплювати практично усі необхідні значення вимірюваної величини;

- прилади, що призначені для вимірювання режиму електричних кіл і параметрів, не повинні суттєво впливати на роботу досліджуваних пристроїв. Для цього використовується послідовна або паралельна схема підключення, або режим узгодженого навантаження. Прилад повинен надійно працювати при заданих умовах експлуатації, що досягається застосуванням сучасної елементної бази і високотехнологічного монтажу. Використання провідної SMT-технології значно підвищує коефіцієнт надійності сучасного вимірювального обладнання;

- прилад повинен задовольняти вимогам техніки безпеки при вимірюваннях.

Якщо засіб вимірювання використовується у сфері діяльності метрологічного контролю, то він в обов’язковому порядку повинен мати сертифікат про затвердження типу засобів вимірювання Держстандартом. Внесення засобів вимірювання у держстандарт потребує значних фінансових і часових витрат, при цьому орган сертифікації підтверджує заявлені виробником метрологічні характеристики і перевіряє їх відповідність стандартам. У зв’язку з цим далеко не всі постачальники імпортного обладнання забезпечують сертифікацію засобів вимірювання. |


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
щиток квп, Застосування сучасних вимірювальних приладів, контрольно-вимірювальні прилади вікі, бітони харчові вікіпедія, щит квп, продам прилаи квп і а, контрольно вимірювальні прилади підстанції, методи порівняння квп, контрольно-вимірювальні прилади, ринок контрольно-вимырювальноъ техныки


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.