Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

3570
19.08.2008р. |
Вакуумні комутаційні апарати «Генератор»
Державне підприємство завод "Генератор" був створений в 1959 році відповідно до державної програми розвитку підприємств електронної техніки з виробництва елементної бази для радіолокації, ядерної енергетики, авіації і космонавтики, телебачення і астрономії.

Від самого початку завод був зорієнтований на виготовлення електровакуумних приладів НВЧ-діапазону, які призначались для використання в радіолокаційних станціях, бортовій апаратурі літаків і кораблів, техніці зв’язку тощо.

З моменту здобуття незалежності Державне підприємство завод "Генератор" став і залишається донині головним підприємством в Міністерстві промислової політики України з виробництва НВЧ-електронних приладів та модернізації і ремонту зенітно-ракетних комплексів і систем. В ході конверсії на заводі почали проводитись розробки і впровадження в серійне виробництво продукції народногосподарського призначення.

На відміну від інших підприємств України, які входили в минулому до складу Міністерства електронної промисловості Радянського Союзу, на заводі "Генератор" були збережені кваліфіковані інженерно-технічні кадри, високопродуктивне обладнання і технології електровакуумного виробництва. Завдяки цьому були освоєні в серійному виробництві вакуумні дугогасні камери (ВДК) – основний елемент вакуумних комутаційних апаратів.

Тривалий час підприємство здійснювало договірні поставки ВДК, розрахованих на робочу напругу 10 кВ, номінальний струм 630-1600 А і номінальний струм вимкнення 20 кА, Уфимському ВАТ "Електроапарат" (Росія).

Для забезпечення якості ВДК фахівці заводу розробили і виготовили установку для контролю ступеня вакууму в готових камерах, оскільки існуючі методи контролю випробовувальною напругою 42 кВ не повністю гарантують надійність камер в процесі експлуатації, тому що продукти горіння дуги при вимкненні струмів в десятки кілоампер погіршують досягнутий при відкачуванні вакуум приблизно на два порядки. Для прикладу, ВДК класу 10 кВ при контролі прикладанням на розведені контакти випробовувальної напруги 42 кВ відповідатимуть критеріям придатності за нормами ТУ, як при ступені вакууму 10-6 мм.рт.ст., так і при 10-4 мм.рт.ст. Водночас камери при ступені вакууму 10-4 мм.рт.ст., зазвичай, випробовування на вимикання струмів К.З. не витримують.

Застосування цієї установки дозволило вдосконалити технологічні процеси виготовлення і обробки деталей та вузлів, включаючи відкачування і тренування камер вимкненням струму, що забезпечує ступінь вакууму в готових камерах в межах 10-7 –10-6 мм.рт.ст.

Враховуючи необхідність заміни в енергогосподарствах значної кількості морально застарілих з фізично вичерпаним ресурсом масляних вимикачів, введених в експлуатацію понад 25-30 років тому, на надійні вакуумні апарати, керівництво підприємства в 2004 році прийняло рішення організувати серійне виробництво вітчизняного вакуумного вимикача на базі власних вакуумних дугогасних камер.

Розробка, виготовлення дослідних зразків, проведення випробовувань і підготовка виробництва були завершені в ІІ кв. 2005 р. Вакуумний вимикач ВВК 10-20/630-1000 призначається для роботи в комплектних розподільних пристроях та інших подібних пристроях розподілу електроенергії класу напруги 10 кВ трифазного змінного струму частотою 50 Гц для систем з ізольованою і заземленою нейтраллю.

Основні технічні характеристики вакуумного вимикача типу ВВК:

- робоча напруга 10 кВ;
- номінальний струм 630, 1000 А;
- номінальний струм вимкнення 20 кА;
- струм динамічної стійкості 52 кА;
- струм термічної стійкості 20 кА;
- власний час вимкнення, не більше 0,04 с;
- повний час вимкнення, не більше 0,055 с;
- власний час вмикання, не більше 0,1 с;
- неодночасність замикання і розмикання контактів, не більше 0,01 с;
- номінальна напруга живлення приводу постійного або змінного струму 220 В.

Струми споживання:

- по мережі оперативного струму 30 А;
- мережі управління вмиканням при операції вмикання 0,5 А;
- мережа управління вимиканнями при операції вимикання 6 А.
Ресурс механічної зносостійкості, не менше 75 тис. циклів
Ресурс комутаційної зносостійкості:
- при номінальному струмі, не менше 50тис. циклів;
- при номінальному струмі вимикання, не менше 100 циклів.

Відмінною особливістю вакуумного вимикача заводу "Генератор" від аналогічних апаратів інших виробників України є наявність механічного фіксатора електромагнітного приводу, який забезпечує надійне утримання апарата у ввімкненому стані і гарантує неможливість самовільного вимикання. Схема управління електромагнітним приводом вакуумного вимикача конструктивно розташована в корпусі апарату, вирізняється простотою в експлуатації, що не вимагає наявності кваліфікованого обслуговуючого персоналу.

Вакуумні вимикачі типу ВВК захищені патентом України №4075 від 15.12.2004 р. і сертифіковані на відповідність ГОСТ 687, ГОСТ 12.2.0073 і ГОСТ 1516.3. За результатами експлуатації вимикачів в Дніпропетровській, Харківській і Миколаївській областях отримані позитивні відгуки. Нині укладаються контракти на поставку вимикачів в енергосистеми інших центральних областей України, а також досягнута домовленість про передачу в дослідну експлуатацію в РП АЕС через одне зі спеціалізованих підприємств Білорусі.

З IV кв. 2005 р. на підприємстві проводяться роботи з розробки високовольтних ВДК зменшених габаритів на номінальні струми вимкнення 16 і 20 кА робочою напругою 10 кВ і низьковольтного вакуумного контактора гірничого і загальнопромислового виконання також на базі власних низьковольтних вакуумних дугогасних камер.

Конструкція низьковольтних ВДК на робочу напругу до 1,2 кВ і номінальні струми 160 –250 А також захищена патентом України; за рахунок використання дешевих ізоляційних матеріалів оболонки корпусу вона дозволить створити конкурентоспроможний в ціновому плані контактор.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
що контролюють при контролю вакуумних апаратах?, vakumni vklyuchatellarga tarif., упаковчни, основні елементи вакуумного апарата його характеристика, елементи вакууму-апарата його характеристика, вакумни упаковчни апарат, елементи вакуумного-апарата його характеристика, промимлові вакуумні апарати, vakumni aparat, ресурс вакумних вимикачів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.