Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1348
14.07.2008р. |
Випробування імпульсом
Імпульсна установка для випробувань варисторів прямокутними імпульсами струму тривалістю 2200 мкс виробництва новосибірського ЗАТ «ФЕНІКС-88» дозволяє проводити такі види випробувань: випробування імпульсом струму тривалістю 2200 мкс (випробування розрядом лінії); робочі випробування; перевірку залежності напруги промислової частоти від припустимого часу її прикладання без втрати теплової стійкості (перевірка кривої «напруга-час»).

Конструкція. Випробувальна установка побудована на базі десяти імпульсних конденсаторів типу ИК-12-25-У4, котушок індуктивності й комутатора. Комутатором є тиратрон типу ТГИ 1-1000/25 із блоком керування конструкції ЗАТ «ФЕНІКС-88». Основою вимірювальної частини є двоканальна плата АЦП із частотою тактування 1 МГц на канал. Масштабні перетворювачі струму й напруги незалежні: дільник напруги на базі імпульсних конденсаторів і коаксіальний шунт із дроту манганіну.

Послідовність роботи. Після встановлення випробуваного варистора (або секції) на випробувальне поле, випробувач (виходячи з результатів попередніх випробувань на імпульсі 8/20 мкс 500 А) встановлює рівень зарядної напруги ємнісних накопичувачів для протікання струму необхідної амплітуди, що залежить від класу розряду лінії варистора.

Після цього випробувач запускає цикл випробування. Ємнісні накопичувачі заряджаються до встановленого значення, після чого блок керування переходить у режим стабілізації напруги до закінчення 55 секунд із попереднього імпульсу (цей проміжок регламентується МЕК 99-4). Після закінчення 55 секунд блок керування видає сигнал запуску АЦП і одночасно сигнал на спрацьовування тиратрона. Розрядний контур випробувальної установки формує імпульс струму з такими параметрами (які, втім, незначно залежать від випробуваного об'єкта):

- умовна тривалість амплітуди імпульсу струму 2200 мкс;
- умовна повна тривалість імпульсу струму 2800 мкс;
- амплітуда імпульсу струму до 900 А.

Після цього на екран монітора видаються осцилограми струму й залишкової напруги, а також параметри випробування (часові характеристики струму, амплітуда струму й залишкової напруги, а також енергія, розсіяна у варисторі при випробуванні), які випробувач заносить до протоколу випробувань. Відразу ж після проходження імпульсу струму ємнісні накопичувачі знову починають заряджатися, і цикл повторюється до необхідної кількості імпульсів струму в серії (зазвичай, це 3 імпульси). Випробувач за потреби може скоригувати зарядну напругу накопичувачів під час випробування.

Додаткові можливості. У випробувальну установку закладена можливість прикладання напруги промислової частоти після проходження прямокутних імпульсів струму з реєстрацією струму та напруги за допомогою тої ж плати АЦП. Це необхідно для проведення робочих випробувань варисторів, а також випробування з перевірки кривої «напруга-час».

Крива «напруга-час» характеризує можливість обмежника витримувати прикладення напруги промислової частоти без втрати теплової стійкості й задається парами точок Ui - ti. Зміст цієї кривої полягає в наступному: обмежник має бути здатний після введення нормованої енергії згідно зі стандартом витримати прикладення напруги Ui протягом ti, а потім прикладення довгостроково допустимої напруги Uc протягом 30 хвилин без втрати теплової стійкості.

При цьому випробуванні після проходження останнього імпульсу струму до варистора на час ti, прикладається напруга Ui, після чого напруга знижується до значення Uc і підтримується протягом 30 хвилин. Можливості установки дозволяють проводити вимірювання струму через об'єкт випробувань і його температуру для ухвалення рішення про збереження або втрату зразком теплової стійкості.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
ємнісні накопичувачі, статичний перетворювач для єкономии ціна, енергозберігаючий пристрій, масштабні перетворювачі струму та напруги, Масштабні перетворювачі, масштабні перетворювачі струму і напруги


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.