Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
Презентовано перший енергоаудит для підприємств
22.04.2019р.

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод,...

Перший досвід промпідприємства: СЕС на даху та фасаді офісу
22.04.2019р.

Приватне підприємство «Галиченерго» встановило на...

Революцію в освітленні здійснив українець
22.04.2019р.

Крихітні світлодіодні лампи спричинили революцію в...

26 вітротурбін для 100-мегаватної вітрової станції на Запоріжжі
16.04.2019р.

Данська компанія «Vestas» виготовила 26 вітрових турбін...

Опитування
Опитування

Вам подобається оновлений портал?

11523
29.08.2008р. |
Елегазові вимикачі приходять на зміну масляним і повітряним
Нині на об’єктах Мінпаливенерго України перебуває в експлуатації значна кількість повітряних і масляних вимикачів 110-750 кВ. Так, на підстанціях 220-750 кВ їх встановлено близько 2420 штук, з них 30 % відробили свій нормативний термін служби, а понад 10% вимикачів 220 кВ не відповідають струмам короткого замикання. Аналогічна ситуація на підстанціях 35-10-6 кВ обленерго.

Експлуатація повітряних і масляних вимикачів пов'язана зі значними матеріальними витратами: компресорне господарство, маслогосподарство, повітропроводи, запасні частини тощо. Багато типів вимикачів давно зняті з виробництва, так відсутність запасних частин дуже сильно ускладнюють капітальні й поточні ремонти цих вимикачів. Величезні витрати на ремонти вимикачів, компресорного й масляного господарства дають можливість тільки підтримувати їх у робочому стані, але не знижують кількості їхніх відмов у роботі.

З огляду на всі ці проблеми, останніми роками дедалі інтенсивніше ведеться робота із впровадження елегазових вимикачів напругою 110-750 кВ. На жаль, вітчизняна промисловість ще не виготовляє елегазові вимикачі й, мабуть, ще не швидко освоїть їхнє виробництво. Тому в Україну сьогодні постачаються елегазові вимикачі таких провідних закордонних фірм, як: ABB, Siemens, Vatech, Alstom. Ці фірми володіють понад 50-літнім, а фірма ABB - понад віковим досвідом розробки, випробувань і виготовлення високовольтних вимикачів.

Елегазові вимикачі вирізняються високою надійністю, довговічністю, простотою конструкції й встановлення, безпекою. Особливістю елегазових вимикачів є те, що в них функцію дугогасильного, тепловідводячого ізолюючого середовища виконує елегаз (електротехнічний газ). Вибір елегазу (шестифториста сірка SF6) не випадкова. Густина елегазу при нормальних умовах у п'ять разів вища від густини повітря. Ця особливість, а також те, що січення радіаційного захвату електронів молекулою елегазу велике, зумовлюють його високу електричну міцність (майже в три рази перевищує міцність повітря у тих самих умовах).

Чистий газоподібний елегаз хімічно не активний, нешкідливий, не горить і не підтримує горіння, має підвищену тепловідвідну здатність, ізоляційні й дугогасні властивості, легкодоступний і порівняно недорогий. Його електричні характеристики мають високу стабільність. При нормальній експлуатації елегаз не діє на матеріали, застосовувані в апаратобудуванні; він не «старіє» і не вимагає обслуговування, як наприклад, масло.

З огляду на згадані властивості елегазу, у вимикачах застосовують прості конструкції дугогасильних пристроїв, при невеликому числі розривів і малій тривалості горіння дуги. Завдяки більш високій густині теплопередавальна здатність елегазу також є набагато кращою в порівнянні з повітрям.

Високі електрична щільність і теплопередаючі властивості елегазу визначають і його чудову дугогасну здатність, що дозволяє вимикати в елегазі потужності в 70-100 разів більші, ніж у повітрі. Цей газ не токсичний, хімічно нейтральний до конструкційних матеріалів, пожежобезпечний, має відносно низьку температуру скраплення.

З огляду на такі унікальні характеристики елегазу, ряд провідних закордонних фірм розробили різні елегазові апарати й елементи: вимикачі, роз'єднувачі, заземлювачі, трансформатори струму й напруги, шинопроводи, високовольтні вводи тощо.
На їхній основі були створені герметизовані комплектні розподільні пристрої, заповнені елегазом (КРПЕ). Перші КРПЕ з елегазовою ізоляцією з'явилися на світовому ринку в середині 60-х років.

КРПЕ комплектуються стаціонарними електричними елементами (вимикачами, роз'єднувачами, заземлювачами, трансформаторами струму й напруги, збірними шинами), поміщаються в герметизовані заземлені металеві оболонки, заповнені елегазом під тиском. Оболонки окремих елементів з'єднують між собою за допомогою фланців з ущільненнями із синтетичного каучуку, етиленпропілена й інших матеріалів. Внутрішні об’єми оболонок деяких елементів з'єднуються між собою. Загалом КРПЕ секціоновані. Кожна секція має свою контрольно-вимірювальну апаратуру.Значення тиску елегазу в КРПЕ вибирають із урахуванням створення необхідної електричної міцності. Так, для апаратів напругою 110 кВ при температурі 20 градусів необхідний рівень електричної міцності в найбільш слабких місцях забезпечується при абсолютному тиску 0,25 МПа. У вимикачах елегаз перебуває під більшим тиском - 0,7 МПа. Витік газу допускається не більше 5 % у рік. Обслуговування КРПЕ полягає, головним чином, у контролі за тиском у секціях і поповненні їх елегазом.

Перед демонтажем елементів для ремонту елегаз із секцій видаляють за допомогою спеціальних пересувних установок. Хоча елегаз і не токсичний, однак при розкритті елегазових апаратів внутрішні об’єми попередньо слід провітрити. При обслуговуванні елегазових установок персонал має пам'ятати, що елегаз у п'ять разів важчий від повітря й при витоках збирається на рівні підлоги, у підвалах, кабельних каналах, витісняючи кисень. Варто також пам'ятати, що у випадку викиду елегазу в атмосферу через пропалювання резервуарів вимикача, розривів запобіжних мембран і в інших подібних ситуаціях може відбутися забруднення середовища продуктами розкладання. У продуктах розкладання елегазу електричною дугою містяться активні високотоксичні ефториди й сірчисті сполуки.

Наявність продуктів розкладання можна виявити за неприємним їдким запахом. Ці хімічні сполуки в газоподібному й твердому станах надзвичайно небезпечні для людини.

За минулі десятиліття число КРПЕ, встановлених у різних країнах, різко зросло, незважаючи на те, що вартість цих пристроїв в 1,2 - 1,8 рази перевищує витрати на виготовлення традиційних конструкцій.

В Україні КРПЕ знаходять застосування поки обмежено на напруги 0,4 - 35 кВ при будівництві нових об'єктів у великих містах, де обмаль місця, і потрібно компактно розмістити устаткування розподільних пристроїв.

Дедалі більше застосування в Україні знаходять елегазові вимикачі 110-750 кВ, і чільну позицію серед виробників елегазового устаткування займає всесвітньо відома шведська компанія ABB. За минулі роки вимикачі фірми ABB набули репутацію апаратів, здатних надійно й довговічно працювати в будь-якому кліматі й у будь-якій частині світу. За період з 1994 року в Україні введено в експлуатацію понад 200 вимикачів 110-750 кВ фірми ABB. Нині ABB випускає два типи вимикачів: серії LTB - з автокомпресійною (Auto-PuffenТМ) дугогасильною камерою й серії HPL з компресорною (Puffen) дугогасною камерою. Обидва типи вимикачів оснащені механізмом керування, що має моторно-пружинний привод. Технічні характеристики обох типів вимикачів відповідають вимогам міжнародних стандартів (МЕК) і ГОСТ 687-87.

З кожним роком зростає інтерес українських енергетиків до цих надійних, простих в експлуатації й довговічних апаратів. І вірним їхнім союзником і партнером у здійсненні програм з реконструкції й нового будівництва енергетичних об'єктів є ЗАТ «Холдингова компанія «ЕМВ». За останні кілька років компанія «ЕМВ» встигла завоювати популярність надійного виробника й постачальника пристроїв релейного захисту, автоматики, телемеханіки та різного обладнання розподільних пристроїв 6-750 кВ і, звичайно ж, елегазових вимикачів всіх напруг. Компанія є офіційним дилером таких провідних світових виробників елегазового обладнання, як компанії ABB (Швеція) і VATECH (Італія), яку торік викупив концерн Siemens.

Високопрофесійний персонал компанії «ЕМВ» здійснює проектування, постачання, монтажні й пуско-налагоджувальні роботи під «ключ». З метою зниження вартості дорогих елегазових вимикачів компанія «ЕМВ» уклала контракт із фірмою VATECH на складання елегазових вимикачів. Холдинг є єдиною компанією в країнах СНД, з ким укладений такий контракт. У цей час ідуть підготовчі роботи з організації складання елегазових вимикачів 110 кВ, і за планами перші партії вимикачів спільного складання будуть виготовлені в першому півріччі поточного року. Також останнім часом зріс інтерес енергетиків до елегазового обладнання шведської компанії ABB. Якщо минулого року компанія «ЕМВ» поставила в Україну 45 вимикачів, з них 39 штук виробництва ABB, то вже зараз ми виграли шість тендерів на поставку 57 штук елегазових вимикачів 110-330 кВ фірми ABB. При цьому монтаж і налагодження з введенням в експлуатацію більшості із них буде виконувати компанія «ЕМВ».

Такий інтерес енергетиків до продукції компанії ABB не випадковий. Доказом того, що вони роблять правильний вибір, стали минулі зимові випробування. При значних морозах вимикачі ABB поводилися бездоганно, а на вимикачах інших виробників спрацьовувала сигналізація про зниження тиску елегазу в апаратах.

Успіх компанії «ЕМВ» забезпечує інноваційність, грамотна маркетингова політика й висока якість виконуваних робіт. Політика ефективності холдингової компанії «ЕМВ» орієнтована на принцип взаємодії й спрямована на довгострокову співпрацю із замовниками, що й забезпечило компанії репутацію одного з безсумнівних лідерів на ринку електроенергетичної продукції й послуг.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Електротема"
Теги та ключові фрази
вимикачи 750 кв, елегазові вимикачі 6кВ випробувальна напруга, 120-sfm-32b цена, чертеж елегазового вимикача, експлатація елегазового вимикача, монтаж елегазових вимикачів 750 кв, спільні дефекти масляних і повітряних вимикачів, елементи елегазового вимикача, монтаж елегазових вимикачів сименс, Вимикач елегазовий 120 SFM-32 B


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку
Інші статті
17.11.2010р.

Електричні щити 2

Електричний щит - це початок всієї електричної частини будівлі, і не важливо, що це - величезний завод у мегаполісі або скромний будиночок у селі. Скрізь є електричні щити

05.02.2010р.

Комплектні пристрої для електропостачання будмайданчика

Схема тимчасового електропостачання містить джерела й споживачів електроенергії, силові пункти й розподільні мережі. Джерелами електропостачання на будівельному майданчику є трансформаторні підстанції стаціонарного або пересувного типу. За відсутності джерел або мереж електропостачання можна застосовувати тимчасові пересувні електростанції на автомобільні шасі, що працюють на рідкому паливі.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.proelectro.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.