Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

4991
18.07.2008р. |
Сучасні засоби контролю і вимірювання параметрів технологічного процесу
Нині у промисловості для контролю і вимірювання параметрів технологічного процесу, замість традиційних контрольно-вимірювальних приладів (вольтметрів, логометрів, стрічкових самописів) чимраз частіше застосовуються засоби контролю і вимірювання, що створюються на базі сучасної обчислювальної техніки.

При вирішенні питань контролю і вимірювання значень технологічних параметрів об’єкту, одним з пріоритетних завдань є поєднання обчислювальної системи вимірювання і контролю з технологічними датчиками. Для вирішення цього завдання застосовуються пристрої зв'язку з об'єктом. Їхнє призначення - побудова засобів введення сигналів вимірювань від датчиків технологічних параметрів в обчислювальну систему.


Пристрої зв'язку з об'єктом (ПЗО) забезпечують передачу інформації безпосередньо від об'єкту контролю і керування до центрального комп'ютера і передачу керуючих впливів на цей об'єкт. Ці пристрої приймають і видають такі типи сигналів:

- дискретні сигнали вводу від датчиків типу "сухий контакт", пристроїв релейного захисту й автоматики (РЗА), комутаційної апаратури тощо;
- дискретні сигнали вводу в схеми автоматики, сигналізації тощо;
- аналогові сигнали вводу - значення температур, тисків та інших параметрів від датчиків різних типів; миттєві значення струмів і напруг на лініях, трансформаторах, генераторах, синхронних компенсаторах; діючі значення струмів, напруг, потужностей, частоти тощо;
- аналогові сигнали вводу - сигнали струму і напруги для керування технологічним процесом;
- цифрові сигнали від сучасних пристроїв РЗА, пультів по стандартних інтерфейсах типу RS-232/422/485.

Застосування ПЗО можливе у двох варіантах - централізованому і децентралізованому. При централізованому варіанті модулі зв'язку з об'єктом розташовуються в одному місці – наприклад, у корпусі промислового комп'ютера. Таке рішення зручне, коли джерела сигналів зосереджені недалеко один від одного.

Коли джерела сигналів розосереджені на значній території, то застосовується децентралізоване ПЗО. Децентралізоване ПЗО являє собою модулі зв'язку з об'єктом, розташовані в безпосередній близькості від джерел сигналів. Центральний процесор зв'язаний з модулями мережею. Зазвичай, це мережа на основі інтерфейсів RS-485 або CAN.

Компанією «СатурнÒ Дейта Інтернешенл» пропонується ряд рішень для побудови аналогових і дискретних ПЗО як централізованих, так і децентралізованих.

Централізовані ПЗО

При централізованій конфігурації ПЗО найчастіше використовуються плати аналогового і цифрового вводу/виводу. Плати призначені для нормалізації сигналів, що надходять від датчиків вимірювання технологічних параметрів, їхньої обробки, гальванічної ізоляції каналів вводу/виводу і систем керування від шини комп'ютера, а також для вироблення сигналів керування і передачі їхньої силової частини системи керування. Застосування таких плат дозволяє створювати контролери на базі промислових комп'ютерів, сумісних з ІBM PC, де як обчислювальне ядро використовується одноплатний промисловий комп'ютер, а як ПЗО використовується плати вводу/виводу сигналів і, за потреби гальванічної розв'язки кожного каналу, зовнішні модулі нормалізації сигналів. У кожен такий конструктив, переважно, встановлюється від 2 до 4 плат для організації різних типів каналів вводу/виводу. Як системні шини використовуються шини ІSA, PCІ, cPCі, PC-104.

Плати аналогового і цифрового вводу/виводу компанії «СатурнÒ Дейта Інтернешенл»

Компанія «СатурнÒ Дейта Інтернешенл» пропонує широку гаму найрізноманітніших плат, що відрізняються кількістю каналів, швидкістю обробки, наявністю гальванічної розв'язки із шиною комп'ютера тощо. Плати реалізують функції вводу аналогових і дискретних сигналів, виводу аналогових (струм, напруга) і дискретних сигналів і можуть використовуватися для побудови контрольно-вимірювальних систем на промислових об'єктах. Крім того, випускається широкий спектр зовнішніх модулів нормалізації аналогових сигналів, які призначені для підсилення і перетворення типу сигналів, наприклад, опору в струм, і забезпечення гальванічної ізоляції між усіма каналами.

Плати дозволяють вводити потенціальний (напруга) і струмовий сигнал, мають можливість роботи з "відкритим" і "закритим" входом, постачаються у стандартному виконанні. Мають вбудований таймер, ОЗУ, захист від перенапруги і короткого замикання, лінії синхронізації. Допускають будь-яке функційне комплектування для оптимізації вартості. Плати мають такі узагальнені характеристики:

- гальванічна розв'язка 4000 В;
- кількість входів АЦП - до 32 одиночних, 16 диференціальних;
- кількість аналогових виходів - до 16;
- розрядність аналогових функцій - 14-16 біт;
- межі вимірів - від 5 мВ до 10 В (за вимогою до 500 В);
- частота опитування до 600 кГц/канал;
- внутрішня або зовнішня синхронізація;
- два триканальних таймери;
- кількість дискретних ліній вводу/виводу - 196;
- потужні вихідні ключі до 6 А.

Модулі аналогової гальванічної розв’язки SDІ-AІ

Як згадувалося вище, при побудові промислових контрольно-вимірювальних систем актуальним питанням є нормальна робота системи при різних факторах зовнішнього впливу. Найбільш небажаною є поява напруги між різними датчиками, підключеними до одного пристрою вводу, наприклад, пробій силової напруги на кола. Для вирішення цієї проблеми використовуються спеціальні пристрої, що забезпечують гальванічну ізоляцію між усіма сигнальними колами. Компанія «СатурнÒ Дейта Інтернешенл» випускає цілий ряд модулів, що забезпечують повну гальванічну розв’язку між усіма колами. Ці модулі дозволяють нормально функціонувати контрольно-вимірювальній системі навіть за наявності напруги між сигнальними колами до 1,5 кВ. При цьому модулі забезпечують за потреби посилення сигналу і його перетворення, наприклад, зі струмового сигналу 4-20 мА в сигнал напруги 0-10 В.

Багаторічний досвід роботи зі створення подібних пристроїв дозволив домогтися дуже високих, а іноді й унікальних їхніх характеристик. Так, ці модулі мають нелінійність функції передачі 0,1%, низьку споживану потужність, широкий температурний діапазон і діапазон напруги живлення. Крім того, модулі є багатоканальними, що дозволило знизити вартість і габарити.
Модулі можуть мати від одного до п'яти аналогових каналів. Наприклад, модуль SDІ-AІІ1-і має один канал передачі струму 4-20 мА у вихідний сигнал струму 0-5 мА або 4-20 мА, має сумарну похибку передачі менше 0,05% і забезпечує нормальну роботу системи при напрузі між вхідними і вихідними колами до 4 кВ, а пятиканальный модуль SDІ-AІІ5-І при тих же характеристиках є пасивним і взагалі не містить джерела живлення.

Плати аналогового і цифрового вводу/виводу компанії ADLіnk Technology Іnc.

Пропонується широкий спектр найрізноманітніших плат, що відрізняються кількістю каналів підключення, швидкістю обробки, наявністю гальванічної розв'язки тощо. Плати реалізують функції вводу аналогових і дискретних сигналів, виводу аналогових (струм, напруга) і дискретних сигналів і можуть використовуватися для побудови блоків ПЗО. Плати мають такі узагальнені характеристики:

- кількість каналів, що підключаються, - до 32;
- розрядність 10 - 16 біт;
- частота опитування до 65 МГц;
- внутрішня або зовнішня синхронізація;
- триканальний таймер.

Усі плати забезпечуються набором драйверів для DOS, Wіndows, LabVіew, LabWіndows, описом і прикладами, а для зручності підключення - виносними терміналами для підключення каналів вимірювання і керування.

Децентралізовані ПЗО

У тому випадку, коли джерела сигналів розсереджені на великій території, використовуються децентралізовані ПЗО. Децентралізовані ПЗО являють собою модулі зв'язку з об'єктом, розташовані в безпосередній близькості від джерел сигналів. Центральний процесор зв'язаний з модулями по мережі. Переважно, це RS-485 або CAN-інтерфейс.

Компанією «СатурнÒ Дейта Інтернешенл» пропонується ряд рішень для побудови аналогових і дискретних децентралізованих ПЗО.

Модулі NuDAM компанії ADLіnk Technology Іnc.

NuDAM - це програмований модуль, призначений для організації взаємодії між обчислювальною системою і датчиками неперервних і дискретних параметрів, а також для видачі керуючих впливів на виконавчі механізми. Кожен модуль являє собою функційно закінчений пристрій, вкладений у пластмасовий корпус розміром 120х70х25 мм.

Модулі забезпечують виконання таких функцій:

- прийом і дешифрування команд за каналом RS-485;
- введення і нормалізацію аналогових сигналів (термопара, напруга, струм);
- введення дискретних сигналів;
- виведення аналогових (струм, напруга) і дискретних сигналів;
- аналого-цифрове перетворення (для модулів аналогового вводу);
- цифро-аналогове перетворення (для модулів аналогового виводу);
- формування і передачу на верхній рівень системи інформації про результати вимірювань або стану дискретних входів, за запитом системи, переданим каналом RS-485.

На ринку представлені модулі ADAM компанії Advantech, модулі ІCP компанії ІCPDAS, що мають 100% сумісність з модулями NuDAM компанії ADLіnk і деякі функціональні відмінності. Маршрутизація, конфігурація і протокол зазначених виробів цілком сумісні, що допускає використання модулів NuDAM, ADAM і ІCP в одній системі.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
сучасні засоби вимірювання, гальванічної ізоляції, сучасні вимірювання, сучасні вимірювачі параметрів, аналогові плати, сучасні засоби контролю, модулі вводу виводу аналогової інформації прк, сучасна камасутра ролики онлайн, электронная версия для symbian 9.4 упражнение увеличение члена домашним способом (русская версия), электронная версия для symbian 9.4 упражнение увеличение члена домашним способом


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.