Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2803
20.08.2008р. |
Вимірювання часткових розрядів в ізоляції силового обладнання
Надійність енергетичних систем, що в останні роки працюють з обладнанням, яке відпрацювало свій нормативний ресурс, значною мірою визначається рівнем їх діагностики. Своєчасне виявлення та усунення дефектів у такому обладнанні дозволяє продовжити термін служби старого, але працездатного обладнання, знизити вартість його ремонту, уникнути аварійних відмов і, як наслідок  підвищити надійність роботи енергетичної системи.

Одним з найменш надійних елементів високовольтного енергетичного обладнання є його ізоляція. Діагностика ізоляції енергетичного обладнання базується на вимірюванні ряду фізико-хімічних величин, що характеризують процеси, які відбуваються в ізоляції, та аналізу на основі отриманих даних стану ізоляції. Найбільш ефективним методом контролю за станом ізоляції високовольтного енергетичного обладнання  є вимірювання характеристик часткових розрядів.

Перевагою цього методу є можливість попереднього виявлення дефектів, їх локалізація, виявлення характеру та ступеню розвитку дефекту, прогнозування часу його розвитку, і в кінцевому підсумку, своєчасне його усунення. Основною проблемою при вимірюванні характеристик часткових розрядів є зниження рівня перешкод. У лабораторних умовах вдається знижувати рівень перешкод до величини 5 пКл, що є достатньою для ефективної діагностики.

Однак, в умовах експлуатації рівень перешкод на діючих підстанціях і розподільних пристроях станцій досягає 1000 пКл і вище, що не дозволяє виявляти часткові розряди. Для вирішення цієї проблеми було запропоновано декілька способів, що передбачають використання таких характеристик часткових розрядів, як фазові діаграми, амплітудні спектри, вимірювання часткових розрядів в ділянці високих частот (до 108 Гц), де рівень перешкод значно нижчий. Для загальної частини типів обладнання, як-от силові кабелі, генератори, елегазові вимикачі, вже накопичено велику кількість баз даних щодо видів дефектів та характеристик часткових розрядів, що з ними пов’язані. Винятком є трансформаторне обладнання, для якого поки що не вдалось створити інженерні методики виявлення дефектів за характеристиками часткових розрядів.

Причиною цього є особливості процесів розвитку часткових розрядів у маслонаповненому трансформаторному обладнанні. Якщо в інших типах обладнання тривалість часткових розрядів у процесі розвитку залишається приблизно постійною і перебуває в діапазоні часу 10-8 – 10-7 с, і за цих умов вимірювання часткових розрядів в ділянці високих частот є коректним, то для маслонаповненого трансформаторного обладнання тривалість часткових розрядів в процесі розвитку дефекту збільшується від одиниць нс до одиниць мкс, що може призвести до значних помилок у вимірюваннях.Продовження статті ви можете прочитати тут  Microsoft Word (80 kb)


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
тарифи на електроенергію для населення 2011 київ, пкр відповіді, генератор змінного струму, Вимірювання часткових розрядів в ізоляції силового обладнання, автомат для вимірювання кількості кабеля, торг юа, торг уа, наслідки часткових розрядів, енергозберігаючий пристрій, статычный перетворювач


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.