Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2981
19.08.2008р. |
Оптимізація роботи об’єктів комунального господарства: насосні станції
Основним активом більшості підприємств комунального господарства при наданні ними послуг населенню та промисловим підприємствам є насосні станції, що транспортують необхідні рідини споживачеві (або від нього). Такими, наприклад, є насосні станції водопостачання питної води, теплопостачання та відведення води.

Вочевидь, що складовими програми економії витрат на виробництво будуть енергозбереження, заходи з продовження терміну експлуатації та підвищення рівня надійності роботи обладнання. Досягти цього можна шляхом застосування енергозбережувального обладнання, впровадження автоматизованих систем керування технологічним процесом (АСК ТП), систем зв'язку та інформаційного забезпечення. Для забезпечення перелічених вище заходів пропонується кілька типових рішень, які впроваджуються залежно від функційного призначення енергетичного обладнання.

Впровадження енергозбережувального обладнання.

Основним технологічним завданням насосних станцій або водопостачання є подання води споживачу із забезпеченням заданого тиску в будь-який час доби, тимчасом як при водовідведенні  підтримується постійно мінімальний рівень у стічних резервуарах. В обох випадках принцип їх роботи полягає у підтриманні технологічного параметра на заданому рівні шляхом вмикання-вимикання насосів. Необхідний тиск у напірних трубопроводах може підтримуватись також і дроселюванням (за допомогою регулювальних клапанів), однак обидва ці способи призводять до збільшення непродуктивних витрат енергії, зносу основного обладнання, до його ремонтів і замін.

Суттєве підвищення енергоефективності насосних агрегатів можна забезпечити шляхом регулювання частоти обертання їхніх приводних двигунів, оскільки продуктивність відцентрового насоса прямо пропорційна частоті обертання його робочого колеса, а витрати енергії на забезпечення заданої продуктивності пропорційні кубу частоти обертання.

Пристроєм, що забезпечує таке регулювання, є перетворювач частоти (ПЧ), який окрім очевидної економії електроенергії, може забезпечити додатковий економічний ефект за рахунок покращення умов експлуатації обладнання (наприклад - Siemens, ASIRobicon, LSIS, EASTEL).

З досвіду експлуатації асинхронних двигунів відомо, що 70% зносу двигунів приходиться саме на момент пуску. Великі пускові струми (в 5-7 разів більше від номінального) негативно впливають на підшипники та лобові частини обмоток, що призводить до необхідності досить частих ремонтів механічної частини двигуна, заміни підшипників і ущільнень насосного агрегату. Річні витрати на комплексний ремонт становлять у межах 10...20% від вартості агрегатів.

У випадках, коли регулювання продуктивності насосу виконується дроселюванням - тобто почерговим відкриттям і закриттям запорно-регулювальної арматури, що несе тим більше додаткове навантаження, чим більший ступінь її закриття, термін її служби істотно скорочується, що призводить до її частих замін і ремонтів, збільшуючи експлуатаційні витрати ще на 15% на рік.

Переважно, ПЧ установлюють не на всі агрегати насосної станції (1 з 3-х, 2 з 4-х тощо). У випадку оснащення усіх агрегатів енергозбережувальні завдання будуть забезпечуватися максимально, однак це вимагає значних одноразових капіталовкладень, що не завжди можливо. Тому концепція впровадження ПЧ у загальному випадку дозволяє регулювати продуктивність насосної станції шляхом регулювання частоти обертання одного з декількох насосів і автоматичного (або ручного) вмикання/вимикання інших насосів. Вочевидь, найбільш ефективним впровадження ПЧ є на тих насосних станціях, які працюють із постійним недовантаженням насосів, а також на насосних станціях з великими одиничними встановленими потужностями агрегатів. ПЧ  можуть мати номінальну напругу як 0,4 кВ (Siemens, Danfoss, Santerno, LSIS, EASTEL), так і 6, 10 кВ (Siemens, ASIRobicon) і працювати як з асинхронними, так і з синхронними приводними електродвигунами.

Автоматизація технологічних процесів.Встановлення енергозбережувального обладнання є лише частиною комплексних заходів і саме по собі не здатне забезпечити досить високий економічний ефект - для цього необхідний відповідний комплекс технічних засобів керування. На українському ринку представлено широкий вибір ПЧ, однак максимального ефекту від їх впровадження можна досягти лише в сукупності із правильно спроектованою системою автоматизованого керування технологічним процесом насосної станції (АСКТП НС).

Основним завданням АСКТП НС є регулювання продуктивності насосної станції, що виконується з врахуванням підтримки необхідних технологічних параметрів на необхідному рівні із забезпеченням захисту обладнання від пошкодження у випадку неномінальних і аварійних режимів.

АСКТП НС містить:

- набір датчиків і контрольно-вимірювального обладнання, що має високий ступінь надійності, який необхідний для роботи у повністю автоматичному режимі й достатній для забезпечення безаварійної роботи обладнання;

- пристрої накопичення та обробки інформації (на базі ПЛК Siemens, Unitronics, RIT, LSIS), що здійснюють функції як моніторингу, так і керування відповідно до заданих технологічних алгоритмів, а також функції сигналізації, захисту та блокувань при роботі технологічного й електротехнічного обладнання. Усі ці функції реалізуються з використанням спеціалізованого прикладного програмного забезпечення, що дозволяє найбільш повно відображати стан об'єкту і керувати ним дистанційно;

- пристрої зв'язку, що дозволяють передавати в реальному часі найбільш повну і достовірну інформацію на диспетчерський пункт (системи RIT).

Крім адекватного керування енергозбережувальним устаткуванням (ПЧ 0,4 кВ, 6 або 10 кВ), АСКТП НС додатково забезпечує економію коштів підприємства за рахунок зниження витрат на експлуатацію та обслуговування усієї системи, а також на усунення наслідків аварійних ситуацій. Особливо ця стаття витрат велика для насосних станцій, де технологічний процес не вимагає постійно чергуючого персоналу, але його доводиться мати через низький ступінь автоматизації, низької надійності обладнання та відсутності необхідних систем зв'язку.

Функціювання таких об'єктів у нормальному режимі не вимагає участі персоналу. При виникненні ненормальних режимів роботи об'єкта, система моніторингу й керування формує сигнал аварійного виклику персоналу на об'єкт з попередньою інформацією про причину аварії або порушення роботи. Інформація від одного або декількох аналогічних об'єктів передається на віддалений пункт збору і відображення інформації, що оснащується мінімальним набором засобів моніторингу стану об'єкта. За наявністю великої кількості однотипних об'єктів з одним централізованим місцем збору інформації (центральним диспетчерським пунктом), набір обладнання диспетчера розширюється для забезпечення контролю декількох об'єктів.

Усе це дозволяє істотно знизити витрати на утримання таких об'єктів, одночасно підвищуючи надійність їх роботи. Оскільки нині більша частина такого роду об'єктів має повністю відпрацьований ресурс основного технологічного й електротехнічного обладнання, то надійність роботи буде ще більше підвищена, наприклад, при заміні самих насосів, їхніх приводних двигунів, компонентів розподільних пристроїв тощо.

Таким чином, мета великомасштабної економії коштів і підвищення енергоефективності насосних комунальних підприємств може бути досягнута тільки застосуванням комплексного інженерного підходу до вирішення цих завдань.

 
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
оптимізація комунального підприємства в 2015 году, забезпечення надійності роботи насосних станцій, технологічне обладнання насосних станцій основні терміни, технологічний процес насосної станції, оптимізація роботи насоса, промислові насосні станції, ремонт насосної станції, об’єкт комунального господарства, забезпечення надiйностi роботи насосних станцiй, Забезпечення надійності роботи насосных станцій
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.