Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Для інвесторів в зелену енергетику правил “заднім числом” не змінюватимуть, - прем’єр
21.02.2020р.

Уряд не підтримує ретроспективну зміну правил для...

Енергетика майбутнього: боротьба зеленого та синього водню
21.02.2020р.

Традиційно в світі як енергоносії використовуються...

Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

2240
21.08.2008р. |
Роль програмного забезпечення в системах обліку енергоресурсів
Витрати на енергоресурси - одна з основних видаткових статей у бюджеті будь-якого промислового підприємства. Тому одержання повної картини витрат всіх видів енергії, можливість аналізу цієї інформації, прогнозування й керування споживанням енергоресурсів на всіх етапах виробництва має стратегічне значення. Ефективність використання енергетичних ресурсів впливає на рентабельність роботи підприємства, і є одним з важелів керування його конкурентоспроможністю.

Однак, не на багатьох підприємствах впроваджені й використовуються засоби ефективного обліку й керування енергоресурсами. Причин декілька - брак грошей, інші пріоритети, а іноді й просто нерозуміння важливості даного питання.

Нині в Україні існує цілий ряд фірм, які займаються розробкою й впровадженням автоматизованих систем комплексного обліку енергоресурсів. Всі ці фірми можна розділити на дві великі групи.

Перша група – це фірми, що спеціалізуються на комплексному обліку будь-яких енергоресурсів і здатні в рамках своїх систем збирати й виводити інформацію із приладів обліку різних виробників, як імпортних, так і вітчизняних. Відмінною рисою таких фірм є те, що вони не прив'язані до конкретних приладів або обладнання, а, отже, і до конкретних енергоресурсів, тому системи обліку, які пропонують ці фірми, – справді комплексні, оскільки в рамках одного апаратно-програмного комплексу (АПК) вони дозволяють враховувати відразу всі споживані підприємством енергоресурси (див. мал.).

Крім того, така концепція в побудові систем дає підприємству цілий ряд переваг у плані подальшого розширення й перспективного розвитку АСКОЕ:

- можливість додавання нових енергоресурсів;
- можливість додавання нових вузлів обліку існуючих енергоресурсів;
- можливість заміни застарілого обладнання на більш сучасне, у рамках встановленої системи.

Іншими словами, підприємство купує один програмний продукт (АПК) на всі енергоресурси (що набагато зручніше й, головне, дешевше, ніж окреме програмне забезпечення на кожен окремий енергоресурс), і надалі або самостійно, або за допомогою підрядника може робити розширення системи обліку енергоресурсів у будь-який бік. Слід зазначити, що витрати на розширення таких систем є значно нижчими, адже єдиними їхніми складовими буде підключення й параметрування нових вузлів обліку.

Друга група – фірми-виробники приладів обліку (або їхні офіційні представники), які впроваджують АСКОЕ на базі приладів обліку власного виробництва. Програмне забезпечення цих фірм не розраховано на комплексний облік всіх енергоресурсів і виконує функцію віддаленого доступу до приладів обліку, і, таким чином, виступає в ролі сервісу, що доповнює реалізацію самих приладів, що може бути як платним, так і безкоштовним, залежно від цінової політики самої фірми. Розробка програмного забезпечення до власних приладів обліку - це необхідність, зумовлена жорсткістю конкуренції на даному ринку, оскільки замовники, придбавши прилад, хочуть бачити його покази на комп'ютері ще до впровадження комплексної системи обліку енергоресурсів.

Багато енергетиків на промислових підприємствах думають, що всі ці фірми (як спеціалізовані, так і виробники приладів) використовують подібну структуру в побудові АСКОЕ, тож немає ніякої різниці, у кого купувати систему обліку, і підходять до даного питання з позиції найбільш низької ціни, вважаючи, що чим нижчою є вартість АСКОЕ, тим меншим є термін її окупності. Але величина економічного ефекту, а відповідно, й терміну окупності, залежить від двох факторів:

- функціональних можливостей АСКОЕ;
- прийняття рішень з оптимізації енергоспоживання на підставі даних АСКОЕ.

Набір функціональних можливостей визначається програмним забезпеченням або апаратно-програмним комплексом (АПК), на базі якого побудована АСКОЕ. При побудові комплексних систем обліку енергоресурсів апаратно-програмний комплекс має володіти такими можливостями:

- робота з усіма типами приладів обліку;
- поєднання функцій контролю, обліку й керування;
- простота модернізації й нарощування системи обліку;
- робота з віддаленими об'єктами;
- створення будь-яких звітних форм;
- діагностика приладів і ліній зв'язку;
- надійність зберігання інформації;
- зручний інтерфейс користувача;
- наочність відображення інформації;
- інтегрованість із іншими підсистемами АСК підприємства;
- технічна підтримка.

Саме реалізація всіх цих функціональних можливостей в апаратно-програмному комплексі й визначає відмінність однієї системи обліку від іншої. Купуючи найдешевшу систему обліку сьогодні, підприємство може зазнати ще більших капітальних витрат у майбутньому, тому що дешеві системи не розраховані на перспективне розширення, незручні для користувачів, підтримують тільки певні прилади обліку тощо.

Також дуже багато чого залежить і від рівня управлінських рішень, які керівник приймає на підставі даних системи. Це може бути рішення про зміну графіка роботи основних виробництв, або рішення про заміну ізоляційного покриття на теплопроводах, або рішення про заміну енергоємного обладнання на більш економічне тощо. У цьому випадку ефект від АСКОЕ можна назвати непрямим і, значною мірою, він залежить від таланту й кваліфікації керівників, але не варто забувати, що інструментом, завдяки якому було прийняте правильне рішення, є автоматизована система комплексного обліку енергоресурсів. Тому вибір програмного забезпечення й підрядника зі створення АСКОЕ відіграє ключову роль в оптимізації енерговитрат на підприємстві.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
Впровадження комплексної системи контролю й обліку енергоресурсів котельних на базі ІВС «ЕРГОМІРА», програмне забезпечення важливість, нові сорти, програмного забезпечення підприємств, роль та можливість програмного забезпечення, програмне забезпечення підприємства, важливість використання енергоресурсів підприємства, Роль та можливості програмного забезпечення, програмне забезпечення обліку програмних продуктів, програмного забезпечення малюнки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

18.08.2010р.

Пристрій для плавного пуску електродвигуна

Одним із самих головних недоліків асинхронних електродвигунів з короткозамкненим ротором є наявність у них великих пускових струмів. І якщо теоретично методи їх зниження були добре розроблені вже досить давно, то ось практично всі ці розробки застосовувалися дуже в рідкісних випадках

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.