Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

10206
16.07.2008р. |
Газові реле – захист трансформаторів
Відомо, що єдиним захистом, який реагує на ряд небезпечних пошкоджень всередині баку трансформатора, є газовий. Струменеві реле використовуються для захисту контакторів маслонаповнених перемикачів відгалужень обмоток від пошкоджень, що супроводжуються виникненням прискореного потоку масла з баку в розширювач.

Протягом останніх 20 років силові трансформатори оснащувались переважно газовими (BF 80/Q, BF 50/10) і струменевими (URF 25/10) реле виробництва Німеччини. Ще до постачань реле з Німеччини Запорізький трансформаторний завод випускав газові реле РГЧЗ-66, які також використовувались як струменеві для захисту перемикачів відгалужень обмоток трансформаторів. До початку постачань реле РГЧЗ-66 в енергосистемах вже експлуатувались приблизно 10 різних типів газових реле як вітчизняного, так і закордонного виробництва. Значна частина цих реле, що вже давно морально застаріли та відпрацювали свій ресурс, тим не менше експлуатуються донині.

Тим часом, досвід експлуатації реле серії BF та URF свідчить, що, незважаючи на відпрацьовану конструкцію, вони мають суттєві недоліки. Так, вбудований пристрій випробування роботи реле серії BF дозволяє випробовувати лише поплавки, що реагують на пониження рівня масла, а перевірка роботи напірної пластини, що реагує на швидкість потоку масла з баку у розширювач, який забезпечує вимкнення трансформатора, у конструкції реле не передбачена.

Другим недоліком реле BF та URF є погана амортизація герконів та тримачів, розташованих у маслі всередині корпусу реле. У деяких випадках спостерігаються тріщини і руйнування скла корпусу геркону, які виявлялись як після транспортування, так і під час експлуатації реле, і могли стати причиною відмови захисту. Усі реле, що використовуються донині, дозволяли комутувати тільки одне вимикальне та сигнальне коло, що не відповідає сучасним вимогам до релейного захисту електрообладанання. Тому російським підприємством КрайСибСтрой розроблені нові реле:

- реле газові трансформаторні РГТ50, РГТ80 та струменеві РСТ25;
- реле захисту трансформаторів РЗТ-50, РЗТ-80, РЗТ-25.

Реле газові трансформаторні РГТ50, РГТ80 та реле струменеві трансформаторні РСТ25 мають просту і надійну конструкцію і зручні у експлуатації. Конструкція реагуючого блоку струменевого реле не має поплавків. Поплавки газових реле з вбудованими у них керувальними магнітами виконані суцільними, без механічних з’єднань з іншими елементами реле. У процесі виготовлення поплавки випробовуються надлишковим тиском масла 100 кПа, тому при подальшій експлуатації вони не випробовуються.

У реле використовуються геркони підвищеної електричної міцності, які разом із з’єднувальними проводами розміщуються у корпусі контактного вузла. Вони нерухомі, повністю ізольовані від масла і мають підсилений захист від механічної дії та атмосферної вологи. Конструкція реле дозволяє проводити огляд та заміну контактного вузла на місці встановлення реле без зливання масла і розкриття реле.

ОСНОВНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ РЕЛЕ РГТ 50, 80

 


номінальна напруга постійного або змінного струму (частота 50-60 Гц), В

220

діапазон комутованих напруг, В

1 - 300

мінімальний комутований струм, мА

1

номінальна комутована потужність при роботі на активне навантаження, Вт

50

електрична міцність ізоляції розімкнених контакторів при змінній напрузі (частотою 50-60 Гц), В

20000

Сигнальні контакти газових реле спрацьовують при пониженні рівня масла (зменшенні його об’єму на 100 – 250 см3). Передбачені такі уставки спрацювання за швидкістю потоку масла (м/с):

- 0,65; 1,0; 1,5 (для газових);
- 0,9; 1,2; 1,5; 2,0 (для струменевих).

Реле дозволяють комутувати по два незалежних вимикальних та сигнальних кола. Кнопкою опробування можна перевірити роботу реле при опусканні поплавків і окремо – при дії напірної пластини. Гвинт регулювання уставок за швидкістю потоку масла виведено на кришку корпусу реле, що дозволяє за наявності стенду для перевірки реле, відрегулювати уставку без розбирання реле.

Реле стійкі до вібрацій у трьох взаємно перпендикулярних напрямах з прискоренням 5g при частотах 5-150 Гц, до одиночних ударів у вертикальному напрямі з прискоренням 5g, до землетрусу з амплітудою прискорення 0,5g. Робочий діапазон температури навколишнього повітря від -60 до 55 ºС. Встановлювальні та приєднувальні розміри нових реле дозволяють використовувати їх для заміни реле РГЧЗ-66, BF 80/Q, BF 50/10 та URF 25/10. Штуцер для вводу кабелю передбачає можливість кріплення металорукава.

Реле захисту трансформаторів типу РЗТ-25, РЗТ-50, РЗТ-80 призначені для захисту масляних трансформаторів та інших ізольованих або охолоджуваних рідиною апаратів з розширювальною посудиною. Реле монтуються на з’єднувальному трубопроводі між баком трансформатора та розширювальною посудиною. У верхній частині реле розташована клемна коробка з кришкою та вузлом кріплення сигнального кабелю у металорукаві. Реле оснащене газоспусковим клапаном для відбору накопичених газів, а також контрольною кнопкою для перевірки спрацювання. Конструкція реле дозволяє проводити вакуумування разом з баком трансформатора. Характерні особливості РЗТ:

- металеві поплавки;
- відсутність контакту струмопровідних деталей з робочою рідиною;
- застосування магнітокерованих контактів у металевому корпусі;
- вібростійкість у діапазоні частот 2 – 200 Гц.

ОСНОВНІ ТЕХНІЧНІ ДАНІ.


параметр

тип реле

РЗТ - 25

РЗТ - 50

РЗТ – 80

умовний прохід, мм

25

50

80

виконання фланця

круглий

круглий

квадратний

потужність захисного трансформатора, МВА

< 5

5 - 10

> 10

конструктивні виконання реле

струменеві, без поплавку

газові, з двома поплавками

кількість контактів

1

2

2

виконання контактів

замикаючі

граничне значення швидкості потоку масла, м/с
(допуск -25%)

0,9; 1.0; 1,5; 2,0; 2,5

0,65; 1,0; 1,5

маса, кг

5,9

6,7

6,0

При нормальні роботі контрольованого апарату реле повністю заповнюється маслом. Поплавки утримуються у верхньому положенні піднімальною силою. Якщо всередині контрольованого апарату при несправності утворюються газові пухирці, то вони на шляху до розширювальної посудини будуть накопичуватись у верхній частині реле, що призведе до зниження рівня масла і опускання верхнього поплавка. Зв’язаний з поплавком постійний магніт наближається до кожуха БГК і комутує сигнал про попередження.

При подальшому зниженні рівня, що має місце під час витоку масла, опускається верхній поплавок і з’єднаний з ним постійний магніт комутує сигнал про вимкнення на нижній парі контактів БГК. На це ж плече важеля з постійним магнітом діє заслінка, що сприймає швидкісний напір масла. Коли зусилля дії масла на заслінку перевищує зусилля магнітного затвору, заслінка відкривається і починає діяти на магніт, викликаючи формування сигналу про вимкнення. При зменшенні швидкості потоку заслінка повертається у вихідне положення під дією сили тяжіння.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
газове реле трансформатора призначення, Див. захист , газовий захист, які види газових реле використовуються в трансформаторах, уставка спрацювання по швидкості потоку масла, які є види газових реле, газові реле призначені, Газове реле трансформатора, особливості експлуатаціі трансформатора обладненого газовим реле, газовий захист трансформаторів, схема газового захисту трансформаторыв


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.