Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

1420
22.07.2008р. |
FLIR Systems: нові можливості контролю
Як свідчить практика, дефект контактного з’єднання у колі заземлення нейтралі обмотки трансформатора також може стати причиною його пошкодження. Несиметричний режим мережі 110 кВ викликав протікання струму у проводі між вводом нейтралі трансформатора і заземленням нейтралі. Провід перегорів у місці його з’єднання з заземленням нейтралі, торкнувся радіатора трансформатора і пропалив отвір у тонкостінній трубі радіатора . Масло, що почало витікати з отвору, спалахнуло, що призвело до загоряння всього трансформатора.

Часто вважається, що при інфрачервоній діагностиці трансформаторів виявити дефекти контактних з’єднань, що розміщені всередині баку трансформатора, практично неможливо, оскільки масло, що омиває гарячі деталі, перешкоджає точному відбиванню теплової аномалії на поверхню баку. Це певною мірою справедливо для перемикачів, а також для вводів 110 кВ і вище. Однак дефекти внутрішніх контактних з’єднань обмоток із струмопровідними стрижнями вводів напругою 35, 10 та 6 кВ (перегріви яких трапляються частіше через протікання великих струмів в обмотках низької напруги) визначаються дуже легко за нагрівом кришки баку трансформатора навколо вводу з несправним з’єднанням , а також за видимим нагрівом прохідного ізолятора і струмопровідного стрижня цього вводу .Традиційним застосуванням тепловізора для оцінки технічного стану трансформатора є інфрачервона зйомка бокової поверхні його основного баку. Термограми на рис. 8 та 9 наочно демонструють, наскільки можуть відрізнятись теплові зображення двох однакових трансформаторів 150 кВ при підвищенні температури внутрішніх деталей в одному з них. На рис. 10 та 11 наведені приклади нагрівів поверхні баку за наявності внутрішніх дефектів у трансформаторах напругою 10 та 6 кВ.

Однак, не лише перегріви можуть свідчити про виникнення порушень у роботі трансформатора. На рис. 12 та 13 наведені термограми, на яких зафіксована “холодна” ділянка і різкий перепад температур у нижні частині баку трансформатора (межа різкої зміни температури показана стрілкою). Тепловізійний контроль цього трансформатора показав, що при струмі навантаження 1000 А у двох радіаторах його системи охолодження була відсутня циркуляція масла .

Після підключення до трансформатора технологічного обладнання з різко змінюваним режимом споживання струму від 1000 А до 2000 А циркуляція масла у вказаних радіаторах відновилась . Виявилось, що динамічні зусилля, що виникають в обмотках трансформатора при стрибках струму, приводили до тертя ізоляції обмоток. При навантаженні 1000 А частинки ізоляції, що утворювались в результаті тертя, у вигляді осаду осідали на дні баку, перекриваючи нижні входи радіаторів. Підвищення навантаження до 2000 А призводило до збільшення нагріву трансформаторів і, як наслідок, до більш інтенсивного перемішування масла. При цьому осад на дні баку прямував вверх за частинками масла, звільнюючи, таким чином, шлях для циркуляції масла через нижні входи радіаторів.

Використання професійної термографічної системи високої роздільної здатності (ThermaCAM P65) дозволяє виконати поглиблений аналіз теплового режиму трансформатора, наприклад: не лише виявити радіатор з відсутньою циркуляцією масла, а вже на етапі тепловізійного обстеження точно визначити, який з його кранів перекритий. Відсутність теплових шарів масла у верхній частині радіатора, наведеного на рис. 16, свідчить про те, що перешкода для руху масла міститься у верхньому крані радіатора. Нагрів аналогічної зони радіатора, представленого на рис. 17, свідчить про відкрите положення його верхнього крану.Розглянуті приклади практичного застосування інфрачервоної дефектоскопії для оцінки технічного стану силових трансформаторів наочно доводять високу ефективність використання теплового методу у виявленні різноманітних дефектів трансформаторів. Можливість тепловізійного обстеження трансформаторів без виводу їх з експлуатації суттєво спрощує процес контролю їх режимів і дозволяє виконувати вимірювання температури з будь-якою необхідною періодичністю. Своєчасне виявлення і усунення дефектів, що розвиваються у трансформаторах, дозволять енергетичному підприємству економити значні матеріальні засоби за рахунок різкого зниження витрат на придбання нових трансформаторів, вартість яких у багатьох випадках перевищує мільйон гривень.

 


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.