Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2566
16.07.2008р. |
POUNDFUL і CHITAI на щиті
В нинішніх умовах, коли парк засобів вимірювань дедалі сильніше зношується, а завдання з проведення вимірів і контролю тільки зростають, гостро постає питання: які засоби вимірювань використовувати? Більшість вітчизняних виробників засобів вимірювань, які традиційно займаються розробкою й виробництвом вимірювальної техніки, не в змозі задовольнити попит на цьому ринку. Насамперед це пов'язано з тим, що більша частина підприємств-виробників засобів вимірювань була створена за часів Радянського Союзу й не мала труднощів у реалізації своєї продукції в "закритому просторі", конкуренція взагалі була відсутня. Підприємства-споживачі ладні були купувати все за рознарядкою, і за ціною "не стояли".

Після розвалу старої системи, в умовах хронічного браку коштів і відтоку фахівців, підприємства-виробники засобів вимірювань вже не могли забезпечити розробку й випуск нових приладів, а для підтримування життєдіяльності виробництва мусили підвищувати ціни на продукцію. Домінуючим став принцип "випускати менше, а продавати дорожче, щоб окупити все відразу". Споживачі, навпаки, прагнули купувати засоби вимірювань за прийнятною для них ціною, найчастіше беручи прилади із так званого "тривалого зберігання", за ціною в десятки разів нижчою, ніж відпускна ціна заводів. Змінила ситуацію на цьому ринку ще й лібералізація зовнішньоекономічної діяльності. Багато хто із закордонних компаній стали пропонувати свої засоби вимірювань, які за технічними параметрами переважали вітчизняні, а за ціною були значно дешевшими.

Одними із закордонних компаній, що пропонують засоби вимірювань, є POUNDFUL і CHITAI (Тайвань). Спеціалізацією компанія "POUNDFUL" є виробництво щитових приладів різного призначення, а щитові прилади компанії "CHITAI" становлять потенційний інтерес для енергетиків.

Компанія "POUNDFUL" була утворена в 1987 році, але незважаючи на свою молодість, змогла досягти успіхів у розробці й виробництві щитових приладів. Нині компанія продукує такіі типи цифрових щитових приладів:

- для вимірювання постійної й змінної напруги, струму, опору, температури із програмувальною шкалою;
- для вимірювання постійної й змінної напруги, струму, опору, температури із програмувальною шкалою й допусковим контролем;
- для вимірювання частоти;
- для вимірювання активної, реактивної потужності, cosφ із програмувальною шкалою;
- для вимірювання швидкості обертання;
- перетворювачі постійної й змінної напруги, струму, частоти, потужності.

Компанія випускає три- і чотирирозрядні щитові прилади (а частотоміри - й восьмирозрядні), як без так і з убудованим мікропроцесором, у номенклатурі є модифікації з виходом для підключення до комп'ютера для подальшої обробки інформації. Відображення інформації може проводитися на світлодіодних індикаторах червоного або зеленого кольорів.
Найцікавішими можуть бути щитові прилади для вимірювання напруги, струму, потужності й частоти.

Щитові прилади серії PFP-1, PFP-2, залежно від типу, призначені для вимірювання напруги, струму, температури й опору. Прилади PF-P - для вимірювання потужності, PF-FB і PF-FA - для вимірювання частоти. Всі ці прилади не мають мікропроцесорного керування і є найбільш простими в експлуатації й найдешевшими за ціною.

Діапазон їх вхідних величин лежать у межах:

- за струмом від 20 мкА до 10 А;
- за напругою від 50 мВ до 1000 В.

Живлення здійснюється від мережі змінної напруги 110 або 220 В, а також від джерела постійної напруги 24, або 48, або 110 В.
Похибка вимірювань 0,1 % для вольтметрів і амперметрів.

Похибка вимірювань 0,25 % для вимірників потужності й 0,05% для частотомірів.

Слід відзначити, що один щитовий прилад такого типу дозволяє проводити вимірювання тільки одного параметра, тобто тільки напруги, тільки струму, тільки частоти тощо.

Оскільки в енергетиці для передачі використовуються кілька значень напруги, які подаються на вимірювальні прилади через трансформатори струму або напруги, виникає проблема перерахування отриманих після трансформаторів величин в індикацію реальних значень. У щитових приладах компанії "POUNDFUL" вищезгаданих моделей це реалізується за допомогою набірного поля, яке являє собою лінійку перемикачів під лицьовою панеллю. Положення перемикачів визначається за формулою, виходячи з мінімального реального значення й максимального реального значення вхідної величини.

Так, наприклад, для вольтметра із вхідною напругою 600 В, що працює на лінії 500 кВ і запрограмованого на цю максимальну напругу, якщо після трансформатора напруги подається напруга 500 В, вольтметр буде показувати значення напруги в лінії 416,6 кВ.

Аналогічним чином програмуються й вимірники потужності. Відмінність полягає в тому, що Вт- і Вар-метри дозволяють визначати напрямок передачі потужності або зі знаком "+", або "-".

Другий тип приладів компанії "POUNDFUL" - щитові прилади з убудованим мікропроцесором.

Це прилади серії PF-M, призначені для вимірювання потужності, і PF-M-1, PF-M-2 - для вимірювання напруги, струму, температури й опору. Відмінними рисами цих приладів є більш низька похибка вимірів - 0,05%. Програмування відбувається не механічними перемикачами, а програмно з меню приладу. Прилади оснащені інтерфейсом RS-485 для підключення до комп'ютерної системи збору й аналізу інформації. Прилади мають до 4 релейних виходи допускового контролю. Програмування роботи релейних виходів так само здійснюється з меню приладу.

Всі прилади копанні "POUNDFUL" мають розміри корпусів згідно з ГОСТ 5944-91, що дозволяє встановлювати їх у відповідних посадочних місцях щитів.

Прилади компанії "CHITAI" становлять потенційний інтерес для енергетиків. Це комбіновані прилади з мікропроцесорним керуванням і відображенням інформації на трьох світлодіодних індикаторах. Прилади випускаються у двох модифікаціях: DM2436A для підключення до трифазної мережі й DM2416 для підключення до двофазної мережі. Прилади призначені для вимірювання напруги, струму, активної, реактивної потужності, cosφ, частоти сигналу в колі, споживаної потужності, визначення мінімального або максимального значення.

Зазначені прилади мають два релейних виходи для допускового контролю й інтерфейс RS-485 або RS-232 для підключення до комп'ютерної системи збору й аналізу інформації. Застосування трьох індикаторів дозволяє одночасно контролювати кілька вимірюваних параметрів. Наприклад: напруга трьох фаз або одночасна індикація потужності у фазі, споживана потужність й cosφ у цій же фазі. Так само, як і щитові прилади компанії "POUNDFUL", прилади DM2436 і DM2416 забезпечують програмування при використанні трансформаторів струму й напруги.

Діапазон вхідних величин перебуває в межах:

- за струмом до 10 А;
- за напругою до 600 В.

Живлення здійснюється від мережі змінної напруги від 90 - 220 В, а також від джерела постійної напруги 24, або 48, або 120 В.

Похибка вимірювань становить 0,1 % при вимірюванні напруги й струму.
Похибка вимірювань 0,2 % для вимірників потужності й частоти.
Прилади мають кругле посадочне місце діаметром 103 мм, що відповідає ГОСТ 5944-91.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"

Теги та ключові фрази
скачать игру рифт крафт на nokia asha 306 бесплатно, Скачать игры стрелялки яки займають 100 мб на нокию 6300., Щитовые универсальные измерители серий PF-M-2, PF-M-1 производства Poundful Electronics Co., Ltd. (Тайвань). Сертификат зарегистрирован под № 29261-05, енергозберігаючий пристрій, торг уа, изделия фирмы baks, споживана потужність засобів вимірювань, статичний перетворювач схема, методи і прилад для вимірювання постійної напруги, продукция Chitai
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.